Buriuotojiški skaitiniai

Published by Rokas Arbušis on

Salon-3

Naujuosius 2011 metus tinklaraštis (blogas) „Ant bangos“ pradės prisijungęs prie blogeriškos akcijos: ačiū Rokiškiui už paminėjimą, o „Common Sense“ už idėją — reklamuoti skaitomus tinklaraščius. Saviems skaitytojams pasiūlyti pasklaidyti virtualius savo skaitinių puslapius.

Blogosfera nemenka, kažkada darbo reikalais prenumeravau kelis šimtus tinklaračių, dabar liko kelios dešimtys. Ir nebūtinai visus skaitau. Bet „Ant bangos“ skaitytojams atrinkau tik buriuotojiškus.

Aivaro Sakalo kelionių ir laisvalaikio blog’as. Burlentės. Susiraskit įrašą apie buriavimo pradžią – puikus pavyzdys, kaip ir sunkiomis sąlygomis galima įgyvendinti svajonę.

Artūro Dovydėno privati svetainė į tradicinį blogą nepanaši, bet senesnė ir už daugelį užsieninių (jau nekalbant apuie lietuviškus) buriavimo blogų. Tikras buriavimo žinių lobynas. RSS neveikia, bet CTL+B rekomenduoju.

Baraka — šios jachtos škiperis ir įgula galėtų dažniau parašyti. Ne kiekvienas net ir profesionalas išdrįsta pasakyti savo nuomonę, kuri gali nepatikti ir jachtos kaimynui, ir draugui, ir priešininkui.

470 — po serverio lūžio laukiam, kol olimpinės klasės buriuotojų Lietuvoje tinklaraštis vėl publikuos naudingą ir įdomią medžiagą. Gerai, kad jei leido pilno srauto RSS, ir skaityklėje išliko bemaž visa informacija.

Bangpūtis — Kauno buriavimo mokyklos virtuali erdvė. Nedažnos informacinės nuorodos mokyklos auklėtiniams, bet tinka ir Laser, Optimist klasių sportininkams. Ir apskritai visiems, kas domisi švertbotų buriavimu.

Blokart dienoraštis – pagal įrašų dažnumą galime spėti, kad vėjaračiams sezonas trumpesnis ir retesnis, nei burlaiviams.

Blue Bird – akivaizdu, kad šios jachtos įgula mieliau ir dažniau buriuoja, nei rašo. Faktas: buriuoti ir yra svarbiau.

Boja — buvo gražus bandymas, bet greitai užsibaigė. Jauna dar, pasitaisys.

Gold of Lithuania – sezoninis vienos odisėjos tinklaraštis. Du plaukimai jau buvo, laukiame trečio. Pildo profesionalus rašytojas, skaityti įdomu. Žiemą kaupia jėgas vasarai?

Justė – kauniečio buriuotojo Giedriaus tinklaraštis. Žemiški neseniai jachtą nusipirkusio inžinieriaus rūpesčiai ir kasdiena.

Jūros liga – jau seniai neatnaujinamas Ryčio Stankevičiaus tinklaraštis. Permeskit akimis, jei niekada nematėt.

Nauticalis – begaliniai dideli savimi užsipatenkinusio grafomano įrašai apie buriavimą. Kai negaila laiko, tarp literatūrinių pagražinimų ir perteklinės informacijos randi įdomių, drąsių (kas, kad viena jų — šmeižtas) minčių, nežinotų dalykų.

SailingBoy – Švedijoje gyvenančio ir dirbančio buriuotojo užrašai. Jei tik pasirodo naujas įrašas, VISADA bus įdomių žinių. Tik įrašai, liūdna, reti.

Ragainė II – Andriaus Varno, jo dukros Rasos ir jos draugo Egoi kelionė aplink pasaulį. Andrius įrodė, kad ir paprastas žmogus gali „apsukti šaratą“ ne prasčiau, nei didžiuliai projektai. Tik ar man taip rodo, ar išties pasibaigus kelionei numirė ir webas?

Ragas – klasikinis laivo žurnalas virtualybėje. Jachta, varžybos, regata, akvatorija, įgula, vėjai, užimta vieta. Jokios perteklinės informacijos. Žinant, kad Dusia rašyti moka, norėtųsi daugiau. Bet toks formatas tuo įdomesnis.

Piranija – ne aš vienas noriu šį tinklaraštį tituluoti geriausiu lietuvišku blogu apie buriavimą. Dažnesni (nei anksčiau) šmaikštūs ir tuo pačiu informatyvūs įrašai, puikios nuotraukos – malonumas skaityti. Emigravus į kitą serverį ir malonumas vartyti, kaip greitai sukasi.

Tojana – savo forma veikiau tinklalapis, nei blogas, bet turiniu akivaizdus tinklaraštis. Bitlas laiko ranką ant pulso – atsispindi buriavimo įvykiai Lietuvoje ir pasaulyje. Malonumą skaityti gadina tik gausybė gramatinių klaidų, kurių, deja deja, nestokoju ir aš.

Vandenynai šaukia — vienos kelionės vandenynais aprašymas. Linkėčiau visiems daugiau tokių tėvų, galinčių paremti atžalas tokiose kelionėse. Ir drąsos leistis į jas.

Verdenė – kauniečų jachtos tinklaraštis. Tikrinant sausio pradžioje nerodė jokių gyvybės žymių. Būtų gaila, jei neatsigautų. UPD: Teigiama reakcija į įrašą: jau veikia.

Vėjo pamušalai – būtent šis tinklaraštis mane paskatino kurti savąjį. Drąsus, įdomus, nenuobodus, originalus. Ir tuo pačiu – miręs. Arba leisgyvis. Jei neatsigaus, nieko nepadarysi, bet jei atsigaus, ir nepraradęs aštrumo, bus smagu.

Neminėjau klubų, organizacijų tinklalapių, naujienų portalų rubrikų jūrine tematika. Jei ko nežinau ar ką pražiopsojau, prisipažįstu: man visada (beveik) patinka naujovės ir naujienos.


22 Comments

Liutauras · 01/03/2011 at 10:19 PM

būtinai nematytus pasižiūrėsiu. Dėkui už nuorodas :)

Grazvis · 01/04/2011 at 12:19 PM

Dėkui už paminėjimą! Tikrai pasistengsim, kad Verdenės puslapis gyvuotų ir kitais metais!
Nes Difūrai – ne dinozaurai :)

Rokas Arbušis atsakė:

jau šiais ar dar tik kitais metais?

Paulius atsakė:

@Rokas Arbušis, verdene.eu jau veikia :) galite pakoreguoti irasa :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Paulius,
teigaimai sureagavot –puiku.

pamusalas atsakė:

@Grazvis, Dinozaurai, Dinozaurai

Mt · 01/04/2011 at 1:33 PM

Pagal įrašų dažnumą apie buriavimo sezoną nespręsk, Rokai ;). Yra ir subjektyvių faktorių, pvz. “tingiu” :D. Viena aišku, kad ledrogėms sezono startas kol kas blogas – sugrįžusios LDK laikų žiemos labiau tinkamos ne ledrogėmis ir ne automobiliais, o žirgais kinkytomis rogėmis vėžintis.

Rokas Arbušis atsakė:

@Mt,
o man sniegas smagu. nepaisant to, kad kone kasdien reikia kiemą nukasti. ir ne tik kiemą.
o dėl postų dažnumo, tai kaip ir parašyta: spėliojau, dar nedariau išvadų.

Mt atsakė:

@Rokas Arbušis, sniegą irgi myliu – ypač iš pirties niurką į pusnį dėti, o ir kastuvas fizinei formai nekenkia :D Vienžo su Naujais! Žiema dar tik prasideda!!!

Rokas Arbušis atsakė:

@Mt,
taip taip, tave irgi!

Audrius · 01/04/2011 at 2:18 PM

Prisidedu prie padėkų – ir už komplimentus ir už nuorodas, keletą kurių tikrai nežinojau ir su malonumu perskaičiau.

Su Naujais!

Rokas Arbušis atsakė:

@Audrius,
taip taip, su NM!
ir pasidalink pats kuo nors, jei aš nežinau. esu tikras, kažką slepi…

Audrius atsakė:

@Rokas Arbušis,
Che che, slepiu :-) Pvz. vieną neseniai netyčia atrastą netikėtoj vietoj:

http://www.supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t632702.html

Rokas Arbušis atsakė:

@Audrius,
va tau ir supermamos (loliutukas)
užmečiau akį — gausu informacijos, reikės pasilikti laisvesniam vakarui, ačiū.

Ayo atsakė:

@Audrius,
Wo gerai kad priminei! Reikes Jurgiuka prikutenti kad susiustu savo kelioniu aprashymus! Ibo “supermamoms” – rasho – klubo tinklapiui – pamirshta…. Pasirodo ne tik Arbushis, nosy uzhrietes, klubiniu tinklapiu nevertina :D

Rokas Arbušis atsakė:

@Ayo,
pereikite į blogų (tinklaraščių) lygį (nei aukščiau, nei žemiau — į kitą formatą) — iškart įvertinsiu.
kol nesibaigė blogų reklamos savaitė.

bitlas · 01/05/2011 at 9:28 AM

che che
tikra tiesa
matyt teks vel mokytis kad gram,klaidu butu maziau
ale tingisi
ale svarbu kad nors kiek lietuviu kalba atpazinti galima
che che

Ayo atsakė:

@bitlas,
Bitluti – kai pacientas nori gyventi – medicina tampa bejege!
Lietuviu kalba tojana.lt kartais atpazhystama, bet vat Tavos mintys kartais taip ir lieka – tik Tavom, nesuprastom. Labiausiai patinka, kai reikia pasukti galva, kaip tojana.lt juoda teksta ant juodos padlagos perskaityti… :D

bitlas atsakė:

@Ayo, va taip nuo alchaimerio profilaktika vykdome,
kai reikia galva sukti…

Mt · 01/05/2011 at 10:55 PM

Jei jau turim kompiliaciją blog’ų (gėr’ių) tema, tai visai šaunu būtų tokią pat sukurti pvz. Top filmų apie buriavimą (pvz. meninių). Vakar darsyk su malonumu pasižiūrėjau Master and Commander the Far side of the world. Tikras XIX a. istorinis vaizdelis apie nesausą kasdienybę po burėmis, net to laikmečio autentiška chirurgija naudojama – tiesa, Bitlai?

Rokas Arbušis atsakė:

@Mt,
dau filmų reikės žiūrėti. arba atvirkščiai — nedaug. kol kas renkuosi iš pakampių sąrašus tema “marine/sailing films”.

bitlas atsakė:

@Mt, jo lb nemazai autentikos pirmas filmas kur kiek maziau romantisko seiletekio
siaip tai tu filmu oij nemazai
tik laiko ner
d

Comments are closed.