Baltasis škvalas. Kuršmarinis

Published by Rokas Arbušis on

Pavakario regatos 06.08 002

Burlaivio “Brabander” kapitonas Valdemaras Vizbaras teisingai sakė: Kuršių marios yra meteorologinė laboratorija. Čia per trumpą laiką gali pamatyti kone visus gamtos reiškinius.

Trečiadieninės “Pavakario regatų serijos” (ne, tai jokios oficialios regatos – taip sutampa, kad žmonės vienu metu išplaukia, na ir pasivaržo ta proga) dalyviai tuo įsitikino patys: prie vieno žalio farvaterio ženklo jie vos gaudė vieją, kai prie kito, gerokai tolimesnio raudono farvaterio ženklo (visi skubėjo būtent į tą, 3 numeriu pažymėtą), vos matė vieni kitus.

Lietus (arba, kaip perspėjo anądien per TV bičiulius ir buriuotojas Naglis Šulija “tikra vasariška liūtis”), vėjo šiaušiami purslai, debesų užtraukto dangaus prietema ir dar balažin kas – nedaug trūko iki “Baltojo škvalo”. Bet buvo paprastas, “lietuviškas Kuršių marių vasarinis”. KMR vulgaris.

Mariose prie Kiaulės nugaros sutikti žvejai, tie, kas nepabėgo (ar negalėjo), į klausimą “Kur mes esame” (nes galėjai ir pasiklysti nžinodamas, kur esi), tikriausiai būtų atsakę: “Jachtoje”. Ir jie būtų teisūs.

Tie, kas galvojo ramiai su šortais ir marškinėliais paburiuoti šiltą vasaros vakarą, greitai įsitikino, kad mokslininkų apskaičuota tikimybė sušlapti per lietų yra… na, didelė.

Bet būtumėt jūs matę visų jų akis jau sugrįžus į krantą – jie visi buvo laimingi, patenkinti, linksmi ir džiaugėsi kaip vaikai, pasipliuškenę po balas. Va čia tai poilsis po darbų!

P.S. Nuotrauka viršuje daryta akivaizdžiai prieš patį škvalą kelios ekimirkos. Nes kaip visada: įdomiausių momentų nėra kaip ir kam fotografuoti.


16 Comments

Bronka · 06/09/2011 at 7:32 AM

Trusikėlius ir tuos reikėjo gręžti… :)
Bet po tokios karštos dienos lietutis buvo lauktas. Žmogus krante po tokiu lietum stovėtum, tai aplinkiniai tau pagalbą medicininę iškviestų. Bet jachtoje viskas kitaip.
Teisingai kažkas pasakė: “Kad bloga diena buriuojant yra visada geriau už geriausią dieną ofise”. Vakar tikrai buvo nuostabiai paburiuota… :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Bronka,
geras posakis, reikės prisiminti

Bronka atsakė:

@Rokas Arbušis,
Šį posakį buvau jau seniai matęs angliškai ant marškinėlių užrašytą.
Kaip tik vakar jį dar kartą pamačiau čia:
http://www.blur.se/2011/06/07/happy-t-shirts-2/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+blur%2FrtLd+%28blur%29

Rokas Arbušis atsakė:

@Bronka,
ėė… banalu, bet jau žinau kokių marškinėlių noriu.

Bronka atsakė:

@Rokas Arbušis,
Pas mane tokių marškinėlių noras jau seniai yra, tik reikalo maža. O gal nepasitaiko progos pasidaryti?… :)

Ayo · 06/09/2011 at 9:38 AM

Na, perskaičius – taip pavydu pasidare, sėdint ir kenčiant Vilniaus karščius – bent mintimis galima nusikelti ten kur vėjas ir bangos, ir lietus!
Puikus straipsnis! Rokuti – dažniau taip!

Rokas Arbušis atsakė:

@Ayo,
o panašios idėjos pasėti Trakuose neįmanoma?

Ayo atsakė:

@Rokas Arbušis,
Ytariu kad ymanoma, bet kazhkaip su trakenais neturiu artimu santykiu – but fysniai bandyti aplink sala kibinu nuplaukti ir bandyti sugryzhti y jachtkluba :D
Bet kai sedi kibininej ir zhiuri kaip vietiniai buriuoja plazdanchiom burem… liudesys apima

Rokas Arbušis atsakė:

@Ayo,
artimų santykių pradžia gali būti… apmėtymas kibinais, pvz… :)
už pinigus plukdančių ten daug, o kas taip draugėn kviestų tai ir nepasufleruosiu. bet jei žinosiu, kam stipraus šotinio reikia, duosiu tel. nr.

Nijole · 06/10/2011 at 11:13 AM

Sveikas,Rokai,
nuo pavasario kasdien skaitau “Ant bangos”.Kuo toliau,tuo labiau žaviuosi tavo rašymo stiliumi,vyriškai šmaikščiais pastebėjimais,kandžiais,bet neįžeidžiančiais atsakymais komentaruose.Didelis tau ačiū už tai,kad būriuotojai turi gero žurnalistinio skonio svetainę -viskas aktualu,artima,suprantama,draugiška.
Beje,trečiadienio pavakarę škvalas užklupo būriavusius ne tik Mariose. Tą popietę mėgavausi gaiviu vėjeliu Rėkyvos ežere.Mano būriavimo treneris džiaugėsi,kad “einam” kokių septynių mazgų greičiu.Staiga viskas pasikeitė-dangus,kaip tavo straipsniuko nuotraukoje,vanduo juodas,pasišiaušęs,..ir pašėlęs vėjas…vos spėjau vykdyti kapitono nurodymus ir viena akimirką pamačiau savo brangius akinius skęstant….Suvokiau,kad SENIS pasiėmė tai,kas man buvo labai svarbu.žinojau,kad kurį laiką negalėsiu skaityti(persisiųsti naujus rėmelius užtruks)..stengiausi susitaikyti su praradimu.Kai tik nusiraminau-vėjas taip pat nurimo.
Dabar mąstau,kad šią vasarą gavau labai daug-išmokau valdyti jachtą (juk anksčiau tik iš tolo grožėdavausi vandeniu sklendžiančiomis burėmis),o paaukojau tik daiktą…ir dar:radau,tavo,Rokai,”Ant bangos”.Rytas su kava ir Klaipėdos būriuotojais…kas gali buti nuostabiau….

Rokas Arbušis atsakė:

@Nijole,
ačių už tokią gausybę pagyrų… :)
ir pašau suprasti, kad ne kasdien atnaujinu tinklaraštį.

smagu girdėti žinių apie kitur buriuojančius — tikrai ne vien Klaipėdos krašte vėjas bures kedena.

ir taip taip, dažnas reikalas ką nors Seniui netyčia paaukoti. būna, akinius pameta ir čia pat, marinoje. o ištraukti narą kviestis brangiau, nei nauji. o kiek dar kitokios smulkmės dugne “pasėta”… :)

boa · 06/10/2011 at 12:15 PM

visiems, kas savo gramatiką vertina ir tikrina:
burės – bUriuoti, bUriuotojas, bUriavimas, bUrinis,
O beisbŪriuojantys ant kranto žiūrovai tegu dairosi į bUriuojančius jūroje.

Deivis atsakė:

@boa, Kam taip griežtai… Juk po 10-20 metų mūsų rašyboje visai neliks jokių ąčęėįšųūž :D. Apsidairyk kaip jaunimėlis (ir ne tik) rašo. Pats laikas daug kam apie tai pamąstyti. Nors aš asmeniškai darau irgi nemažai klaidų (dažnai pasitelkiu angliškus žodžius ir google/translate, kad sužinočiau kaip teisingai rašyti lietuviškai :D )

Rokas Arbušis atsakė:

@Deivis,
leisti kalbai gyventi ir pripažinti jos kaitą, tai ne tas pats, kas jos nemokėti.
anksčiau nei dings nosinės visi kiniškai kalbės :)

ArMa atsakė:

@Rokas Arbušis,
kiniškai ne kiniškai, bet išsaugoti tai ką turime būtina – ne tiek daug mūsų ir yra.

Rokas Arbušis atsakė:

@ArMa,
niekada neteigiau, kad kalbos nemokėjimas yra siekiamybė ir geras dalykas. “revoliucijoje” prieš kalbininkus palaikau kalbininkų pusę.
bet taip pat nepateisinu konservatorių – jei kalbą užkonservuosim, tai tiek jos ir teliks: istoriniuose vadovėliuose.
agresyviai saugoti tai, kas išnyks… geriau džiaugtis, kol neišnyko. kartu su visa žmonija :)

Comments are closed.