Didžiausia burinė jachta – damos rankose

Published by Rokas Arbušis on

maltesefalconyacht

Garbaus amžiaus sulaukęs ir buriavimą į nardymą povandeniniais laivas iškeitęs, vyresnės kartos IT milijonierius Tomas Perkinsas pardavė vieną didžiausių pasaulyje burinių jachtų — „The Maltese Falcon“.

Dabar megajachtos savininkė yra Elena Ambrosiadou. Ši turtinga dama vengia perdėto visuomenės dėmesio, bet įsigijus tokią jachtą niekur nedingsi, daugelio žmonių akys į ją bus nukreiptos.

Kai tokios megajachtos keičia savininkus, iškart kyla klausimas už kiek parduota-pirkta.

Skelbiama, kad Tomas burlaivį ketino parduoti už 165 (pavasarį buvo 180) mln. JAV dolerių, o pardavė už 120 mln. „žalių“ (kitur minima 99 mln eurų prašyta, 60 mln. svarų sterlingų gauta).

The Maltese Falcon“ visgi nėra didžiausia jachta, Wikipedia pristato sąrašą, kuriame MF užima trečia vietą — 289.1 pėdų (88 m) ilgio ir 40.9 pėdų (12.4 m) pločio. Grimzlė su įtrauktų kiliu beveik 20 pėdų (apie 6 m), su išleistu – 36 pėdos (11 metrų – tai jau vidutinės jachtos ilgis!).

Tarp visų megajachtų, MF ko gero, pati futuristiškiausia. Jachtos valdymas automatizuotas, trys jos stiebai sukasi apie savo ašį, burės susukamos į stiebą ir visa tai reguliuojama kompiuteriu.

Jachtos interjere dera senų burlaivių ir hi-tech dizainas, o jos kajutėse rasi visko pagal paskutinį technikos žodį – nuo bevielio interneto ryšio iki plazminių televizorių per visą kajutės sieną.

Įgula sudaro 16 žmonių (yra vietos dar 4), įrengtos kajutės 12 svečių ir apartamentai (sunku jau pavadinti kapitono kajute) savininkui (dabar jau savininkei).

Jachta greita – visomis 15 burių (2340 kv. m) ji Atlanto vandenyną kartą įveikė per 10 parų.

Bet tradicine prasme „The Maltese Falcon“ vadinti burine jachta sunku. Neužvedus dyzelinių variklių, nei vienos burės išskleisti negalima. Nepaisant to, šis laivas vadinamas viena didžiausių privačių planetos jachtų.

T.Perkinsas, žmogus, kuris iš „Hewlett-Packard“ padarė [ir] kompiuterių kompaniją, dirbęs kompanijose „Compaq“ ir „Philips Electronics“, ir jachtos pageidavo pagal paskutinį technologijų žodį.

Jachtos, kurioje yra nuosavas povandeninis laivas, jau nekalbant apie katerius ir vandens motociklus.

Jei kam smalsu – daugiau jachtos nuotraukų ir informacijos.

Categories: Laivai

5 Comments

Czierka · 10/30/2009 at 8:05 AM

Psepraszam pan,
A per katru vietu bures in stiebu sukiszamos?

MariukasM · 10/30/2009 at 9:38 AM

Na jo, pagal dabar jau buvusį savininką ir jachta.

Giedrius · 10/30/2009 at 9:54 AM

tai gal ne i steiba sukisamos o i rejas.

Giedrius · 10/30/2009 at 10:07 AM

nors nea visgi, atrodo kad susisuka i stiebus bures, http://www.symaltesefalcon.com/design.asp paskutine foto

Rokas Arbušis atsakė:

va va, teisingai pažiūrėjai :)
ten dar ir parašyta: “The sails, when not deployed, furl into the mast.”

Comments are closed.