Didis keliautojas mažame laivelyje

Published by gramas on

Autorė: Phyllis Nickel, s/y Morgan‘s Cloud

sumarapaintingframed

2002-aisiais, pakeliui į Špitcpergeną su b/j Morgan‘s Cloud, sustojome Teltvikoje, užutekyje esančiame vakarinėje Bjornoya (Lokių Sala) pusėje – praktiškai negyvenamoje saloje, esančioje maždaug 550 jūrmylių distancijos nuo Norvegijos krantų pusiaukelėje.

Leidžiant antrą vakarą Teltvikoj, užslinko trintos žirnių sriubos tirštumo rūkas, o vėjas vis stiprėjo. Maždaug pietų laiku iš iki šiol tylėjusio radijo stoties pasigirdo labai jau angliškas balsas, sakantis, kad jachta Sumara kviečia Bjornoja Radio – radijo retransliacinė stotis šiaurinėje pakrantėje, su kelių norvegų budėtojų įgula.

Kadangi jachtai niekaip nesisekė pažadinti norvegų, Johnas (Morgan‘s Cloud škiperis) atsiliepė jachtai, ir sužinojome, kad Sumara tikisi nuleisti inkarą nakvynei Teltvikoje.

Sumara neturėjo radaro, o prieigos į įlanką buvo tiesiog jūrlapiuose neparodytas akmenų sodas – taigi Johnas radijo ryšio pagalba bendravo su Alasdair (Sumara škiperis) ir jo įgula; naudodamas mūsų radarą ir pravesdamas Sumarą tarp uolų.

Kai radare matėme, kad jie jau visai netoli mūsų, Johnas patarė jiems nuleisti inkarą. Visa tai atlikta net nematant jų per tirštą rūką.

Įsivazduokine mūsų nustebimą, kai atsibudę ryte, jau be jokio rūko, išvydome Vertue 26 projekto medinę jachtutę (apie 7,8 m ilgio), lakuotos medienos bortais, užsiinkaravusią visai čia pat nuo mūsų laivagalio!

Štai tada ir buvo mūsų pirmoji pažintis su Alasdair, b/j Sumara savininku.

Na, o šią vasarą Alasdair rengiasi rimtam iššūkiui: jo tikslas yra buriuoti iki Jan Mayen salos ir užkopti į Beerenberg, 2250 m aukščio ledu dengtą vulkaną, dominuojantį virš kalnuotos salos.

Vėliau jis ketina plaukti iki rytinės Grenlandijos, po to grįžinėti į D.Britaniją.

Alasdair ir jo įgula rimtai ruošiasi šiai kelionei, daug dirba ruošdami laivą. Jų nuotykisu galima sekti jachtos interneto tinklapyje http://www.replikyhodinek.net.

Galiu pažadėti, kad nuobodu nebus – Alasdair turi puikų jumoro jausmą, nukreiptą visų pirma į patį save!

Šiek tiek palukštenus  b/j Sumara svetainę mes sužinome:

  • jachtos plaukimų 1991-2010 m nuotykiai surašyti žurnale
  • projekto Vertue Class pristatymas
  • laivo architektas yra Jack Laurent Gilles – vienas žymesnių Britanijos jachtų architektų
  • pirmoji Vertue buvo pastatyta 1936m, iš viso per paskutinius 74 metus buvo pastatyta apie 200 šio projekto jachtų.
  • Britanijoje aktyviai veikia Vertue savininkų asociacija
  • vertas dėmesio „raštas“, kuriuo Alistair supažindina potencialų įgulos narį su škiperiu, laivu ir jame galiojančia tvarka bei saugos taisyklėmis

***

Originalus tekstas.

Su autorių leidimu parengė   =gramas= (b.j. „Scorpio“)