„Ragainė II“: Atlantas jau už achterio

Published by Rokas Arbušis on

ragaine_barakuda

  • „Karibų jūra. Pagavom „mažytę“ barakudą“. Kokios žuvis kibs Ramiajame vandenyne?

Achteris – tai laivo paskuigalis. Bendrine kalba pavadinimas galėtų skambėti „Atlantas jau už „Ragainė II“ nugaros/įveiktas/perplauktas“. Bet neskamba, kai kalbame apie buriavimą.

Bet ne kalbos vingrybės čia svarbu. O svarbu, kad perplaukusi Atlanto vandenyną, „Ragainė II“ įgula po bemaž pusmečio per žingsnį priartėjo prie kito didžiojo savo kelionės etapo – Ramiojo vandenyno.

Paskutinę vasario dieną „Ragainė II“ prisišvartavo Panamos miesto Colona (Kolona?) „Shelter Bay Marina“ jachtklube (informatyvus jų tinklalapis). Iš čia jau netoli žymusis Panamos kanalas, o už jo – Ramusis vandenynas.

Bet prieš tai dar bus nemenkas vargas perplaukti kanalą. Kaip savo laiške rašė „Ragainė II“ kapitonas Andrius Varnas, iš kanalo administracijos jie gavo elektroninį laišką, kuriuo pranešta, jog remontuojamas vienas šliuzas, tad „Panamoje gali tekti pastovėti“.

Bet šį laiką Andrius ketina išnaudoti naudingai – suvesti visą „Atlanto buhalteriją“. Kiek salų aplankė, kiek kartų stovėjo inkarą išmetę, kiek aplankė kitų jachtų ir kiek buriuotojų lankėsi „Ragainėje II“.

„Kartais jau pradedu užsimiršti, kur buvome sustoję Kanaruose ar kurias salas Grenadinų salas aplankėme. Statistika turėtų būti įdomi, vis tik jau virš pusmečio kai esu kelyje“, — rašė Andrius.