Kas kavos upėje?

Published by Rokas Arbušis on

Sostinės gyventojai kitąmet (jei planai nesikeis) galės gerti kavą ir net įsikurti ant vandens. Labai smagus dalykas ir kai grįšiu į sostinę (aš jos pasiilgstu, tai nors trumpam kartais norisi grįžti), žinau, kur eisiu gerti, anot kolegos Artūro Jančio, “sveikuolių smerkiamus, bet populiarius gėrimus” [1. Ir dar eisu į “Klaipėdos senamiestį” – bičiulė Vilma pačiulbėjo (twitteryje, aišku), kad yra tokia nebloga užeiga.] .

Gerti kavą tai ne naujiena — mes Dangėje tai darėme dar 2011 metais. Padavėja tasyk išsigando užsakymo “Kavos ir gėrimų į jachtą”. Vyko maždaug toks pokalbis:

– O aš rasiu tą jachtą?

– Taip, rasit, ji čia vienintelė.

– Bet kaip ją rasiu?

– Graži, balta su labai auštu stiebu.

Žinoma, rado. Bet vis tiek bijojo, kad neišplauktumėme su puodukais. Uždaryti tarp dviejų tiltų su 16m aukščio stiebu mes to negalėjome padaryti, bet iš kur tai žinoti merginai, kai tradicijos laivais atplaukti į miesto centre esančią upę Klaipėdoje nėra?

Vilnius, panašu, žiojasi apšokti uostamiestį ir įkurti tai, kas prie jūros ir upėje atrodytų naturalu, o ten, rytuose, kiek egzotiška (bet iš principo irgi gerai) – parduotuves, namus, kavines ant vandens.

Vis dar turiu svajonę gyventi ant vandens laive (nevadinkime to “namu”). Vieną tokį kandidatą nusižiūrėjau žvejų uostelyje Smeltėje. Kol nenuskendo, reikėtų kaupti pinigus.

Teoriškai laivams tinkamos švartuotės (su elektram, vandeniu (?)) įrengtos iki Biržos tilto (jau už jo stovi “Meridianas”), praktiškai čia gali įplaukti tik maži kateriai. Kol neturėjau automobilio, siūliau tam tikrų grafiku kelti Pilies tiltą ir taip įleisti laivus į vidų. Pradėjus važinėti keturiais ratais, patirtis sako, kad užvėrus eismą nors trumpam Pilies tiltu, bus bėdos – Pilies gatvė  yra viena svarbesnių miesto arterijų.

Bet, jei Vilnius ėmėsi, anot Vidaus vandens kelių direkcijosvadovo Gintauto Labanausko, iš pažiūros, utopinio, bet vis dėl to įmanomo projekto, apie gyvenimą upėje galima svarstyti ir Klaipėdoje, Kaune ar visur kitur, kur upės teka. Mano akims tai gražu.

O jei kada pamatysite Gosail.lt jachtą tarp Pilies ir Biržos tiltų – kviečiu kavos. Kaip šiose nuotraukose:

+