Elektra kainuoja

Published by Rokas Arbušis on

Pilies uostas Klaipeda [arbusis.lt]

Po Naujųjų Metų (suprask: šventės ir kalendoriaus pasikeitimo) buriuotojai atgyja: vieni kitiems linki artėjančio sezono ir, tai gerokai svarbiau, artėjančiam ruošiasi.

Praėjusio antradienio popietę pas Pilies uosto kapitoną Kastytį vienu metu buvo užėję keturi buriuotojai – „karšta“, kaip sausio viduriui.

Ir tikrai bus „karšta“ prieš sezono pradžią, kuri žada ir keletą naujovių.

Jau veiks elektroninė praėjimo kontrolės sistema, tad jachtas uoste laikantys buriuotojai turės įsigyti korteles. Mojuos jomis prie vartelių, kad šie atsidarytų, prie jachtų įleistų.

Kad taip turėjo būti — ne naujiena, varteliai stovi jau seniai, dabar ir veiks. Dideliuose biuruose (ypač – naujuose biurų pastatuose) dirbantys įpratę net į WC ar parūkyti eidami pasiimi durų korteles. Pasitaiko: nuėjai į WC, akyse prašviesėjo, siela vėl laisva, bet tuoj tamsu pasidaro, kai pamatai, jog kortelę palikai ant darbo stalo ir į kabinetą įeiti negali.  Gerai, jei turi telefoną su savimi, o jei ir jį palikai?..

Pilies uoste tos pačios kortelės bus ir raktas į WC, dušus. Uosto svečiai galės įsigyti (nusipirkti) riboto galiojimo korteles.

Ir dar. Tik su kortele bus galima gauti elektros. Kyšt kortelę į elektros tiekimo kolonėlę, nuskaitė nuo jos pinigų, turi elektrą. Nėra ten pinigų – nėra elektros. Arba nešk akumuliatorius krauti namo, arba eik papildyk kortelės sąskaitą.

Žodžiu, viskas „kaip Vakaruose“.


25 Comments

Raimondas · 01/19/2011 at 10:17 AM

Viskas, kaip moderneja…I dusa su kortele, prie jachtos su kortele- visom 4 uz. Elektra su kortele? Nu gal ir gerai, pataupisim. Bet gal taip modernejant, butu galima ir puslapi interneti padaryt? Kad tokias naujienas ne is Kastycio suzinot, o “moderniai”, i web puslapi uzejus? Beje ka per stebukla pastatys elektrai skaiciuot, tai baisiai idomu pasidare….

boa · 01/19/2011 at 12:52 PM

o dar įdomu, kiek atpigs “abonentinis” mokestis, jei už elektrą ims atskirai, už dušą ir tualetą – atskirai?.. Nes dabar juk viskas įskaičiuota, išskyrus kraną.
Gal ir tiltelio sukinėjimas mokamas bus???

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,
neatpigs. keista ir, atrodo, nelogiška. be, kaip supratau, kainos lieka tos pačios.

che · 01/19/2011 at 1:34 PM

tiltelio pasukimas irgi bus su kortele :)) prieisi ikisi i aparata nuskaiciuos pinigus uz keliu minuciu ateis ,,sukinetojai”ir pasuks :)

gramas · 01/19/2011 at 2:13 PM

Tai Arbuši, matai kaip visiems įdomu – gal pratikrink ir paskelbk, kiek kainuos Pilies uoste kibiras aliaktros, pasipliuškenimas duše ir pati kortelė? Ir kaip smarkiai sumažės vietos uoste mokestis… Taip sakant ves spisok oglasite pzhlst…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
heh, o aš maniau anokai čia naujiena — jachtas uostelyje laikantys jau seniai viską žino.

Laurynas · 01/19/2011 at 4:07 PM

Rokai,
Nepamirsk smalsuoliams parasyti ir kiek Tavo dalis bus uz naujienu skelbima ir konsultacijas ;) ir kur kortele reikes kisti! ;)))

Rokas Arbušis atsakė:

@Laurynas,
su kortelėm paprasta — ten kur lenda.
o dėl mano dalies… gerai sugalvota. jei per metus iš tinklaraščio nepradės kapsėti centai, uždarau kromelį.

Saulius · 01/19/2011 at 7:42 PM

Klausimas kiek kainuos prisiglauti uoste + kibiriukas aliaktros ir man tikrai labai ydomus. Nes jau anksta pasidare Kauno mariose ir sy sezona labai norisi laivuko nosy jurai parodyti. Tik kur svartuotis dar neapsisprendes.

Rokas Arbušis atsakė:

@Saulius,
gumos netempiant laiko dar yra apsispręsti. ir informacijos pagausės.

boa · 01/19/2011 at 10:07 PM

brač, kaip tas monopolis užkniso!.. reiks eit blato ieškot, jei normalaus pasirinkimo nėr. nes paslaugos tai irgi ne kažkokios stebuklingos – tai ten stok, tai ten, per metus 2 prailgintojus pavogė po 75 lt, ateini kurią dieną – ta pati elektra išjungta, grįžti iš marių – vieta užimta… ir dar brangins.
не ту страну назвали Гондурасом…

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,
vagystės? reikalas rimtas… :/

boa · 01/20/2011 at 12:14 PM

rimtas reikalas – požiūris. nes į priekaištus buvo pasakyta – reiktų rašyt apsaugai skundą, įvertint, įrodyt… Toks įspūdis, kad saugom viso laivo inventoriaus įsigijimo čekius it t.t.

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,
…nes jeigu nenusaugojo, tai įrodžius, kad jie nenusaugojo, jie turėtų atpirkti.

o laivo inventoriaus čekis — tai čia ne kefyro kasdien į parduotuvę, tokie daug vietos neužims.

sutinku, požiūrio klausimas — bene ooiausias. deja.

boa · 01/21/2011 at 7:38 AM

dar gilinantis – reiktų žiūrėt į sutartis. nemanau, kad KLR sutartyse su apsaugos firma yra punktas apie atpirkimą ar kompensaciją; be to, kai daiktas nenaujas (o tokiu jis tampa pirmą dieną pradėjus naudot), prasideda nusidėvėjimai ir pan. Tokiu būdu prasiknisi su rašliavomis, o kompensuos teoriškai kokius 20 lt iš 75 – kaip rusai sako: “sebe dorože”.
O Knut Frostad sako – “you can teach skills, but you can’t teach attitude”.

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,
citatomis prailgintojų nesusigražinsi. arba žvejai pasidarė priedus meškerėms, arba… ieškok tarp savų, deja.

Falco · 01/21/2011 at 10:13 AM

Na ir kuom ne “vakarai”, viskas bus moderniška ir šiuolaikiška, bet bus ir ne vienas bet…
Na kortele isigysime, o tai kur ja papildyti reikes, juk čia ne banko kortele, kad nuejei ir papildei saskaita. Kaip suprantu čia jau KLR tvirtovėje reikės susimokėti, o jeigu savaitgalis ir niekas pinigų nepriims, kas tada? Na ir dar daug klausimų turbūt iškils, kaip ir koks bus tas paskaičiavimas už elektrą? ir t.t

Rokas Arbušis atsakė:

@Falco,
todėl „vakarai“ ir parašyti kabutėse — kol iki jų prisikasim, dabartinio jaunimo anūkai vaikus gimdys.
o kad jachtas uostelyje laikantys būsimos tvarkos nežino, tai kame bėda: jų pačių ar uostelio, kuris neinformuoja?
nes „Ant bangos“ nebuvo ir nebus kažkieno aficiozas, gali ir neparašyti.

gramas · 01/24/2011 at 9:02 AM

Visai įdomu – uosto klientai dalinasi abejonėmis ir spėliojimais apie neva tai įvestą kažkokią naują tvarką… Kol tai nėra paskelbta oficialiai, t.y. mes, kaip uosto klientai, negausime po laiškelį, supažindinantį su naujovėmis ir kaip ta nauja tvarka veiks – tol laikykim, kad tai tik sapalionės ir pletkai.

boa atsakė:

@gramas, iš dalies – sutinku, kad nėr pagrindo. kita vertus, ne kartą tteko girdėt – atseit, “o kodėl niekas iš anksto nediskutavo, nesiūlė, nesiskundė ir nepatarė…”. tad tegu čia ir būna neformalūs patarimai ir klausimai, nes jei taip bus, kaip gali būt (kad visos kainos prisipliusuos prie stovėjimo kainos, dabartinės), reiks ieškot pas ką reidą mariose išsinuomot…

gramas atsakė:

@boa,
paleidau emuilą į uostą, dėl įkainių artėjančiam sezonui, jei bus koks atsakymas – duosiu žinią.

boa atsakė:

@gramas, oj, laukiam-laukiam, muilo mes jau laukiam… Pasikart, virvę išsimuilavus :-D

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
niekada nesakiau, kad rašau enciklopedinę ar juridiškai galiojancią, antspaudais patvirtintą informaciją. bet vadinti pletkais — aštru.

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
atleisk, nenorėjau tavęs įžeisti, puiku kad signalini apie ateinančias naujoves… bet pletkais vadinu visų mūsų samprotavimus, kurie nepagrįsti kol kas jokia uosto paskelbta informacija. Šurmulys kilo dėl to, kas dar neįvyko, t.y. palaukim kol uostas paskelbs įkainius, ir tada matysim kas ir kiek pabrango, ar nelabai. Asmeniškai aš šiuo klausimu nedaug optimistas.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
ašriais prieskoniais manęs neįžeisi.
bet diskusijos savame rate irgi nenuvertink — apie rimtus reikalus šnekama gi, ne „senos bobos peza apie sėmkes“.

Comments are closed.