„Crocs“ basutės — gerai, bet ne viskas

Published by Rokas Arbušis on

crocs

Praūžus pirmai kalendorinei rudens (o tuo pačiu ir antrojo pasaulinio karo pradžios metinių, pabrangusių cigarečių, kardelių moksleivių rankose ryte ir alaus bambalių vakare) dieną, užsimaniau prisiminti vieną savo šios vasaros „atradimą“ — batus (basutes?) „Crocs“ , liaudyje „kroksais“ vadinamus.

Sako, kad Suomijos marinose (jachtklubose) populiariausi trys dalykai — „kroksai“, šunys ir vaikai.

Yra ir dar legendų apie šią avalynę. Pasak vienos jų, „kroksai“ buvo sukurti buriuotojų užsakymu. Neva jie prašė avalynės gamintojų sukurti apavą, kuris būtų lengvas, neskęstų, kvėpuotų koja ir neslystų ant denio. Kiti pasakoja, kad tokį prašymą pateikė burlentininkai (vis tiek buriuotojai), kuriems reikėjo batų su tokiomis pat savybėmis ir dar storu padu – kad nebraižytų kojų paplūdimio akmenys ar nesužeistų jūros ežiai.

Praėjusiais metais buriuojant Krotatijoje „kroksus“ dėvėjo viena iš įgulos damų, o šiemet pavasarį prieš kelionę į Kroatiją tokius batus nutariau ir aš nusipirkti. Parduotuvėje Vilniuje (to paties pavadinimo gatvėje – kam čia vis trūksta fantazijos?) pardavėja mane tikino, jog, taip taip, tai tikrai buriuotojiškas apavas. Juos esą pirko ir „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai.

Pardavėja dar tikino, kad batai turi būti laisvi – mažiausiai vienu numeriu didesni. Kaip stebuklingos Muko šlepetės.

Tuo, kad jie neslysta (ir basa koja batuose taip pat) įsitikinau buriuodamas Kroatijoje. Ir vėdinimu likau patenkintas. Gegužės pabaigoje-birželio pradžioje, Adrijos jūra karštais orais mūsų nelepino, tad likau maloniai nustebintas kita savybe – ir lyjant, ir vėjui bangas pašiaušus be kojinių šilta buvo.

Jau vėliau, su „Ambersail“ atplaukiant į Klaipėdą, firminius botus buvau susipakavęs, ant denio likau su „kroksais“ basomis. O tądien vėjas pūtė gerai, bangos (na, viena kita), ritosi per denį, sėdėjome ant borto, tad kojos buvo šlapios, bet nesušalau.

Kitaip tariant, viskas, ką gamintojai reklamavo, pasirodė esą teisybė, jei ne vienas „bet“. Vos pradėjus dėvėti batus, nutrynė kairės kojos kaulą prie didžiojo piršto („Tai per mažus nusipirkau?“). Bet juk pirkau kaip rekomendavo – didesnius. Et, bėdos su badų dydžiais: vienus batus matuojiesi – 41 dydis geras, kitų ir 42 per mažas. O „Crocs“ dar europietiška (anglosaksiška?) maniera žymimi – 8 dydis (maniškių).

Ne aš vienas skundžiuosi panašia bėda. Vienas iš įgulos narių taip pat rodė išgirtų batų nutrintą koją. Bet kiek pakentėjus, pleistrus ant kojos lipinus, ši bėda dingo. Matyt teisingai sakoma, jog batus pranešioti reikia. Arba vakare pirkti, kai koja nuo dienos vaikščiojimo patinusi.

Klausinėjau aš ir „Ambersail“ įgulos, ar kam koja nebuvo nutrynusi. Ne, niekam taip nebuvo nutikę, visi batus tik gyrė. Arūnas, nuo Londono plaukęs, kalbėjo, kad pamiršo „kroksus“ į Londoną atsivežti, tai iki Gdansko (čia mes juos atvežėme) jachtos viduje basomis vaikštinėjo.

Į „kroksus“ įsispirti mėgo ir Linkus. Būtent dėl šios savybės – įsispirti, jis juos gyrė. Bet jei koks rimtesnis darbas ant denio, nemačiau jo „kroksus“ avint. O ir pats tokiais atvejais į botus kojas kišdavau (nors ir šiuos pirkau vienu dydžiu didesnius, reikėtų dar „išmieros“ didesnės). Kelis kartus „Ambersail“ denyje slystelėjau, tad nebeteigčiau, jog tai tikrai neslystantys ir šimtu procentu buriavimui tinkami batai. Bet iš principo patogūs ir rekomenduotini.

Štai ir baigėsi vasara, rytais ir vakarais jau gerokai vėsiau, su „kroksais“ buriuoti gali tapti per šalta. Gal imsiu pavyzdį iš kolegos ir su jais kontoroje vaikštinėsiu — vis geriau, nei pirties basutės ar žieminiuose batuose šuntančios kojos.

Ar tai buvo reklama „Crocs“? Ne, nebuvo. Kažkur skaičiau (tik neberandu), kad krizė palietė ir šią kompaniją, ji ant bankroto ribos, reklama „Ant bangos” jų tikrai neišgelbės. Tai buvo įrašas kalendorinei vasarai palydėti.

O kitas įrašas, kai sutarsim su autoriumi dėl detalių, bus, iškart perspėju, laaaabai ilgas. Bet taip pat laaaabai įdomus.


16 Comments

Thirteen · 09/02/2009 at 1:04 AM

oi oioioi… kaip baisu :D
suprantu, kad turbūt labai jau praktiška šita avalynė, bet pademonstruosiu moterišką savo tuštybę ir pasakysiu, kad viešai manęs su tokiu apavu niekas nepamatys (nebent mano batams nutiktų kokia katastrofa ir aplink nieko daugiau nebūtų, o basa eiti negalėčiau) :) jau tuo labiau nesusigundysiu pirkti, kad ir kokie ten anie išgirtai patogūs, lengvi ir pan. būtų… brrr, ne man tokie batai :) kaip spec.avalynė buriuotojams, seselėms (labai daug seselių ir gydytojų mačiau dėvint juos), ar kur nors kaime daržus ravėt – gerai turbūt. nežinau. net pasimatuot ranka (koja?) nekilo niekad :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Thirteen,
su aukštakulniais tavęs į jachtą nepriims :)

Thirteen atsakė:

@Rokas Arbušis,
mano ištikimieji kedukai man puikiai tuo tikslu pasitarnaus :P manai, vien tik dėl aukštakulnių aš čia taip? :) man tiesiog “kroksai” atrodo baisiai. Aš daug kartų mieliau kokius nors kedukus ar “inkarinius” sportbačius nešioju 8)

Giedrius atsakė:

@Thirteen,
na va pasirodo ne vieno mano tokia nuomonė :)

gramas · 09/02/2009 at 10:35 AM

Yra batai, ir yra klumpės. Ir vieni, ir kiti tinka tam tikrom aplinkybėm. Crocs’ai man ir yra tik klumpės, be galo patogios, pradžioje tikrai gerai ant denio kibdavo, bet kai protektorius nusidėvėjo, tai … slysc-kap-velnsss… Beje, jei kas nors dar buriavimui pirkti ketina – tikrai pardavėjai sako, kad reikia imti didesnius vienu nr., bet tuose didesniuose ant gerai pasvirusio denio šlapia pėda ratu keliauti pradeda, kas yra nelabai smagu. Antrą porą pirkau tiksliai tokią kokios reikia, nei kiek ne didesnę, bet su Velcro kulno dirželiu, – prasinešiojo per keletą dienų, ir jachtoje žymiai stabilesnis patapau. Čia irgi ne Crocs reklama, jei ką ;o)

Aivaras · 09/02/2009 at 11:08 AM

Taip, kroksai mano sio sezono atradimas. Ir netgi kelis kartus vasara su plona sportine kojine labai gera buvo pajuri, kai vesu pasidaro. Tikrai gera guma chebra pagamino:)
Cia siaip – nepamenu kuriam saltini skaiciau apie prognozes, kad crocsam yra vienas is 10 greiciaisiai isnyksianciu visam pasaulyje zinomu brand’u. Nezinau kodel:)

gramas · 09/02/2009 at 11:51 AM

avalyne jautriai sielai:
http://www.shoeshackonline.com/site/623303/page/2796037

joke

Domas · 09/02/2009 at 3:55 PM

Nu bet jie tikrai labai negražūs.. :|

Ginaitė · 09/02/2009 at 5:26 PM

> Juos esą pirko ir „Tūkstantmečio odisėjos“ dalyviai…

O tai nepasigyrei pardavėjai, kad su tokiu ir kalba?

Rokas Arbušis · 09/02/2009 at 5:42 PM

@gramas,
sunešiojai tuos „kroksus“, kuriuos man per varžybas rodei?
o kulno dirželių taip ir nebuvau prisisegęs (parduodu, jei kam reikia, nes man spalva netinka — žali).

@Aivarai,
va dėl medžiagos (kuri ne visai guma) tie „kaliošai“ yra gėris. anot gamintojų, nuo šilumos prie kojos prisitaiko.
o kad užsilenks jų kromelis, tai gal nelūdėsim labai.

@Domai,
kai kur ne grožis svarbu. aš panašias kojines vilnones pirštuotas turiu. bet nuo skalbimo susitraukė (atiduodu kam reikia — man per mažos).

@Ginaite,
kai pirkau buvo pavasaris ir apie tai, kad plauksiu „Ambersail“ žinojau aš, kapitonas, odisėjos rengėjai (gal kas nors iš įgulos), tai nesigyriau labai.

@Thirteen, Nauticalis,
kačių, kaip moterų, nesuprasi ir tiksliai nežinosi, kas joms patinka, o kas ne…

vyr · 09/02/2009 at 7:56 PM

Kaliošai už šimtą litų tai tas pats kas “taupios” lemputės už dešimt.

Darijus · 09/03/2009 at 1:02 PM

Šiaip ši avalynė buvo skirta pigiai apmauti afrikiečius ir azijatus kaliošais. Gaminama iš antrinių žaliavų. Na o ką padarė su “naujaisiais kaliošais” marketingistai patys matome ir dėvime. Vaikas mano labai juos mėgsta. Aš neišdrįsau už juos moketi 100 Lt.

Sailing Boy · 09/03/2009 at 5:45 PM

Deja, turiu imest skeptiska komentara Croks atzvilgiu buriavimui.

Sukurtos sio “slepetes” buvo garsaus svedu ledo rutulininko Peter Forsberg iniciatyva. Jis po savo nesuskaiciuojamu traumu uzsake avalyne, kuri butu patogi devet tarp treniruosiu, ir, svarbiausia – neapkrautu keliu.

Isejo neblogos slepetes, su daugybe geru ortopediniu savybiu. Padare galinga reklama ir susikure imone, kuri paleido masine prdukcija. Tas ledo rutulininkas lyg ir savininkas tos konpanijos.

Pries du metus Svedijoje, jei neturejai Crocs, buvai niekas. Dabar jau jie cia tik vaiku ir pensininku dziaugsmas.

Nemaciau, kad rimti buriuotojai naudotu Crocs, na nebent suomiai ;)

Rokas Arbušis atsakė:

@Sailing Boy,
čia sakyčiau paaiškinamasis komentaras — paneigei gandus, paaiškinai kas yra kaip. ačiū.

nuo savęs galiu pridurti, kad rimtai buriuojant, varžybose ar esant sudėtingesnėms sąlygoms, šios šlepetės man atrodo nelabai patikimos (nors nesakau, kad negalima jų avėti). o motoruojant Kroatijoje — patogi avalynė.

Comments are closed.