Jachtos iliuminatoriaus mįslė
Jachtų „Beneteau“ statytojai arba įžioplino klaidą, arba man mįslė, kodėl naujose jachtose tarp borto iliuminatoriaus ir kajutės apdailos likęs tarpas. Viršutinėje nuotraukoje jį pastebėsite – jame yra užuolaidėlės.
Neseniai iš vieno jūreivio girdėjau istoriją, kaip jie laivuose kerštauja neįtikusiems (pasikėlusiems, nedraugiškiems, skundikams etc.) jūreiviams – virš tokio nelaimėlio gulto į tarpą tarp denio ir gofruotų metalinių lubų įdeda metalinį šratą.
Banguojant šratas ritinėjasi ir keldamas triukšmą varo iš proto, o laivui ramiai stovint, bandymai jį išimti prilygsta Sifizo darbui. Pabandyk, jei gudrus, iškrapštyti. Gaudoma magnetu, bet šis limpa prie visų metalo konstrukcijų, tik šrato nepritraukia niekaip.
Panaši situacija, tyčia ar netyčia, gali nutikti ir naujose „Beneteau“ jachtose, jei kas užkristų tarp liuko ir apdailos. Kyštelėjau ten ranką Soutamptono laivų parodoje, pirštai į nieką neatsirėmė. Išeitų, kad bet koks nedidelis daiktas gali nukristi iki vaterlinijos ar net kilio ribos, o jau išimti jį iš ten bus vargas.
Toks pats, mano akimis ne visai vykęs sprendimas, yra ir superduper moderniame, brangiame ir ištaikingame modelyje „Sense“. Matyti nuotraukose: tarpas už vazos ir tarpas už viryklės dangčio.
Jachtas apžiūrint mane lydėjęs kompanijos „Fox’s Yacht Sales“ atstovas Robertas nepaaiškino, kodėl čia taip. O besidairant „Sense“ prototipe, jis ir pats pripažino, kad tai plaukiojanti ofisas arba namas, o ne kruizinė jachta.
„Man čia trūksta rankenų kur įsikibti, kai banguoja“, — sakė Robertas. Jachta plati, esant pasvyrimui (krienui) be papildomų rankenų nuo vieno borto prie kito pereiti keblu.
Tiesa, aptariamas jachtas, pirmoji buvo „Oceanis 37“, apžiūrėjome iškeltas krante, bet nesunku numanyti, kiek ir kaip jos gali siūbuoti.
8 Comments
Bronka · 10/08/2010 at 8:28 AM
Oceanis 37 nuoroda neveikia.
Rokas Arbušis atsakė:
October 8th, 2010 at 10:03 AM
@Bronka,
įkėliau tą pačią, tikrink.
Aidas Kasparas · 10/08/2010 at 9:21 AM
Spėju, kad dėl pinigų.
Padaryti iliuminatoriaus formos medinį vamzdį, kuris jungtų nišos galinę sieną ir laivo korpusą kainuotų kosminius pinigus. Be to, nebūtų kur paslėpti užuolaidėlių mechanizmo.
Tarkime, darome stačiakampį, tačiau, tada arba mes jo nepritraukiame iki pat laivo korpuso ir grįžtame į pirmą poziciją, arba ant korpuso reikia papildomai daryti vietas tvirtinimui, „vamzdžio“ galą formuoti pagal laivo korpusą. Tai vis pinigai.
Trečias dalykas — spėju, kad iliuminatoriaus įstatymas į bortą gerokai sujaukia įtempimus, kuriuos ši laivo dalis patiria šuoliuodama per bangas. Taigi papildomas tos vietos laužimas į bet kurią pusę nuo pritvirtintos iliuminatoriaus apdailos inžinieriui, skaičiavusiam patvarumus, buvo mažiausiai reikalingas dalykas.
Be to, oceanyje viskas atsidarinėja ir atsikėlinėja, o atsidarius matosi erdvė iki pat korpuso. Taigi, jei kas nukristų, tai, priklausomai nuo daikto dydžio, rastum jį spintelėje po iliuminatoriumi, vyno skyriuje (šalia šviestuvo), po gultu, arba po grindimis. Per savaitę, praleistą tokiame laive, neteko kažko nukritusio ieškoti, bet tikrai nebuvo problemų prie kažko po apdaila paslėpto prieiti. Todėl spėju, kad toks sprendimas nėra pats prasčiausias kompromisas.
Rokas Arbušis atsakė:
October 8th, 2010 at 10:04 AM
@Aidas Kasparas,
patirtis kalba tavo lūpomis. būčiau aš plaukęs tokia jachta, gal nebūtų kilę tokių klausimų.
o dabar gi paklausinėjau, pafantazavau (ką galiu sau leisti) ir dar istoriją papasakojau.
Aidas Kasparas atsakė:
October 8th, 2010 at 10:40 AM
@Rokas Arbušis,
kas pasakoja istorijas, tas ŠAU-NUO-LIS!, kaip sako Starkus su savo amžinu bendrakeleiviu. :-)
Rokas Arbušis atsakė:
October 8th, 2010 at 12:11 PM
@Aidas Kasparas,
:-)
pamusalas · 10/08/2010 at 8:52 PM
Pamastykim apie kondensatą, buterbrodinę jachtų konstrukciją ir gamybos kainą ir žinoma interjero grožį. Kokios alternatyvos. Nelabai supratau istorijos su magnetu. Jachtos mazgai juk dažniausiai (beneteu beveik visada) iš nerudijančio plieno gaminami, taigi su magnetu jokio santykio neturinti. O jei koks rėminis špangautas ir yra iš cinkuoto plieno, tai jis tikrai jo su magnetu nepajudinsi.
Rokas Arbušis atsakė:
October 8th, 2010 at 9:01 PM
@pamusalas,
magnetas ne prie ko. užkritę daiktai prie ko. bet va, Aidas paaiškino, kad pasiekti juos lengva. taip magnetas išvis iškrenta iš orbitos.
bet baisi pasaka graži.
Comments are closed.