Aplink Europą: Lietuva. Komunizmo žymės liko.

Published by Ant bangos on

prancuzu buriavimas kurmariose 2

  • Tekstas: François-Xavier Ricardou.
  • Nuotraukos: Laurent Charpentier ir Marie-Catherine Georgelin.
  • Iliustracijos: Chevalier.

[ Pradžia ]

Kai organizavome kruizą, buvome priversti rinktis uostus pagal galimybes. Klaipėda bus išvykimo taškas, o lagūnos krantas, maži žvejų kaimeliai, įsikūrę išilgai pusiasalio, bus tik sustojimai. Mes neisime į Baltijos jūrą. Lietuvos 99 km ilgio pajūrio juosta panaši į Landų (littoral landais) pajūrį. Ilgi paplūdimiai, kurie tęsiasi iki begalybės ir nesuteikia jokio prieglobsčio buriuotojams.

Šis pajūris mums suteikė galimybę nuplaukti į kitas Baltijos šalis — Suomiją ar Švediją, bet tai jau kitos kelionės planas.

Įsprausta tarp Lenkijos pietuose ir Latvijos šiaurėje, Lietuva turi tik mažytį išėjimą į jūrą – itin svarbų Klaipėdos uostą, kurį vagoja keltai, krovininiai, konteineriniai laivai ir tanklaiviai. Viskas čia atrodo nauja ir nuolat juda. Net mūsų atvykimas sukėlė šurmulį. Mūsų troškimas surengti kruizą šioje šalyje atvedė keletą burlaivių savininkų įsikurti šioje vietovėje. Nuo šiol jūs galite rasti keletą jachtų su škiperiais ar be jų plaukiojimui išilgai ties Kuršių nerija.

Tai Lietuva: idėja, kuri įsuko struktūrišką procesą. Reikėtų pasakyti, kad šio krašto istorija yra labai nesena. Nepriklausoma nuo 1918 iki 1940 Lietuva patyrė SSRS jungą nuo 1945. Šalis nepriklausomybę atkūrė tik 1990, praradusi 30 % savo gyventojų…

Šiandien komunizmo žymės vis dar pastebimos, ypač architektūroje. Bet jei ir sienos lieka, mentalitetas nėra toks pat. Jūra suteikia gyventojams geresnės ateities pažadą.

Kaip liudijimas – švyturys, kurio pavadinimas suteiktas populiariausiam alui.

Lietuvos paplūdimiuose galima rasti Baltijos aukso – gintaro. Tai šalies simbolis. Fosilija, susidariusi iš spygliuočių sakų.

Medžiai augo pakrantėje prieš daugiau nei dešimt milijonų metų. Bangos išmeta į krantą pusiau skaidrius gabalėlius, iš kurių gaminami papuošalai ir meniniai gaminiai.

Mes išbandėme savo laimę Juodkrantės paplūdimyje (mažiau nei trys kilometrai tarp pušų), bet tik turguje galime paimti į rankas šiuos gintaro grūdelius.

[ Tęsinys ]


1 Comment

G · 12/29/2009 at 10:47 AM

.Mūsų troškimas surengti kruizą šioje šalyje atvedė keletą burlaivių savininkų įsikurti šioje vietovėje.
idomu ka jie cia itakojo
kur tie savinikai. idomu.

Comments are closed.