Seksas jachtoje. Ar tikrai?

Published by Rokas Arbušis on

Mylėtis jachtoje, kaip apskritai mylėtis, yra malonu, tik kartais ekstremalu. Bet šis įrašas ne apie tai. Apie marketingo guru posakį „sex sells“ ir kaip pavadinimas ir įžanga skiriasi nuo turinio. Šio įrašo taip pat.

Tinkamas modelis, tinkamas fonas — gražu. Tik ar apie buriavimą tai?

Buvau įtikėjęs, kad gerai reklamai reikia gražaus pusnuogio moters kūno. Man gražu, daugybei reklamistų reklamistų gražu, kodėl ir kitiems neturėtų būti gražu.

Taip savo asmeniniame feisbuko puslapyje (ne profilyje), o rečiau ir Gosail.lt puslapyje periodiškai postinau pusnuogių gražuolių nuotraukas jachtose. Sumaniau, kad taip „papuošiu“ penktadienius – paskutinę darbo dieną, kai mintys sukasi apie savaitgalį. Nebuvo originali mintis jau tada, o ir dabar taip daro ne vienas feisbuko puslapis.  

Į žaidimą įsitraukė skaitytojai, kurie, jei pavėluodavau ar pamiršdavau, primindavo, ko jiems trūksta. Ir „skaitytojų pageidavimu“ naršydavau internete ieškodamas nuotraukų.  

Google nėra visagalis(-ė). Tą žinau jau seniai, o darsyk įsitikinau ieškodamas „penktadieninių vaizdų“ – nuotraukos kartodavosi, pasirinkimas buvo mažas. Nežinau kokį google algoritmą ir politiką naudoją, bet vienu metu tai liūdino. Kur rasti naujų nuotraukų?

Tada atradau Pinterest — nuotraukų dalinimosi socialinį tinklą. Kuo giliau į mišką, tuo riebesnės papūgos – toks gali būti šio virtualus iškarpų albumo, į kurį vartotojai klijuoja internete randamus vaizdus, šūkis. Kol nebuvo įvesta cenzūra, keliaujant nuo nutoaukos prie nuotraukos buvo galima nukrypoti iki tokios pornūchos, kokią filipiniečiai jūrininkai įsideda DVD diskuose į reisus jūroje (jūs nenorite žinoti, ką jie ten žiūri ir kodėl).

Iš pradžių džiaugiausi susikūręs albumą (galite pažiūrėti ir jūs), kuriame surinkau šimtus nuotraukų. Mintyse planavau, kiek mėnesių galėčiau kasdien publikuoti skirtingas nuotraukas.

Bet su gausa pasirinkimų noras mažėjo, kol dingo ir pasikeitė požiūris.

Nuostatos kitimo grandinė buvo maždaug tokia:

  • Nuoga moteris jachtoje – gražu.
  • Graži moteris jachtoje – gražu.
  • Moteris jachtoje – gražu.
  • Žmogus jachtoje – gražu.
  • Jachta — gražu.
  • Žmogus — gražu.
  • IVTKYGYG

Atėjo suvokimas, kad, taip, „seksas parduoda“, bet ne seksą pardavinėju. O be papildomo turinio tai tik iškrypėliškas seksistiškas savivertės kėlimas, kuris reklamos požiūriu yra arti niekinio. Šis suvokimas dar labiau sustiprėjo, kai praverčiau vieną lietuviško jachtingo feisbuko puslapį. Ten vien bebriukai, dziundzės ir papai. Jie ten seksą reklamuoja ar buriavimą?

Todėl #penktadienis mano kuruojamoje interneto erdvėje baigėsi. Gal rasis vėl. Jei bus daug ir kito turinio. O gal ir neatgims. Prioritetai keičiasi. Geriau buriuoti.

Čia kvietimas buriuoti ar svingeriauti? Nothing personal.
Nuotrauka arti realybės.
Husarai, cic! Nes akivaizdu, kad pozuota.
Lietuvė modelis Edita Vilkevičiūtė. Marinistinių drabužių reklama.
Atrodo tikra nuotrauk. Bent tokia gali būti. Štai kur grožis.
Tikri buriuotojai moterį pirmiau aprengia. Musto reklama.
Ko gero jachtos denis čia gražesnis nei moteris laivo priekyje. Arba atvirkščiai.
Kai realybė skiriasi nuo celebričių žurnalų viršelių.
Categories: Krantas

2 Comments

Evaldas · 01/13/2019 at 12:55 PM

Ir norit pasakyti nei karto FB už tokį turinį nei įspėjimo davė, nei bano?
Tiesiog įdomu, nes ir už švelnesnį turinį turiu karčių patirčių :)

Rokas Arbušis atsakė:

Na nedavė :)
FB politiką žinau, nuotraukas rinkau atidžiai, bet buvo ir tikrai drąsių. Matyt FB AI pražiūrėjo.

Comments are closed.