„Ragainė II“ grįžo. Kas kiti?

Published by Rokas Arbušis on

IMG_5956

Norisi tikėti, kad Andriaus Varno (nuotraukoje), jo dukros Rasos ir jos draugo Egoi plaukimas jachta „Ragainė II“ aplink pasaulį ir finišas praėjusį savaitgalį Minijos (Mingės) kaime yra iš butelio paleistas džinas.

Kelionė aplink pasaulį per vandenynus savos gamybos, o ne laivų statykloje nuo stapelio nuleista jachta.

Du metus trukusi odisėja be pompastinio šūkio, tautiškos ar pseudoistorinės idėjos. Tiesiog savo malonumui.

Plaukimas, kurio grafikui įtakos turi orai, o ne kranto komandos sudaryti planai.

Odisėja, kurią bet kada gali nutraukti ir vėl pradėti iš naujo nuo vietos, kurioje nutraukei.

Ragainė II“ tapo pirmąją Lietuvos jachta, apiplaukusia Žemės rutulį… nes jachtos plaukia ir neretai aplink Žemės rutulį.

Tai nebuvo nei valstybės, nei didelių firmų remiama kelionė, pasaulį sau, o ne kitiems apiplaukė šeima.

Tai nebuvo vienkartinis tikslinis projektas, kelių plaukti aplink pasaulį yra ne vienas ir „kartą paragavęs negali sustoti“.

Po kelionės Andrius citavo vieną britą buriuotoją: neva sunkiausia kelionėje aplink Žemės rutulį yra atsišvartuoti nuo namų uosto. Tą pačią mintį jis sakė ir vieniems pirmųjų  pasitikusiems „Piranijos“ įgulai , sakė Lryto TV ir dar matyt pakartos.

Čia ir džinas: galinčių apiplaukti pasaulį tokiu ar kitu maršrutu jachtų ir jų įgulų Lietuvoje yra nemažai. Betrūksta, kad įkvėpti „Ragainės II“ pavyzdžio, jų škiperiai rastų drąsos kelionėms, kurias, nepabijokim to žodžio, galima pavadinti valkatavimu vandenynais. Skamba romantiškai.

Gal tada Bitlo juokas, pasakytas prie Pilypo bojos jachtoje „Festina“ laukiant į Mingę grįžtančios „Ragainė II“, — „taip kiekvieną savaitgalį pasitinkame pasaulį apiplaukusius“ — bus ne juokas.

Jachtų „Lietuva“, „Audra“ ir „Dailė“ plaukimas per Atlanto vandenyną pažadino ir įkvėpė. Jachtų „Lietuva“ ir „Laisvė“ kelionės aplink pasaulį sustiprino pasitikėjimą, „Tūkstantmečio odisėja“ išpopuliarino buriavimą. „Ragainė II“ įrodė, kad tai gali padaryti kiekvienas.

P.S. Tik kažkaip greitai „Ragainės II“ kelionė baigėsi. Su entuziazmu pradėjęs jų odisėjos aprašymą, entuziazmo pritrūkau ir daug juodraščių liko nepublikuoti. Vis atidėliojau, o dabar jau nebeaktualu.


10 Comments

ZASINAS · 08/17/2010 at 12:00 PM

LABAI GRAZI FOTO

bitlas · 08/17/2010 at 4:32 PM

norisi kad juokelis tiesa virstu
tikrai grazia akimirka uzfiksavai as to net nepastebejau kada i stieba isikore…

Aidas Kasparas · 08/18/2010 at 4:15 PM

Pridėk bent jau „labai norintis“ po „gali padaryti kiekvienas“. O tai dabar labai jau nuvertinančiai skamba. Tarsi būtų jūros nematęs žmogus pirmą kartą užlipęs ant denio, numetęs švartovus ir po poros metų paprašęs paduoti juos atgal. Ne tokia gi Ragainės II įgula!

Rokas Arbušis atsakė:

@Aidas Kasparas,
pats žinai iš ne vieno mano pasakojimo, kad nuvertinti niekaip negalėčiau. tad ne kokį skambesį palikime “kiekvienas girdi/mato ką nori”.
beje, buvo vienas vienutininkas, buriavimo mokęsis jau plaukdamas apie pasaulį.

Giedrius atsakė:

@Rokas Arbušis, bet man atrodo jis to pasaulio taip ir neapilauke? ar as kaska maisau?

Rokas Arbušis atsakė:

@Giedrius,
kažką stipriai maišai

Giedrius atsakė:

@Rokas Arbušis, tai gali buti

haha · 08/19/2010 at 11:42 PM

oj oj kokie elitistai lyg burevimas butu kazkas sunkiau nei nekokiam rajone i parduotuve batono nusipirkt nueit.

nekalbant kad plauke ne vienas, pakaita budejimui isvengt nemalonumu, turejo gera iranga autopilota, radija, gps, saules vejo energija, tvirta jachta, zvejojo, asmeninis oru gidas naglis sulija, su tokiu inventorium betkokiu vaikezu kruva apiplauktu ir sunkesniu marsrutu apie horno, geros vilties kysulius etc.

Deivis atsakė:

@haha, Na aš manau, kad niekas čia per daug nekelia šitos kelionės kaip kažką kas neįmanoma ar labai sunkaus. Žmonės plaukė savo malonumui, “Du metus trukusi odisėja be pompastinio šūkio, tautiškos ar pseudoistorinės idėjos. Tiesiog savo malonumui.” Turėjo svajonę, turėjo galimybę ir apiplaukė. Galėjo niekam nieko ir neinformuoti, nei kaip jiems sekėsi nei ką jie matė. Tik reikia džiaugtis, kad pasidalino patirtimi. Gal daugiau tokių svajotojų ryšis savo svajonių įgyvendinimui. O menkinti kelionės nėra reikalo nes jos niekas ir neaukštino. O jei po visko parašo kokį straipsnį tai irgi gerai, čia juk ne kokia įžymybė pasididino papus (oi krutis) ir tam tikrose žurnaluose už sutartą sumą nusipirko straipsnį. Čia graži svajonės istorija.

gramas · 08/20/2010 at 8:17 AM

Laukiu Varno knygos apie kelionę – bet gal Mingės klubas dar kokį seminarą potencialiems kruizeriams surengs, manau RagainėsII įgula turėtų ką pasakyt, beje šitaip dar vieną kitą pinigėlį knygos leidybai klubas pakeltų?

Comments are closed.