Riaušės? Aš per senas.

Published by Rokas Arbušis on

riauses

Šiandien ketinau rašyti apie „Portimão Global Ocean Race“ antrojo etapo finišą. Bet stigo laiko – visą dieną maliausi tarp riaušininkų ir policijos. Tad šįkart, ne apie buriavimą, o apie tai, kas aktualų. Asmeninė nuomonė.

Svarstau, kad dar prieš 15 metų tikriausiai būčiau buvęs riaušininkų pusėje ir laidęs sniego gniūžtes į „mentus gaidžius“. Bet dabar tebuvo smalsu, kaip niekada (atmeskim lenkų futbolo chuliganų riaušes „Vėtros“ stadione ir vieną ne tokį seną atvejį Klaipėdoje, kai žuvo futbolo sirgalius) neturėjusi praktikos malšinti riaušes, policija sugebės tai padaryti.

Beveik sugebėjo. Iš pradžių jau vien todėl, kad tai ne riaušės, o riaušytės, palyginus su Prancūzija, Graikija ar Los Angelo atveju. Pritariu minčiai: „Jei ir planuota, tai tik todėl, kad vyko pas latvius, tai kodėl negali būti pas mus“.

Na koks durnius su ryškiai raudona striukę mėtys į policiją akmenis? Jis tikisi pabėgti? Žinote ką viešojo saugumo tarnybos (ne eiliniai policininkai) žaliūkai kalbėjo? Jie šypsojosi: „Atėjo mūsų valanda“. Jie rėkė vieni ant kitų bėgdami prieš riaušininkus: „Na, myžniai, bėgam, bėgam“. Jie guodėsi, kad neturi vandens patrankų: „Tada tie šūdžiai greitai išsibėgiotų“. Ir žinote, aš negirdėjau jų keikiantis.

Tuo tarpu riaušininkai maukė „vodkę“ (ne degtinę, o kažką rusiško), keikėsi rusiškai, kalbėjo rusišku akcentu. Ne, ne visi. Bet tokie įstrigo. Buržujus teisus – imbecilai.

Veikiausiai ir aš toks kadais buvau. Bet žmonės keičiasi. Kažkiek anarchijos dvasios manyje liko. Bet tokios individualios. Nenoriu būti minios dalelyte. Minios, kuria manipuliuoja kažkas. Netikiu, kad riaušių iniciatorius Mindaugas Muzra-Gervaldas. Per skystas jis. KGB? Man tai atrodo juokinga. Bet pasvarsčius… Bet kuris kėgėbistas, komunistas, mosadininkas ar dar balažin kas gali apsimesti anarchistu ir garsiai pašūkavęs (prieš tai dar internete diskusiją užvedęs) patraukti paskui save kvailių minią, kuriai tiesiog smagu pasiausti.

Arūnas Valinskas teisus – vienas kartas buvo, bus daugiau. Bet iš kur Valius ištraukė du milijonus nuostolių? Tai kiek Seimo vienas langas kainuoja? Kam „otkatas“ eis?

O dėl policijos. Na nemačiau aš molotovo kokteilių, nemačiau. O tai, kad genkomisaro pavaduotojas Saulius Skvernelis nežino, kuo šaudo (guminėmis kulkomis) viešojo saugumo žaliūkai (buvęs vidaus, įsiklausykit – vidaus, tarnybos pulkas) man kelia liūdną šypseną. Kairė nežino, ką daro dešinė? Kas kam pavaldus?

Tinklaraštijos broliams ir seserims viešai pareiškęs, kad man riaušės būtų smalsu, galiu atsidūsti – smalsumas patenkintas. Nors ir bene pirmas krikštas, žaliūkai susitvarkė su chuliganais (kaip kitai juos vadint). Bet netikėjau, kad riaušės apskritai vyks. Save deklaruojanti katalikiška tauta, lietuviai pernelyg nuolankūs. Ak, jau minėjau, daug nelietuvių tarp riaušininkų buvo. Bet vistiek lažybose nebūčiau statęs už riaušes. O gal viską išprovokavo tie, kas daug statė?

P.S. O ašarinės dujos tikrai ašarinės: peršti, degina akis, nosį, skauda, vimdo. Gerai, jei dozė nedidelė – greitai praeina.

Categories: Krantas

8 Comments

Justas · 01/17/2009 at 12:11 AM

Su tom ašarinėm tai tikrai nesmagu. Aš į židinuką vienu momentu buvai įėjęs.

Aidas Puklevičius · 01/17/2009 at 12:15 AM

Reziumė: veik visi patenkinti :) Riaušininkai – kad pasipontavo ir parodė sau, jog gali jungtis bent jau nario-kandidato teisėmis į antiglobalistų internacionalą, policija – kad parodė, jog gali tvarkytis švariau ir greičiau nei latviai su estais, valdžia – kad reformoms priešinasi tamsus gaivalas, opozicija – kad užskorino keletą punktų cirkuliuodami minioje, Maxima – kad vienoje pardovkėje dvigubino Velykinius kiaušinių pardavimų rekordus, Mažvydo biblioteka – kad seniai bematė tiek žmonių prie savo durų, stikliai – kad turės darbo dedant naujus Seimo langus, žiniasklaida – kad turėjo apie ką skelbti patoso kupinais balsais, it pastovėję šalia Kandaharo vykdomose antitalibinėse operacijose, skinai-ultros – kad juos įžiūri ne tik tuščiuose futbolo stadionuose, standupo pradininkai – kad prisirinko medžiagos bent trims naujiems pasirodymams :)

grumlinas · 01/17/2009 at 12:24 AM

Viešojo saugumo tarnyba pavaldi ne policijos gen.komisarui, o vidaus reikalų ministrui. Šiaip vyrai šaunuoliai, krikštą atlaikė, budulių populiaciją apmažino bent kuriam laikui.

Laura · 01/17/2009 at 12:39 AM

Jei būčiau šiandien grįžus į Vilnių būčiau nuėjus. Kaip sakai, smalsumui patenkinti, o gal ir dėl poros kadrų. Tik tiek:)

Rokas Arbušis · 01/17/2009 at 12:43 AM

@Aidai :D
labiausiai patiko apie Mažvydo biblioteką :) su tokia teigiama ironija ‘standupo pradininkai’ tikrai turi medžiagos geram humorui :)

@Justai,
o tu kurioje pusėje buvai, kad į židinį papuolei? :)

@grumlinai,
ok, pavaldumą primiršau. bet jei vrm tvarka nepasikeitųsi, ministeris kvietė ant kilimėlio dar prieš šiasndieną skyrių vadus. teoriškai kel.pol. vadas turėtų žinoti.
bet žaliūkų darbas man patiko. na, bent jau sužinojau kai kurias jų taktines gudrybes, apie kurias nenumaniau. ir kur numanysi, kai mane tik sovietų mentai vaikėsi kadais kadais vaiką, ėjusį kartu su “ultromis” iš “atlanto” varžybų memelyje.

Rokas Arbušis · 01/17/2009 at 12:44 AM

@Laura,
aš visad sakiau (t.y., citavau), kad moterys labai smalsios :)

Gedas · 01/17/2009 at 5:08 PM

turiu filmuotos medziagos kai spec padalinys neuzka sudauze senyvo amziaus zmogaus telefona,ji puole,gulinciam smoge ir arestavo. jis paprase,kad leistu pereiti prospekta. man vos taipat nekliuvo vien delto jog viska filmavau,uzsimojo su lazda,bet pamates,kad filmuoja visa tai-sustojo ir atsitrauke i sali! viskas ivyko apie 17val kai nieko nevyko. paprasciausiai paeme atpirkimo ozius,kad irodyti jog dirba. mano mob nr: 862645179 . del medziagos skambinti ir rasyti. TAIP NEGALIMA ELGTIS! AS PAKRAUPES POLICININKU VEIKSMAIS!

Martynas · 01/17/2009 at 11:03 PM

Gedui: Nu tai sudėk tą savo medžiaga, o ne eik į visus tinklaraščius iš eilės ir neskelbk =D.

Comments are closed.