Už starto mokestį – gerų varžybų!

Published by Rokas Arbušis on

Joninių regata 2015. RRA photo

Joninių regatos startas. 2015.

Burinis pavasaris startuos Pilypo regata Klaipėdoje, kol Nidos uostas dar uždarytas. Šaunu. Į pranešimą apie tai naujienlaiškyje, Aidas Dusia sureagavo: „Boikotuokim“. Įdomu. Jokios reakcijos iš kelių dešimčių naujienlaiškio respondentų. Keista. Vilius paskaičiavo kiek regatos kainuoja. Pravartu.

Iš tiesų Dusia nerašė „boikotuokim“, tik rašė „raginčiau svarstyti lietuviškų regatų <…> boikoto klausimą“. Boikotuoti yra neadekvatus veiksmas, bet buriuotojo pasipiktinimas suprantamas: regatų kokybė, ir ypač teisėjavimas, galėtų būti geresni. Juolab, už tai pinigus mokame.

Dusia pateikia pavyzdžius, kad Kylio savaitės, pasaulio ORC čempionatai kone pigesni, nei vietinės mūsų kaimo varžybos. Netikslu lyginti, kai dėl masiškumo ten rengėjai, spėju, visą regatos sąnaudų biudžetą jau surinkę iš rėmėjų. Apie ką užsimena ir Vilius.

Obettačiau, tai ne pasiteisinimas lietuviškų regatų rengėjams imti starto mokesčius ir malti šūdą. Nesu dažnas varžybų dalyvis, bet kiek teko dalyvauti ir kiek teko girdėti atsiliepimų, net ne tobulėti, o susitvarkyti elementarius dalykus dar yra kur.

Ir vis tik aš nepulčiau smerkti vietinių varžybų rengėjų. Prieš mokėdamas pinigus užduočiau tokius klausimus:

 • – ar regata rengiama pagal ISAF taisykles ir nuostatai joms neprieštarauja?
 • – ar teisėjai sugebės suskaičiuoti laikus, balus dažnai ir daug neklysdami?
 • – ar skaičiavimui naudos xls lenteles su nuolat taisomomis formulėmis, ar modernesnes programas?
 • – ar distancija bus aiški ir nereikės užsiimti orientaciniu sportu ieškant ženklų?
 • – ar galėsiu realiu laiku žinoti varžovų finišus?
 • – ar privalomas dalyvių CA draudimas? o kada toks bus, po galais?
 • – ar bus kaip nors apribojami “protestuotojai”, kurie protestuoja vardan smagumo, o ne reikalo?
 • – ar girdėsiu per kapitonų susirinkimą teisėjų aiškinimus ir jų neužgoš kapitonų juokeliai, kurie nejuokingi net jų įgulos nariams?
 • – ar kaip regatos dalyvis turėsiu kokių privilegijų uoste?
 • – ar bus ir kaip siekiama užtikrinti sąžiningą rungtyniavimą?
 • – ar bus adekvačiai (skaičiuojant balus taip pat) atsižvelgiama į orų sąlygas?

Pradžiai užteks. Gavęs atsakymus žinosiu ko tikėtis, o po regatos atsakysiu pats ir galėsiu palyginti. Po vienos kitos regatos, ar viso sezono, galėsiu vertinti regatų rengėjų pastangas parduoti kokybišką produktą.

Nepamiršiu ir to, kad daug varžybų pajūryje rengia entuziastingas naujokas – Emilis Valęntinaitis ir jo Regatų centras. Esu matęs, kaip jsi dirbą, esu matęs jo surengtų projektų – viskas geriau, nei iki šiol buvo. Tobulėjimiui ribų nėra, bet vaikians bent jau nedėjęs skerso ant to, ką daro.

Gero vėjo visiems šį sezoną. Sportinio pykčio prie starto linijos. Stambių trofėjų. Sąžiningų varžybų.

P.S. Tik svarstau: į diskusiją su Dusia ir Viliumi niekas neįsivėlė, nes yra mandagūs ir nenori flūdinti el-pašto, ar tiesiog jiems px?


1 Comment

Kimis · 04/22/2016 at 12:04 PM

Man asmeniškai ne px. Bet laikausi principo, kad kritika turi būti konstruktyvi. Šiuo atveju, ko gero, kritikuoti teisę gali turėti tik tas, kas gali padaryti geriau ir/arba pigiau. O dar teisingesnė kritika konkrečiai šioje situacijoje būtų tiesiog imti ir padaryti. Kadangi asmeniškai aš nepadaryčiau nei geriau nei pigiau, tai ir tyliu.

Kita visai tema, paliesta Viliaus, tai absurdo komedija su alkoholiniais rėmėjais. Viena yra, kai remia pinigais, kaip tai yra pvz krepšinyje. Bet net ir tai yra amoralu. O apie kokią moralę galima kalbėti, kuomet buriavimo sportas yra remiamas tiesiog grynu alkoholiu??? KMR finiše pasitinka su bokalais… Ar kas nors įsivaizduojate – įmeta Karnišovas tritaškį ir už tai gauna gurkšnį alaus. Joninių prizai – alus. Tiesa, padariau klaidą. Pernai priėmiau prizą. Buvo kiek keista, kai abstinenčių merginų jachta gavo prizą bloką alaus… Na, pardavėm jį ten pat. Dalinai kompensavome mažą starto mokestį. Šiemet tokio prizo iš principo neimčiau.

Comments are closed.