Geriausi buriuotojai. Pagal kurią versiją?

Published by Rokas Arbušis on

Dabar, jei norėsi pasigirti geriausio Lietuvos metų buriuotojo titulu, turėsi nurodyti ir pagal kurią versiją. Beveik kaip profesionaliame bokse, kur vienoje svorio kategorijoje gali būti keturi pasaulio čempionai.

UPD įrašo pabaigoje.

Viktorija galėtų apsijuosti dvejais geriausios metų buriuotojais diržais pagal skirtingas versijas, jei tokie diržai būtų. Versijos yra. // LBS nuotr.

Mums dar yra kur augti: Lietuvoje geriausieji buriuotojai renkami pagal dvi versijas – Lietuvos buriuotojų sąjungos ir žurnalo Vėjo3!

Pirmosios versijos (pagal laiką) rinkimai vyko praėjusių metų gale, antrosios – šių metų pradžioje. Abi versijos apžvelgė tuos pačius – 2018 metus.  Pažiūrėkime išrinktuosius tose pačiose (ar tapačiose) kategorijose.

Šnekamojoje kalboje abiejų versijų pavadinimai skamba vienodai, prekiniai ženklai skiriasi – Lietuvos buriavimo apdovanojimai (LBS) ir Metų buriuotojo apdovanojimai (Vėjo3!).

LBA MBA
Metų buriuotojasRaimondas ŠiugždinisArtūras Dovydėnas
Metų buriuotoja Viktorija Andrulytė Viktorija Andrulytė
Metų įgula “Cool water” “Mojito TV3”
Metų jaunasis buriuotojas Radvilas Janulionis Tauras ir Arijus Dambrauskai
Metų jaunoji buriuotoja Evelina Jokubauskaitė
Metų burlentininkas Arvydas Moliušis
Metų “Optimist” buriuotoja Rūta Mažunavičiūtė
Metų buriavimo įvykis Naujos burinių jachtų laivavedžių diplomavimo taisyklės Eastern Europe 470 class championship
Metų debiutas Akcija “Optimizmo optimistams”
Metų teisėjas Rolandas Žentelis Valius Bogūnas
Metų treneris Marius Nagdasovas
Metų klubas Lietuvods RS280 jachtų klasės asiociacija
Metų senjoras Romualdas Janušauskas
Metų kelionė “Pietryčių Azijos ekspedicija”
Metų buriuojanti šeima Janulioniai
Kieto paviršiaus buriuotojas Vykintas Mizgiris

Lentelė nepilna, noriu ją patikslinti. Informaciją rinkau iš pranešimų spaudai, kurių vienas yra puikus pavyzdys, kaip negalima rašyti pranešimo spaudai.

Nevertinau pirmojo, nevertinsiu ir antrojo renginio nominantų. Juolab pirmajame buvau nominuotas, tai galite įtarti šališkumu. Galiu tik pasikartoti – nelogiška, kai “geriausiu” skelbiamas (ar nominuojamas) teisėjas, kurio teisėjaujamoje regatoje žuvo trys žmonės ir dvi jachtos.

Šališkumu galima įtarti ir iš kitos pusės: prieš du metus buvau MBA komisijos narys, atvirai pasakęs, kam atiduodu balsą. Kas buvo kiti komisijos nariai ir už ką jie balsavo, nežinau. Kas apskritai yra MBA komisija – mįslė. LBA savo komisiją, kuriame yra ir MBA rengėjas, skelbia.

Nesigilinsiu ir į situaciją, kaip kažkada savarankiškai užgimęs renginys įgavo tradicijas, vėliau jungė jėgas su LBS, bet išsiskyrė ir dabar turime du renginius.  Skaitykite laikraščius, viskas ten surašyta.

Ar du vienas kitą dubliuojantys renginiai mus reikalingi? Jei tai tik įžeistos ambicijos – ne. Jei alternatyva – taip.

Tik turi būti alternatyva — kitkas, kitaip, ko dar nėra, nebuvo. Arba geriau, ženkliai geriau. Dabar tik Viktorijai gerai – gali dviem diržais apsijuosti, jei tik tokie būtų. Ne kiekvienas boksininkas tuo pasigirti gali.

Buvau tarp tų, kurie sako, kad buriuomenė turi būti vieninga. Neneigiu, būtų gerai. Tačiau vienybė skirtumuose yra sunki.

Vienintelis mus vienijantis dalykas – buriavimas – yra labai skirtingas. Vieni plaukia naujais ar apynaujais laivais, kiti senomis geldomis, už kurių stovėjimą nesugebą susimokėti ir bėga iš uosto į uostą. Vieniems rūpi sportas, regatos, kiti mieliau plaukia ramiai, o ir tarp šių kruizerių yra mėgėjų kaboti vienoje vietoje ant inkaro ar per laiką aplankyti kuo daugiau uostų.

Žmonių įvairovė išvis stulbinama. Pažiūrėkite nuotraukas: LBA albumas  ir MBA albumas. Net jei abejuose albumuose rasite tų pačių žmonių, kas vienija tuos skirtingus vyrus ir moteris, jei nežinotumėte, kad jie buriuoja?

Kad mes skirtingi – natūralu ir normalu. Kad žmonių grupėje yra įvairių asmenų — taip pat dėsninga. Apie vienybę, ko gero, galime kalbėti tiek, kiek tai netrukdo pagrindinei vienijančiai veiklai.

Ar trukdo du vienas kitą dubliuojantys renginiai? Netrukdo, nors truputį juokinga. Ko gero liks vienas. Kokybiškesnis. Arba tas, kurio rengėjui daugiau energijos užteks. Kas ne visada yra kokybės ženklas, bet gali ir būti.

UPD

Po šio įrašo komentarų cituaciją pamačiau kiek plačiau. Ir pripažįstu, rašiau su išankstine nuostata. Ji nepasikeitė — MBA yra blogai tol, kol tai yra vienasmenis neaišku kokiais kriterijais daromas projektas.

O toliau kaip sako skaitytojai:

  • yra pasaulinė praktika, kai savo topus daro žurnalai, viskas čia ok
  • kuo daugiau renginių buriuotojams, tuo geriau, norisi ir pabendrauti, viskas čia ok
  • šiųmetinis MBA nebuvo vien rinkimai, ten pristatyta kitų projektų, tad viskas čia ok
  • juk už tai ir kovojom, kad galėtume veikti savo nuožiūra, o ne kaip “vadas” pasakys, tad ir čia ok.

Categories: Buriavimas