„Windows 7“ karma

Published by Rokas Arbušis on

computer_repair_large

techieblogger.com iliustracija.

Technikoje nėra mistikos, ji prasideda ten, kur baigiasi kompetencija. Bet labai mistiškai atrodė, kad vienas po kito į amžinuosius skaičiavimo plotus iškeliavo namų kompiuteris ir du darbiniai laptopai.

Štai todėl „Ant bangos“ buvo įsivyravęs štilis.

Su „Dell Inspirion 1525“ laptopais viskas aišku – nunešti pas meistrus (garantinis), žadėjo per dvi savaites suremontuoti. Regis vieno „motina“ (motininė plokštė) sudegė nuo perkaitusio procesoriaus. Šis perkaito nuo dulkių, nors nuo jų buvo saugomas. Tik neišvalysi taip paprastai.

Senukas („gimęs“ 2005) naminis PC, panašu, irgi perkaito. Ar maitinimo blokas, ar motininė plokštė, bet ėmė vieną dieną, ir nebeįsijungė. Nepadėjo ir specialistų apžiūra. Mirė tai mirė. Arba, „mirė PC, tegyvuoja PC“.

Naujasis tikras „žvėris“ — su AMD Phenom II procesoriumi ir 1 TB„hardu“. Ir legaliais „Windows 7“.

Instaliuoti nebuvo sunku, o naujas programas įdiegti netgi įdomu. Ir viskas kuo puikiausiai veikė. Įsidėjau „senuko“ kietąjį diską, perkėliau iš jo informaciją į naują ir ketinau patobulinti. Senasis diskas skeltas į tris dalis (particijas), norėjau jas sujungti.

Internete pasiskaičiau kaip tai daroma, kokios programos tam tinka. Parsisiunčiau „Easus Partition Master“ (EPM) demonstracinę versiją ir ja sujungiau visas particijas. Nelabai pamenu kaip tai padariau, visgi 4 valandą ryto darbai vyko. Matyt tai ir buvo mano klaida.

Kitą dieną naujas kompas nebeįsijungė. Į detales nesileisiu, bet teko iš naujo instaliuoti Win7. Šįkart – į senąjį diską. Naujojo, didžiojo, iš pradžių nematė, o dabar mato tik mažesnę jo dalį (irgi buvo „skeltas“ į particijas), kurioje buvo operacinė sistema ir kitos programos. Visų išvakarėse sukeltų duomenų nemato.

Bandžiau „gydyti“ (recover) su EPM, bet jo demonstracinė versija to neleidžia. Įdomu, kad programa mato „dingusią“ particiją, kurios nemato Win7.

Neklauskite kaip, nes ateis „megztukas“, bet visgi pavyko padaryti tiek, kad duomenis perkelti į seną HDD, kuriame instaliuota ir operacinė sistema. Dabar čia vietos beliko vos 1 GB. Bet kas iš to, kad failai yra, vietą užima, o nuotraukos neatsidaro, tekstiniuose dokumentuose – kringeliai.

Gerai, kad pažiūrėjau, o tai būčiau suformatavęs diską ir viską (beveik) praradęs.

Tai ir likau prie veikiančio kompiuterio su duomenimis, kurių pasiekti negaliu.

Tokia tad „Window 7“ karma.


16 Comments

Eimantas · 04/05/2010 at 7:42 PM

Rokai, kaip gerai, kad tau apendicito nebuvo, o tai ir tą pats bandytum dar pjaut..

Rokas Arbušis atsakė:

@Eimantas,
kada sakei būsi Vilniuje?
ar tau TeamViewer pakurt?

Deivis atsakė:

@Eimantas, :D va va, aukso žodžiai.
Rokai, Padarei keletą esminių klaidų. Visu pirma kai nematai particijos ar duomenų nereikia pradėti žaisti su recover’iu (šis žaislas tik specams ir tik ekstra atvejais – kai nieko kito nebelieka). Antra iš vis kam naudojai kažkokias programas (dar demo prie viso to) particijų valdymui??? yra padarytas windowsinis standartinis, o dar geriau jei naudotum fdisk. Ir dar klausimėlis… Minėjai, kad tavo kompai perkaito, tai kodėl perki AMD??? Taip jie pigesni nei Intel, taip pat nenoriu jų peikti, tačiau jie pasižymi elektros rajumu, o tuo pačiu ir kaista labiau. Bet čia tik mano nuomonė…

Rokas Arbušis atsakė:

@Deivis,

Eimantas visada pasižymėjo aštriu, bet taikliu liežuviu. negali pykti.

particijos. bandžiau Win programas (computer management) – nepadėjo. tada pasiskaitinėjau kas internete siūloma iškilus panašioms bėdos ir pabandžiau.

fdisk? skamba kaip “format c:/”. naudosiu kaip paskuitinį variantą. kol kas noriu pasiekti duomenis, juos sinchronizuoti su išoriniu HDD, o tada jau format ir install. gal trečias kartas nemeluos.

AMD. nepaisant nedidelės jų rinkos dalies ir nepalankių atsiliepimų, jaučiu jiems kažkokį prieraišumą. laptopui tikrai ne pats geriausias variantas, bet PC tai nieko blogo nematau.

audrius · 04/06/2010 at 11:36 AM

Užuojautos… Žinau tą jausmą, nes pats buvau su partitions prisižaidęs. Nepamenu, kaip, bet duomenis prijunges prie kito kompo išsitraukiau.

Nuo to laiko – particijoms “kryžius”, nes iš tikro tai su jomis daugiau vargo nei naudos. Be particijų duomenys ten kur turi būti (sutvarkyti papkėje My documents) ir nereik lakstyt tarp diskų (pvz – kuriame ten diske tas failas: “D: duomenys” ar “E: archyvas”…). O kai nori perinstaliuot operacine ar taip ar taip sveikia format C: padaryt. Galiausiai dėl duomenų saugumo tai savaitiniai backup-ai į išorinį diską žymiai saugiau nes apsaugo ne tik nuo virusų, bet ir hardo užlūžimo ir t.t…. Sėkmės “recoverinant”!!!

Deivis atsakė:

@audrius, hmmmm 1TB hdd palikti tik su viena particija – tai žiauru. Tai norint perinstaliuoti kompą reikia kaip tu sakai “…savaitiniai backup-ai į išorinį diską…”. Aš linkęs skaldyti diską, yra tam ir daugiau priežasčių, bet čia ne tokios tematikos svetainė.
Rokai sėkmės atstatant duomenis, o eksperimentuoti nepatariu, geriau pasikonsultuok su specais :), bus saugiau ir greičiau.

Rokas Arbušis atsakė:

@audrius,
jei prisiminsi, kaip perkėlei, pasakyk.
ir ką naudoji backupams.
o skaidyti į particijas pravartu. Deivis jau paaiškino kodėl.

Nauticalis · 04/06/2010 at 3:43 PM

O maniau, kad pavasaris įsisiautėjo, meilės-seilės ir pan… ;)

Rokas Arbušis atsakė:

@Nauticalis,
na kiek aš galiu kartoti, kad “geram katinui ir gruodį morčius”.

Nauticalis atsakė:

@Rokas Arbušis,

Tą žinodamas, bet kokį nutrūkimą nuo arbusis.lt ir laikau niekuo kitkuo, kaip tik paleistuvystės išdava… ;)

Rokas Arbušis atsakė:

@Nauticalis,
net jei kalba apie techniką?

Nauticalis atsakė:

@Rokas Arbušis,

Technika ir Kama Sutroje svarbu! :D

Docent · 04/07/2010 at 10:56 AM

O aš manau, kad pagirtina yra tai, kad Rokas pats viską daro. Kaip kitaip sukaupsi patirtį? Tik reikia niekada nedaryti tokių bandymų neturint visų reikalingų duomenų kopijos. Particijos yra būtinos, nes daugybė virusų yra orientuoti pulti C diską ir ypač tokius tokius standartinius katalogus, \Windows\, Documents and Settings\ ir pan., vadinasi, tame tarpe ir My Documents. AMD procesoriai perkaitimo bijo labiau, bet tą lengva išspręsti uždedant didesnį radiatorių su galingesniu aušintuvu. Sėkmės, Rokai. Kam nėra tekę atsistūminėt nuo betoninių Kauno jachtklubo vartų, tas apie dreifą turi tik teorinį supratimą :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Docent,

įgyti patirties savo kailiu rekomenduojama, kai tas kailis ir viskas aplinkui sveiki lieka.

o Kauno klubo vartai, taip taip, aukštoki nedidelėms jachtoms. irgi patirtis.

Gintas · 04/09/2010 at 1:02 PM

Nenoriu but blogas patarejas, it koks saunusis kareivis Sveikas prie kortu stalo, bet as vertinu Apple su “leopard” OS ir jokiu panasiu bajeriu niekada nebuna:) o kas yra kaitimas kompo tai net pamirsau jau:) ne reklama cia, tikrai,patikekit, bet pabandes mest nebegaliu…

Rokas Arbušis atsakė:

@Gintas,
ateis laikas ir Applui.

Comments are closed.