Neįprasta jachta „Ankida“

Published by Rokas Arbušis on

lila13

Londono dizainerių iš Lila-Lou biuro fantazijos stoka neapkaltinsi – kaip veikia jų suprojektuota jachta „Ankida“ ne iškart suprasi ir filmuką pažiūrėjęs.

Jachtos korpusas tradicinis, bet takelažas… Du lygiagretūs judantys stiebai. Ir stiebai, ir falškiliai tuo pat metu.

Dvi bures šis visas judantis karkasas reguliuoja priklausomai nuo halso. Pavėjui dar ir trečia burė iškeliama.

Kitaip tariant, maga pamatyti gyvai.


3 Comments

Deivis · 02/04/2011 at 10:23 PM

Na tai jau ne fantazija. Dabar stengiamasi kaip galima daugiau daryti viska modeliuojant virtualiai. Tai pakankamai išvystyta šaka aš kalbu apie CFD (http://en.wikipedia.org/wiki/Computational_fluid_dynamics

http://www.mathematik.uni-dortmund.de/~kuzmin/cfdintro/cfd.html). Kai kompiuterio pagalba sumodeliuojama, paskaičiuojama visi galimi variantai su įvairiausiais parametrais: pasipriešinimas, oro srautas (vėjas), galiausiai šilumos ir daugybės kitų jėgų ir sąlygų. Priklausomai nuo modelio sudėtingumo ir norimo greičio pateikiant rezultatus kompiuteris gali kainuoti ir 200 000 000$ Tokių futuristinių (kol kas) bet realių modelių kasdien vis daugės kol galiausiai tai taps norma.

Rokas Arbušis atsakė:

@Deivis,

nesupratau, kas tiek kainuoja? modeliaviams kompiuteriu?

Deivis · 02/07/2011 at 11:07 PM

:) na modeliavimas irgi gali tiek kainuoti, priklausomai nuo projekto sud4tingumo, bet daug kainuoja pats serveris, kuris skaičiavimų rezultatus pateiks ne per 2-3 mėnesius o per 8 valandas. O jei skaičiuojant per 2-3 mėnesius kur nors suklydai, tai turi pataisyti ir vėl skaičiuoti, ir vėl, ir vėl o dar kartais dingsta ir elektra ir šiaip visokių dalykėlių nutinka su kompu. Taigi rimtus ir brangius projektus, kaip kad šis yra vykdomi su brangia technika kad rezultatai būtų maksimaliai greitai. o ir modeliavimų specų turėjo čia pasėdėti ne vienas kurių mėnesinė alga yra tikrai didesnė nei mano metinė :D ;)

Comments are closed.