Jachtiniai žaisliukai

Published by Rokas Arbušis on

Tiems patiems savininkams priklausančios jachtų gamintojos „Beneteau“ ir „Jeanneau“ populiarina patogų išpindėjimą – papildomą sraigtą, leidžianti patogiau manevruoti jachta uostuose.

Sovietmečio palikimas: padrulke dažnas pas mus vadina tą įtaisą.

Video: ir vienų, ir kitų gamintojų savireklama atrodo viliojančiai.

Bet „Yachting Monthly“, patys išbandę tokį švartavimosi būdą (video viršuje), pastebį, kad išpindėjimui reikia itin daug akumuliatorių energijos.

Kas nutiks, kai elektros energija išseks, dizelinis variklis neužkurtas, o už pusmetrio – prabangi superjachta?


6 Comments

boa · 12/05/2010 at 8:20 PM

žiūriu, dažna tema patapo tas manevringumas. įdomu, kiek laivų gali gerai manevruot varikliu mūsuose? turiu omeny cirkuliaciją, t.y. keliuose korpuso ilgiuose jachtos pajėgios apsisukti (360*)?

Karolis · 12/05/2010 at 10:36 PM

Jachta Mikis apsisuka praktiskai vietoj :) O siaip difurai ir kokie petersonai ir panasiai sukasi su pakabinamais varikliais. pasuki plunksna ir tuo paciu varikli ir sukiesi:)

Regis · 12/06/2010 at 8:51 AM

Sprendžiant pagal video tai koknkrečiai šita “padrulkė” sukinėja pagrindinio variklio sraigto kryptį. Ar aš kažką ne taip supratau?

O dėl energijos išsekimo – padrulkės realiai reikia tik marinoje, o manevruojant uostelio viduje retai kada variklis nedirba. Tad nemanau, kad dėl padrulkės pradings energija.

boa · 12/06/2010 at 9:16 AM

jei sukinėja pagr.sraigtą, tai vadinasi azimutu normalioj laivų statyboj. geras daiktas.

artas · 12/06/2010 at 10:03 AM

JO, čia jau grynai marketinginis variantas. Kaip matyti is “roliko”, laivas aprūpintas priekine elektrine padrulke ir mechanine sraigto. Klausimas: velniam jiems is viso vairai?Demonstravimo metu prie jų net neprisilietė. Normaliai uztenka tik priekines padrulkės.Ją, kaip ir elektrinę inkaro gervę naudoji tik su įjungtu varikliu.

Kostas · 12/13/2010 at 10:04 PM

Manau ,kad i mazas jachtas ju tikrai nedes, petersonas be padrulkes gerai sukasi. Kas netiki gali pasiuziureti : http://www.jachta.lt/index.php?praktiniai_buriavimo_kursai
O jei jau laivelis apie 50 pedu… Tai as tokio noreciau, tik vat ziauriai idomu butu suzinoti kaip jis dirbs prie 15m/s .

Comments are closed.