Buriuotoja neteko plaštakos, ją gelbėjęs vyras – pirštų
„Saugumo instrukcijos parašytos krauju“ (c) Kiekvieno laivo bocmanas
Antigvos dienraštis The Daily Observer pranešė apie nelaimę, sukrėtusią vietinę buriuotojų bendruomenę.
Kovo 4 dieną patyrusi buriuotoja iš Venesuelos elektrine gerve kėlė savo sutuoktinį į jachtos stiebą, kad šis atliktų šiokį tokį remontą. Paprastai tą darbą jie atlikdavo su mechanine gerve, tačiau moteriai neseniai operuotas petys, todėl dabar naudojosi gerve su elektrine pavara.
Keliant sutuoktinį, moteris pastebėjo, kad kažkas yra negerai su gerve, ir, išsigandusi dėl savo vyro saugumo – jis tuo metu jau buvo virš denio pakeltas apie 1-1,5 m – pabandė gervę išjungti http://www.replikyhodinky.com.
Gervės išjungimo mygtukas nesuveikė, o mechanizmas įtraukė moters kairę su virve. Gervė sukosi toliau. Moteris savo dešinąja ranka bandė išlaisvinti kairę, bet susipainiojo groto fale taip, kad ir jos dešinė ranka buvo užveržta.
Jai šaukiantis pagalbos, pirmasis atskubėjęs žmogus nesugebėjo jai padėti, netrukus į pagalbą prisijungė buriuotojas iš Šveicarijos. Bet ir jį ištiko nelaimė – vyro pirštus gervė irgi įsuko kartu su virve.
Galiausiai gervė išsijungė pati, o venesualietės vyras buvo saugiai nuleistas ant denio .
Buriuotojos kairė plaštaka buvo visiškai nupjauta ties riešu, keli dešinės rankos kaulai buvo sutraiškyti.
Nesėkmingai bandžiusiam pagelbėti šveicarui buvo visiškai nupjauti aštuoni pirštai.
Abu nukentėjusieji buvo skubiai pristatyti į Mount St.John‘s Medicinos Centrą, kur buvo bandoma prisiūti plaštaką ir pirštus. Vėliau moteris buvo skubiai išgabenta į ligoninę Majamyje (JAV), o džentelmenas iš Šveicarijos ligoninėje praleido 5 dienas.
Buriuotojų portalas Blue Water Sailing atkreipia buriuotojų dėmesį, kad būtina išlikti labai atsargiems ir atidiems, net atliekant įprastus ir iš pažiūros paprastus darbus.
Taip pat patariama peržiūrėti savo gyvybės ir sveikatos draudimo sutarčių sąlygas, pasitikrinti, ar yra numatytas ligonio pervežimo išlaidų kompensavimas, nes nelaimė gali įvykti ir nuošalioje vietoje, kur nėra reikiamo lygio medicinos paslaugų.
5 Comments
dzhiurgis · 04/05/2011 at 1:40 AM
Tragiskai, kai artimas salia, o negali padeti..
bitlas · 04/05/2011 at 10:10 AM
beda
boa · 04/05/2011 at 2:54 PM
užsieniečių dažnai keista logika, jei ne pavadint aštriau…
“1-1,5m aukštis” – čia ne aukštis, čia šiaip. jei vyras būtų turėjęs peilį – pjauni tą falą (ne savo, o kuris į viršų kelia), ir krenti žemyn.
žinoma, lengva dabar kabinete rašinėt, bet prisimenu, kai prieš keletą metų VOR metu žmogų nuplovė, irgi sakė – “kol spinčių nuleidom, kol suhalsavom…”. dar reikėjo ir į maišą spinčių sudėt, kampais į viršų.
gramas atsakė:
April 6th, 2011 at 8:57 AM
@boa,
aš manyčiau, kad ta gervė sukosi tol, kol žmogų pakėlė iki pat viršaus, ten pastrigo ir tik tada arba variklio apsauga nuo perkaitimo suveikė, arba variklis sukepė… Taip kad ten tik problema buvo pastebėta kai 1,5m buvo… kodėl niekas ant denio peiliu tos virvės nenurėžė bėdos pradžioje – istorija apie tai nutyli, nors aišku, kad vienas nelabai užsiėmęs stebėtojas ten buvo…
Rokas Arbušis atsakė:
April 6th, 2011 at 1:36 PM
@gramas,
daug vakariečių yra palepę. nieko, ir čia pasivysim.
bet šioje istorijoje man menasi rekomendacija iš SOLAS kursų: dirbant su virvėmis naudoti pirštines ir tik kumštines. nes jei nelaimė, gervėje liks pirštinė, o ne pirštai.
o dėl stebėtojo tai daugtaškių nereikia. kartais naudingiau stebėti, o ne kištis, kaip pas mus mėgstama — dažnas toks tik bėdos prikuria.
be to, čia žmogiškas faktorius: kai matau, kad kažkas padeda, manau, jog mano pagalbos nebereikia.
taip, pvz., gatvėje nualpęs žmogus nesulaukia pagalbos moment, nes visi aplinkiniai mano, kad kažkas kitas padės.
sudėtingas reikalas…
Comments are closed.