Buriavimo populiarumo nauda
Ateis metas, kai „Ambersail“ bus plaukę visi arba daugelis ir kai giriamasi bus bus ne plaukimo faktu, o aplankytais uostais, perplauktais vandenynais.
Laivo užimtumo modelis, kai jachtą į regatų vietą nuplukdo vieni, o lenktynėse dalyvauja kiti (pavadinkime taip – labiau sportininkai) buriuotojai, plečia galimybes plaukti jei ne visiems, nemažai daliai norinčių.
Neseniai atsiuntė treneris ir teisėjas Antanas Milvydas nuotrauką, kurioje kaip tik tokia „plukdytojų“ įgula, per 11 parų ir 10 valandų nuplaukusi iš Tenerifės į Antikvą, kur „Ambersail“ startavo „RORC Caribbean 600“ regatoje ir finišavo tarp 10 greičiausių.
Nesu tikras, ar visi nuotraukoje įamžinti vyrai nori viešumo šiame tinklaraštyje, todėl pasirinkau neutralesnę fotografiją.
Bet „Ambersail“ plaukti gali nebūtinai buriuotojai, o ir sausumos žmonės, kuriuos jūražmogiai kartais lengvai pašiepia (te nesupyksta) pavadindami „sausainiais“ (ar sausuoliais)
Štai kartą man paskambino viena draugė ir pasigyrė: „Mano bosas plaukė su „Ambersail“. Jie trys dienas kranto nematė“. Praėjusį rudenį plaukęs vilnietis, kaip ir kiti pirmą kartą į vandenyną išplaukę turistai, tikrai turi kuo didžiuotis.
Gal kiek per anksti vadinama „legendine“ jachta „Ambersail“ ir šiemet pasiruošusi priimti norinčius buriuoti.
Yra planas niekad neburiavusiems, yra programa buriuotojams, o draugės bosas gal vėl norės buriuoti rudenį.
Jau bus trečias sezonas po „Tūkstantmečio odisėjos“ ir „Ambersail“ neapaugo jūržolėmis, pasinaudokim kliše, o toliau raižo vandenynus ir yra matoma pasauliniame IRC laivyne (14 psl.) ir populiarindama buriavimą naudos duoda visiems buriuotojams.
Tiesa, nepamirškim, kad yra dar viena jachta, galinti pretenduoti į „legendinės“ titulą — „Lietuva“ — kuri taip pat populiarina buriavimą ir taip pat kviečia buriuoti norinčius.