Truputis „piaro“ „Ambersail“

Published by Rokas Arbušis on

Ambersail Sidnejuje

Kol kas kaip dar ruošėmės sutikti 2009-uosius (aš buvau pakeliui į Nidą), „Ambersail“ IV etapo įgula Naujuosius metus sutiko 9 valandomis anksčiau. Kartu su Australijos lietuvių bendruomene, kaip sykis šiomis dienomis rengtose „Australijos lietuvių dienose“.

Man gi labiau įsiminė smulkus iš pažiūros faktas – „Ambersail“ švartavosi ne bet kur, o Sidnėjaus krantinėje Darling Harbour . Ar ne čia švartavosi seras Francis Charlesas Chichesteris? Ar ne čia prasideda prestižinės, novatopriškos ir dideliu bei reikšmingu įvykiu buriavimjo pasaulyje esančios „Rolex Sydney-Hobart“?

Ir apskritai, lietuviška trispalvė Sidnėjaus simboliu, vizualiai nuo buriavimo Australijoje neatsiejamo Operos teatro (jo ir forma, anot architekto, – burės) fone nekasdienis ir mūsų buriavimui svarbus įvykis.

Vos nepamiršau (ačiū, Osvaldai): šioje krantinėje prieš daug metų švartavosi ir taip pat lietuvišką trispalvę buvo iškėlusi jachta „Lietuva“ – pirmoji lietuviška jachta, 1992-1993 metais apiplaukusi pasaulį.

Prieš „Ambersail“ švartuojantis Sidnėjuje, buvo abejonių, ar jie spės iki numatytos datos.

Ne tik spėjo, bet ir šiek tiek per anksti – beveik nebuvo kas pasitinka.

Naujuosius buriuotojai sutiko tautiečių būryje, po ko Australijos lietuvių dienų komiteto pirmininkas Arvydas Rupšys savo interviu šiltai atsiliepė apie šventę ir tūkstantmečio kvieslius  (na, šauklius).

O jau sausio 3 dieną „Ambersail“ išplaukė į Naujają Zelandiją. Gal neišduosiu paslapties, bet Oklende jachtos laukia rimtas patikrinimas. Bent jau ketinama stiebą nuimti ir žiūrėti, kodėl jame trūkinėja falai. O dar kiek visokių smulkių darbų darbelių susikaupė.

O kol pasieks krantą, jachtoje vyksta kasdienis buriuotojiškas gyvenimas. Kuomet ne visada pavykta iš vandens pakelti sužvejotą didelę žuvį.


4 Comments

Osvaldas · 01/05/2009 at 11:47 AM

Prie izimios krantines Stovejo ir senute Lietuva, bet ….

Rokas Arbušis · 01/05/2009 at 12:39 PM

@ Osvaldai,
mea culpa! mea culpa!
pasitaisiau.
gal kada foto iš tos kelionės pasidalinsi? visai tiktų va dabar :)
man nesunku “piarą” ir “Lietuvai” padaryt :) juolab, ir daręs esu. popierinį, oficialų, didelio tiražo. o nuotraukos nuo tada iki šiol kompe yra.

Osvaldas · 01/05/2009 at 2:40 PM

Gal gali atsiusti pacio maila niekur neradau, o gal blogai jieskojau :)

Martynas INFOSPALVOS · 01/05/2009 at 6:24 PM

Tikrai džiugu, kad Ambersail pasiekė Sidnėjų. Gero vėjo jiems ir kitur!

Comments are closed.