MBA. Ką rinkosi arbusis.lt

Published by Rokas Arbušis on

Nuotrauka tiesiog. Pats dariau.

Nuotrauka tiesiog. Pats dariau.

Esu ranką pridėjęs prie prie šiųmetinių Metų buriuotojų apdovanojimų (MBA). Nemenkas čkandalas po renginio virtualybėje kilo. Bet šįkart ne apie tai. Darius Bitlas Gerasimavičius paprašė manęs būti komisijos nariu, atstovu nuo buriuotojų bendruomenės, ir balsuoti už kandidatus nominacijose. Kaip ir kodėl balsavau – šiame įraše.

Nieko už savo balsą rinkimuose negavau. Kas buvo kiti komisijos nariai, nežinau. Žemiau tekste juodai išskirti nominacijos laimėtojai.

Metų buriuotojas. Su didžiausia pagarba Sauliui Pajarskui ir Raimondui Šiugždinui, gerbdamas jų abiejų pasiekimus per sezoną, pirmą vietą atiduodu jaunajam Karoliui Janulioniui – nes jaunas, nes „Laser“ klasė.  Kitas dvi — burlentininkams Juozui Bernotui ir Pauliui Voveriui. Abejojau dėl Pauliaus, nes jo visai nežinau, bet žinau kaip sunku varžytis žiemą, kai retai kada būna tinkamos sąlygos: pakankamo storio ledas, stiprumo vėjas ir mažai sniego.

Metų buriuotoja. Rinktis tarp merginų buvo paprasčiau. Balsus atidaviau visoms sportinių jolių atstovėms, o vietas skirsčiau pagal užimtas vietas ir regatų tarptautinį svorį: Gintarė Volungevičiūtė-Šeidt, Viktorija Andrulytė, Milda Eidukevičiūtė.

Metų buriavimo įvykis. Apie kai kuriuos girdžiu pirmą kartą, kitus mačiau ir žavėjausi – pirmą vietą atidaviau „Platu 25“ klasės proveržis“ – buriuojantys vilniečiai kažkaip sutarė ir susivienijo varžytis monotipų klasėje. Aiškiau ir paprasčiau aiškinantis santykius, kuris čia kiečiausias – sąlygos vienodos.

Kitas garbus įvykis, vertas paminėjimo –  Kauno buriavimo klubų narių iniciatyva atkurta Lietuvos Buriuotojo diena  – rugsėjo 7. Žiūrėsim, ar taps tradicija, bus smagu.

Trečioji mano pasirinkta vieta – Vilniaus jachtklubo 90-metis. Renginio atgarsiai pasiekė ir Klaipėdą, o nuotraukų gausa ir grožis feisbuke atėmė daug produktyvaus laiko.

Tik iš rinkimų protokolo sužinojau, kad Vilniuje yra jachtų klubas, tiksliau jachta, kuria buriuoja vaikai iki 18 metų. Super idėja, bet pavadinti tai metų įvykiu, apie kurį, matyt, žino tik patys jo dalyviai, yra per drąsu.

Bet apdpovanojimų rengėjai drąsūs ir „Trakų buriuotojų klubo jaunimo projektas „OHANA“ tapo metų įvykių. Aš nesu rodiklis, jei nežinau, nereiškia, kad nebuvo, bet man informacijos trūko.

Metų jaunasis buriuotojas. Viena pavardė siūlo skirti pirmą vietą, nors visai neobjektyvu – mes su vaiko tėvu kartu šiek tiek buriavome. Bet o kas iš manęs reikalauja objektyvumo? Todėl šikart pirmą vietą skiriu Simonui Jeršovui.

Kitas vietas tarp berniukų skiriu pagal asmenines pažintis (ir vėl, su tėvu) – Radvilui Januilioniui ir medalių skaičių – Rokui Didrikui.

Metų jaunoji buriuotoja. Tuo pat principu, arčiau širdies, renkuosi ir geriausią jauniausią buriuotoją – Paulina Pekūnaitę, sporto mokylos Žiemys auklėtinę.  Šioje mokykloja vasarą buvau a la treneris trisw savaites. Sergu už savus ir ką jūs man.

Be Paulinos kitų merginų kandidačių nepažįstų, tad simpatijas nulėmė jachtų klasė (kuo masiškesnė – Laser) ir medalių gausa: Adrija Vilkauskaitė ir Elzė Novošinskaitė. Elzės tėvą, tiesa, žinau. Bet nežinojau, kad jis dukrą įburino.

Metų įgula. Ko gero sunkiausia rinkti metų įgulą – vienaip ar kitaip visus pažįstu. Mano balsą lėmė ne medalių svoris, o grožis ir pažintys. Pirmą vietą skyriau merginoms. Nes merginos. „Gero vėjo“ mūzos-merginų įgula. Antra vieta: jachta „Extreme“ kap. Aistis Kalanavičius. Nes iš įgulos daugiausiai pažįstu. Trečioji – „Keturi vėjai“ kap. A. Janulionis (dažai sutinku, o ir pasiekta tarptautiniuose vandenyse daug).

Kranto buriuotojas.  Kas kas toks? Skaitau aprašymą: „<…>Siekiant atkreipti dėmesį į kitokį buriavimą – žiemos buriavimą ant ledo, kranto buriavimą <…>“. Dabar aišku. Rinkdamasis ir vėl neišvengiau pažinčių – su Gediminu Petrausku mus sieja viena dvivietė sportinė jachta – FOX. Gal ir nedažnai kartu pavyksta plaukti, bet šios partnerystės išduoti negaliu. Jam pirma viena.

Su Matu Mizginiu sieja vienas miestas (Nida), keli bendri projektas (jachtos ir dviračiai), smagus lėkimas pakrante jūros smėliu, tad jam antra vieta. O trečioji, – vieninteliai tarp kandidačių merginai – Jovilei Gedmontaitei.

Metų regata. Kodėl tarp nuominuotų nėra nei vienos jūrinės, neklausiu. Bet renkuosi arčiau savo kailio – „Limarko“ regata, rengta klubo „Žiemys“, gal ir ne ideliausia buvo šiemet, bet su tiek daug vėjo, kad oho. Jiems pirma vieta. Burlenčių maratonas Kintuose – II vieta. Nes Kintuose. „Galvės taurė“ – trečia vieta, nes man patinka, tai, ką daro vilniečiai.

MBA buvo ir daugiau nominacijų, bet rinkimų protokole buvo tik šios, mano aprašytos. Kodėl, nežinau, neklausiau. Visi laimėtojai – MBA rengėjų, mirusio popierinio laikraščio virtualioje versijoje, saite Vejo3.

Šįkart tiek. Apie čkandalą po MBA savo nuomonę turiu, nors renginyje ir nebuvau. Ko gero geriausiai viską į vietas sudėliojo žurnalistai.

 

Categories: Krantas

3 Comments

Bronius · 02/13/2017 at 4:26 PM

Ačiū Rokai už deklaruotą viešų ir privačių interesų konfliktą ;)

Rokas Arbušis atsakė:

Nebuvo sunku ;)

RR · 02/14/2017 at 9:59 PM

Pirmą kartą matau viešai padžiautą komisanto virtuvės pamušalą. Įdomu. Ačiū.

Comments are closed.