Lietuvių, kaip žvirblių – sutiksi visur

Published by Rokas Arbušis on

Toronto_41-1

Toks posakis yra, nors nesu tikras dėl žvirblių Antarktikoje ar Arktyje. Bet ne apie tai aš.

Ambersail“ plaukimo aplink pasaulį (o tiksliau tiksliau — „Tūkstantmečio odisėjos“) tikslas yra pranešti žinia svetur gyvenantiems lietuviams apie tūkstantmetį ir juos pakviesti į Tėvynę jo švęsti.

Ir štai, IX etapo „Ambersailįgula turės galimybę susitikti su svetur gyvenančia lietuvių bendruomene, kurią… tesudaro vienas žmogus –- Azorų salose gyvenantis Airidas Dapkevičius. Beje, jis pats parašė apie save įgulai laišką.

Tiesa, Airidas gyvena ne toje saloje, kurioje švartuosisAmbersail“  , bet galimybė susitikti yra. Būtų tikrai įdomus susitikimas su vieninteliu (jo paties žiniomis), Azorų salyno lietuviu.

Esu girdėjęs istorijų apie lietuvį, kuris gyvena kažkurio vandenyno saloje ir pragyvena šveisdamas jachtų dugnus. Gal tai apie tą patį lietuvį? Girdėjau senokai, ne viską pamenu. Ir dar kažkaip iš atminties bando lįsti informacija apie lietuvį, kuris gyvena šiltų kraštų salose (atmintis sufleruoja, jog tai Ramiajame vandenyne) ir turi susipirkęs kelias padėvėtas, aplūžusias jachtas. Jas remontuoja ir ketina parduoti.

Visais atvejais nežinau, ar tai skirtingos istorijos, ar apie tą patį žmogų, kuri galbūt sutiks „Ambersail“ įgula. Lauksime žinių.

O nuotraukoje tai VIII etapo įgulos nariai raito parašus gerbėjams Bostone. Atpažįstat save/savus?