Juodkrantės jachtų klubas

Published by Rokas Arbušis on

IMG_1486

Du kartus šią savaitę plaukiau iki Juodkrantės ir abusyk švartavomės prie pietinio, arčiau „Ąžuolyno“, molo. Iš kitų buriuotojų kalbų buvau susidaręs neigiamą nuomonę, o patyriau, jog čia visai smagu.

Pučiant pietiniams vėjams (SW ar SE) tai puiki užuovėja, švartuotis paprasta ir vienam: lengvai nosį „prikabini“ prie molo, šoki į krantą su galiniu švartovu ir pritrauki laivagalį. Vėjas jachtos prie krantinės nespaudžia, ramu nakvoti.

Nežinia kaip būtų su kitų krypčių vėjais, ypač pučiant stipriam šiauriui. Svarstydamas apie vėjus, nejučiom pasvajoji, apie nuo jų užstojantį dar vieną molą. Tuomet tai būtų puiki marina ir tikrai galėtų vadintis jachtklubu.

Dabar užrašas „jachtų klubas“ yra šalia iškabos „restoranas“ ant namo prie molo. Taip suprantu, nei čia klubas kaip organizacija, nei kaip jachtų uostas. O gal klystu?

Ir kaip klubui, ir kaip marinai dar trūksta elektros, vandens ir WC. Visa tai yra, bet elektra ir vanduo atvesti tik iki „Stortebekerio filmavimo atliekų“ (cituoju Protingą Chamą) – plaukiančio baro „Kogas“ (nuotraukoje), o viešas WC yra biotualetas už keliasdešimties metrų automobilių aikštelėje (arba minėtame restorane ir čia pat esančioje žvejo užeigoje).

Tad nors ir nemokama, toliau nuo „Kogo“ (dabar buvo uždarytas – baigėsi sezonas?) esanti prieplauka tėra tik jachtų stovėjimo (švartavimosi) vieta. Tinka sustoti geru oru trumpam aplankyti Juodkrantę, bet juk norisi galimybės ir ilgesniam laikui apsistoti.

Šeštadienį vakare, kai Klaipėdą, pasakojo vėliau, dengė tirštas rūkas, Juodkrantės naktinės šviesos nuo molo priminė mažus ir jaukius Kroatijos miestelius su uosteliais. Tokiuose norisi pabūti ilgiau, o pabuvus, kada nors grįžti.


9 Comments

gramas · 09/13/2010 at 9:49 AM

Ir vistiek – Juodkrantė yra jachtų rojus, lyginant su Pervalka ir Preila, kur šia prasme išvis dar neplėšti dirvonai.
O pagal tas minėtas buriuotojų kalbas – kuo Juodkrantės šiaurinė prieplauka jiems geresnė už tą Štortebekerį? Man ten visada smagiau atrodė, ypač šią vasarą, kai marios visą laiką kaip daržovių sriuba su pūgžlių lavonais – Ąžuolyne ir papietaut neprastai, ir švariam baseine pabimbėti buvo galima… Tik kad ten “vidiniam reide” ne visada vietų yra, o išorėje katerių bangos padaužo.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
ar ne Piranija žino kaip švartuotis Pervalkoje prie kavinės? jų paklausk.
o Preila tai tik buvęs uostelis, Sabonio boteliai, prieinami. bet ar leis ten kas prašalaičiui švartovą panaudoti?

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
Pervalkoje švartavausi pernai bent pora kartų, negilu ten prie pirso, bet nuo laivagalio paleidus inkarą galima nosim į krantinę rištis. Tik kad veikti ten Pervalkoj labai nėra ką.
Preiloje – prie botelių gylio pakankamai, bet verta atkreipti dėmesį, kad dugno dumblas ten labai skystas ir prie didesnio vėjo inkaras visai prastai laiko. Ten stovint teko škvalą su rimtu vėju iš rytų atlaikyti – buvo reikalų, kai net du inkarai nuo achterio neblaikė, ir į krantą laivelis lipti pradėjo.
Reikia tikėtis, abu miesteliai kada nors labiau patrauklūs buriuotojams pasidarys.

audrius atsakė:

@Rokas Arbušis,
o ką ten žinoti- inkaras iš galo ir duri nosį į molo galą. Bent jau kai mes buvome gylio pakako (su 1,65 m)…
o Preilą vis knieti “pačiupinėti”, nes pagal “marlapį” gylio prie tų botelių visai turėtų pakakti.

audrius · 09/13/2010 at 3:47 PM

Juokrantėje švartavimasis kaip jau minėta labai priklauso nuo vėjo. Ir blogiausia kai vėjas naktį netikėtai susisuka/atsiranda iš netinkamos krypties (priklausomai nuo stovėjimo vietos)…. išbandėm savo kailiu.

Prie “molo” krantinė tikrai geresnė, bet vietos ten labai mažai – arčiau link “Štortebekerio” ir gylių nebeužtenka…

Rokas Arbušis atsakė:

@audrius,
jei švartuotis būtų galimybė nosimi ar laivagaliu, ne bortu, vietos ten padvigubėtų, jei ne dar labiau.

audrius atsakė:

@Rokas Arbušis,
nepavyktu, nebent kas išgilintu – tiek prie “kubo” tiek prie molo žingsnis į šoną ir seklu, taigi vienintelė vieta švartuotis nosimi (kad ir su inkaru iš galo) – prie išorinės kubo ar molo pusės – abiem atvejais atviroj vietoj + inkaras farvateryje…

Ilona · 09/15/2010 at 11:48 AM

Švartuotąsi daug kartų. (Kodėl gi nepapietavus pakeliui į Nidą? Ar nepasimurkdžius “Ažuolyno” baseine). Darom tai esant įvairiems vėjams. Nemalonu būna tik tuomet, jei pučia vakarai, o variklis atsisako veikti. Tuomet atsišvartuoti su burėm nuo vidinės krantinės – yra reikalų. Minėti WC/dušo ir elektros stygiaus klausimai – aktualūs. Kaip ir visoje Neringoje.

Rokas Arbušis atsakė:

@Ilona,
tą baiseiną (gramas irgi mini) reikės įtraukti į lankytinų objektų sąrašą.

Comments are closed.