„Ambersail“ apsuko ratą aplink Žemę

Published by Rokas Arbušis on

amber_apsuko_rata

Gegužės 12 dieną, apie 10 val. Lietuvos laiku, „Ambersail“ apiplaukė Žemės rutulį – kirto savo pačios plauktą tašką — pirmojo etapo kursą. Taip „užsidarė“ „Tūkstantmečio odisėjos“ maršruto ratas. Tradiciškai laikoma, kad Žemė apiplaukta, jei burlaivis du kartus kerta pusiaują ir savo paties maršrutą.

Odisėja tuo nesibaigė — dar liko aplankyti 13 lietuvių bendruomenių. O tą pačią gegužės 12 dieną „Tūkstantmečio odisėjos“ rengėjai oficialiai pristatė dar vieną sugalvotą mintį. Pasak vieno iš odisėjos vadovų, Raimundo Daubaro, ši idėja gimė beplaukiant. Apskritai, pats plaukimas nevyko (o kitaip ir būti negalėjo) tiksliai kaip pagal instrukcijas – nuolat reikėjo ką nors koreguoti, keisti, derinti.

Pati idėja, kaip ir pristatomas projektas, labai „tautiška“ — jachtai finišavus Klaipėdoje liepos 5 dieną, visoje Lietuvoje ir visame pasaulyje lietuviai vienu metu, lygiai 21 val. Lietuvos laiku, giedos „Tautinę giesmę“.

Prieš šios idėjos prisijungsiantis Andrius Mamontovas pareiškė, kad tuo metu koncertuos Panevėžyje ir koncerto metu „bus atsakingas“, kad visi žiūrovai giedotų.

Panevėžiečiams tai kas – ateis „Mamuto“ paklausyti, pagiedos. O štai Australijos lietuviams bus „nesaldu“ — pas juos tai jau bus liepos 6 dienos ankstus rytmetys (6 val.). Bet iš kitos pusės – puiki dienos pradžia vietoje rytinio kavos puodelio. Toks rytmetys (o pas mus — vakaras) būna tik kartą… na, būkime išdidūs — per tūkstantį metų!