Legenda apie žveją

Published by Rokas Arbušis on

IMG_0822

Nutiko tai neseniai, kuomet viena didelė lietuviška jachta (vardas tebūnie neminimas), plaukė naktį ar tai į Juodkrantę, ar iš jos į Klaipėdą. Šiuo maršrutu plaukiant didelės grimzlės jachtai išklysti iš farvaterio būtų beprotystė – tuoj sustotų seklumoje.

Tad laikydamiesi laivų kelio pagal ženklus (bojas), buriuotojai plaukė, kai staiga išgirdo tylų:

— Gelbėkit…

Naktis, tamsu, jachta nemenka. Apsidairo buriuotojai, nieko neįprasto nepamato. Po kurio laiko ir vėl:

— Padėkit…

Vėl apsidairė buriuotojai, ir vėl nieko nepamatė. Tik po trečio pagalbos šauksmo, nuėjo jie prie jachtos nosies (priekio) ir pamatė ant pat priekio pakibusi nelaimėlį žveją.

Ištraukė jie vyrą ant denio, atsiprašė, kad šio nepastebėjo, o šis neliko skolingas – pats atsiprašė, kad naktį farvateryje žvejojo jokių navigacinių šviesų guminėje valtelėje (ši, pasakojama, paskendo) neįžiebęs.

Laimingai pasibaigusi istorija (kiek tiksli, ne taip jau svarbu, esmę nusako), o juk galėjo alkanasis ir į amžinuosius žvejybos plotus nukeliauti… Tada tai jau būtų pikta. Nors ir pats kaltas.

IMG_0849

IMG_0832


10 Comments

Storas · 06/11/2010 at 11:01 AM

O aš žvejų nemėgstu. Žinau, kad yra ir tokių, kurie laikosi taisyklių. Bet per tuos, kurie pastoviai trinasi farvateryje ir dar rėkia nepatenkinti, kai plauki per arti, nemėgstu jų bendrai. O žiemą jie pastoviai ledą sugadina su tais savo grąžtais. Atsidėkodami, mes su bujeriais tyčia važinėjam kuo arčiau jų, kad ledo dundėjimas išvaikytų jiems žuvis :)

gramas atsakė:

@Storas,
aha, jie, bestijos, ir gyvena ilgiau už buriuotojus – juk laikas, praleistas žvejyboje, neįsiskaito į gyvenimo trukmę ;o)
O mano buriavimas su žvejyba visai nesipyksta.

Audrius · 06/11/2010 at 4:01 PM

o apatinės fotkės ar tik ne trečiadienį darytos? kažkur matytas vaizdelis – turbūt “kliovas” ėjo… :-)

Rokas Arbušis atsakė:

@Audrius,
visos nuotraukos tą pat dieną darytos. o „kliovo“, jei tikėti pačiais žvejais, nebuvo. kiek klausėme. tad ko jie ten rinkosi?

Mantas · 06/11/2010 at 9:31 PM

oo, atsimenu kai plaukem ta diena ir kai Bogunas ta istorija pasakojo ;)

Southampton · 06/11/2010 at 10:06 PM

tokia Juru uosto policija.Jie turi du katerius.Tie kateriai kartais plaukia,ir manu zveju vaikymas ish farvaterio turetu buti ju reikalas,o ne “tarpusavio supratimas” tarp zveju ir jaxtsmenu

zvejys · 06/12/2010 at 8:48 PM

valgyti tai reikia! o zuvims patinka tie dirbtini pagilinimai.

Gintas · 06/13/2010 at 9:40 AM

Jei gerai zinau, farvateryje zvejoti draudziama..nuotraukytes klaipediskos, bet tu alkanu zveju gaudanciu kvaila salta zuvi dar daugiau buna Atmatos apacioje, isejime i Kursmares. Pries keleta dienu po bure iseidinejau is Atmatos, tai ne tik veja reikejo gaudyt (o buvo nlb palankus), bet ir tarp tu nepatenkintais snukuciais gumiaskiu ir net prabangiu muiliniu savininku laviruot, kurios kabejo farvatery kaip skeriai…Man negaila, tegul gaudo ta zuvi, bet kodel siauram farvatery?:)

zvejys · 06/13/2010 at 8:44 PM

*facepalm*

gi parasiau aiskiai zuvims patinka dirbtini pagilinimai. visada labai geros vietos prie tiltu, prie dirbtiniu uztvanku, pagilinimuose, atomines jegaines ausinimo isejime…o kadangi lietuvoj praktiskai niekas daugiau neplaukioja tik zvejai tai kaip sakaknt jai trys jachtos per diena praplaukia tai tikrai vilioja tas farwateris

Gintas atsakė:

@zvejys, na, jei tokie alkani, tai as is jachtos galiu ir kokia zuvele jumi suselpt:) taisykles galioja visiems, net ir zvejams…o taisykles parasaytos nelaimiu saskaita. Kam ko reikia:) mums pasiplaukiojimo, jums zuveles ir rizikos. Linksmu slieku!!!

Comments are closed.