iPad navigacijai

Published by Rokas Arbušis on

ipad_nav-1

Tęsiant technologinių žaisliukų panaudojimo jachtoje temą – švedai BLUR navigacijai išbandė naują „Apple“ gaminį „iPad“ .

Vos pasirodęs šis planšetinis kompiuteris, kaip ir mažesnis jo „brolis“, išmanusis telefonas „iPhone“, sukėlė nemažai aistrų – vieni jį įsimylėjo, kiti nekenčia, vieni giria, kiti juokiasi. Bet tai jau religiniai klausimai , nesigilinkim.

Švedų nuomonė apie „iPad“ tinkamumą navigacijai, jei teisingai išvertė Google, nebloga. Gal tik tiesioginiai saulės spinduliai ir vanduo kelia nerimo.

Būtų įdomu patikrinti pačiam. „iPad“ jau galima nusipirkti ir Lietuvoje (virtinoje gražiai atrodo), bet reikia palaukti naujesnių modelių – juose turėtų atsirasti papildomų funkcijų, technologijų.

Svarstant „kurio velnio tas žaisliukas jachtoje“, būtų keli „už“:

  • jei „iPad“ energijos sąnaudos mažesnės nei nešiojamo kompiuterio,
  • jei „iPad“ turi GPS ir jo duomenys tikslūs,
  • jei „iPad“ marinistinės programos nebrangios,
  • jei „iPad“ lengvai prijungiamas prie jachtos (laivo) elektronikos.

Energijos sąnaudos labai svarbu plaukiant ilgus atstumus. Tuo įsitikino kelionę aplink pasaulį jau bebaigiantis Andrius Varnas – vietoje akumuliatorius tuštinusio įprasto „laptopo“, dabar jis naudoja kur kas ekonomiškesni „notebuką“.

„iPad“ kelionėje geras ir kaip knygų skaityklė, užrašinė (įgusti rašyti liečiamuoju ekranu nesunku). O uostuose – kaip susisiekimo su visu pasauliu priemonė. Nes, kaip sako vienastoks, „iPad“ yra „interneto imtuvas“. Kaip radijas – garso, televizorius – garso ir vaizdo, taip šis „Apple“ gaminys – visko, kas yra internete imtuvas. Kad tik bevielis interneto ryšys (pageidautina, nemokamas) uoste būtų.

Categories: Sailing 101

8 Comments

gramas · 06/07/2010 at 12:24 PM

Bėda dėl jungčių. Visi “marine” specifikacijos prietaisai yra atsparesni drėgmei, druskoms ne vien dėl saugesnio/sandaresnio dizaino, bet ir dėl kažkokio kitokio jungčių litavimo būdo, kuris neva tai atsparesnis druskoms/drėgmei. Tuo jie ir skiriasi nuo buitinių žaislų. Geras daikčiukas tie tabletai, bet man atrodo, kad net nuo bangų pridengtam kokpite sūresnėj jūroj išskystų per savaitėlę, jei ne greičiau.

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
jungtys net specialiuose marininiuose prietaisuose koroduoja (kaip, pvz, maniškiame GPS), tad ką kalbėti apie tokius daiktus. ne kokpito įrenginys.

korozija atsakė:

@gramas,
del korozijos … kazin kiek fotoaparatu ar mobiliaku esi del korozijos ismetes gryzes is juros, kad ir po savaiteles kaip rasai ?

va tau ir atsakymas apie specialu litavima :)
korpuso sandarumas, kitas klausimas

Audrius · 06/07/2010 at 3:26 PM

kazkodel tas iPad’as rodo WinXp vaizda…. :-) Matyt paleide kaip terminala, taciau tokiu atveju apie energijos taupyma nera kalbu.

Rokas Arbušis atsakė:

@Audrius,
gal čia bandymai. skystoka ten informacijos.

WordPress Lietuva · 06/07/2010 at 8:19 PM

Gerbiamas Blogeri,
Kviečiame Jus prisijungti prie WordPress Lietuva gerbėjų adresu:
http://www.facebook.com/pages/WordPress-Lietuva/130486893644464
Gaukite naujausią informaciją apie šią turinio valdymo sistemą tiesiai facebooke. Jei turite kokių klausimų, nežinote kokio nors įskiepio ar nežinote kaip išversti WordPress paklauskite sienoje ir jums kiti gerbėjai padės.
Maloniai Jūsų lauksime,

P.S. Jei turite draugų, kurie naudoja WordPress, pakvieskite juos prisijungti prie gerbėjų.
Atsiprašome už reklaminę žinutę. Perskaičius šį pranešimą galite ištrinti.

Pagarbiai,
WordPress Lietuva

Rokas Arbušis atsakė:

@WordPress Lietuva,
gerbiami spameriai, nebūtinai komentaruose save reklamuoti. nors tema man ir aktuali.

(manot jie perskaitys? :D )

Storas · 06/09/2010 at 1:29 PM

Net ir ištrinti leidžia :D

Comments are closed.