Trečia VOR para: vieni siuva bures, kiti kemša mėsainius

Published by Rokas Arbušis on

Naujienos iš „Volvo Ocean Race“ regatos: „Telefonica Blue“ grįžo į distanciją, pagaliau sulaukėme žinių iš Rusijos komandos ir iš „Pumos“, kuri iškart po starto išsivežė į priekį, bet lyderiais netapo.

telefonica blue AFP (c) AFP

Be abejo, svarbiausiu VOR trečios paros įvykiu drąsiai galime vadinti „Telefonica Blue“ grįžimą į distanciją. Jachta vis dėl to buvo užsukusi remontui į vieną Ispanijos uostą ir už tai gavo 12 valandų baudos. „Bet dabar mes esame laimingi sugrįžę ir bandome susigrąžinti prarastas jūrmyles. Turime dar daug ką nuveikti “, – sakė jachtos škiperis Bouwe Bekkingas.

„Nemaniau, kad pirmajame VOR etape man teks skanauti „makdonaldų“, – sustojimą krante prisiminė jachtos šturmanas SI FI (Simonas Fisheris). 6 valandas miegojęs viešbutyje jis sakėsi visą laisvą laiką galvojęs apie orus ir ar daug prarado dėl priverstinio sustojimo. Šturmanas dar neatsisako minties lipti ant nugalėtojų ar prizininkų podiumo už tūkstančių jūrmylių Keiptaune.

Kasatka“ (toks Rusijos jachtos pavadinimas, nors įguloje rusų nedaug) murkdosi vandeny – įgula visa šlapia, vandens gavo ir elektronika. Bet tokios jachtos statytos taip, kad vanduo kaip galima greičiau nutekėtų (bent jau nuo denio ir kokpito), o ir iš vidaus jį išsemti gerokai lengviau, nei tradicinėse jachtose. Kitą vertus, jam ir patekti ten sunkiau – labai aukštai įėjimo į kajutę anga.

Bet vanduo – ne didžiausia „Team Russia“ bėda. Pučiant stipriam vėjui išdrįsę pasikelti didžiausią spinakerį, vėliau jį leido žemyn ir lopyti, veikiau – iš dviejų dalių daryti vieną…

PUMA AFP (c) AFP

Puma“ komanda prisiminė, kaip su ašaromis akyse juos išlydėjo artimieji, o kranto komanda apsidžiaugė „pagaliau išplaukiat“. Na o po to prasidėjo rimtas buriavimas: škvalas, šiek tiek dreifo ir (deja, neatskiriama buriavimo dalis) nedidelių techninių problemų. Savo laiške jachtos škiperis Kenas Readas nuolat mini artimiausius konkurentus: „Ericsson“ sindikato jachtas. Įgulos narys Rickas Deppemas taip pat sentimentalus: aptarė priešstartinę įtampą ir erzelį ir rašo: „Mes mieliau paspruksime iš miesto, kur nevarsto jokie žvilgsniai…“.

VOR flotilę ir toliau į priekį vedą lyderiai – viena „Ericsson“ jachta, bet konkurentai netoli ir nežinia kokia padėtis dabar. Pirmadienio vidurdienį jachtos buvo išsidėsčiusios taip:

  1. Ericsson-4 6067 jūrmylės iki finišo,
  2. PUMA 3 jūmylės iki lyderių (DTL),
  3. Telefónica Black 3 jm DTL,
  4. Ericsson-3 5 jm DTL,
  5. Green Dragon 8 jm DTL,
  6. Team Russia 19 jm DTL,
  7. Delta Lloyd 48 jm DTL,
  8. Telefónica Blue 90 3 jm DTL.