Jachtoje – kaip namie

Published by Rokas Arbušis on

C445-3935_forward_cab

Reportažu iš laivų parodos, „Piranija“ priminė man kelis neužbaigtus po Southamptono darbus.

Vokietijoje Audrius iš „Piranijos“ nusivylė amerikinių jachtų „Catalina“ kokybe, gi man Anglijoje jos pasirodė kaip sykis net per daug kokybiškos. Ypač, jei jachta čarteriui. Ir per daug snobiškos, net jei jachta sau. Ne mano skonio. Ir brangios.

Ne apie tai dabar. Apžiūrinėjęs vieną JAV gaminamų jachtų, įminiau ilgai mane kamavusią paslaptį – kam tiek, atrodo, nepraktiškos erdvės aplink gultą (priekinės ar galinės, kaip taisyklė, kajutės).

Juk kaip galima miegoti plaukiant jachtoje tokiame gulte, kurio šonai nesiremia į bortą ar vidinę sienelę – išvirsi net per menkiausią bangą.

Buriuotojai Lietuvoje tai aiškino paprastai: čia neva vakariečių tinginių išmislas buriuoti tik dienomis, o miegoti uostuose, kur nesupa, tad nereikia ir į bortus remtis.

Southamptono laivų parodoje 37 pėdų „Catalina“ jachtoje mus pasitikusi ir ją pristačiusi vadybininkė patvirtino tokį teiginį. Anot jos, jei norisi miegoti, yra kiti gultai, iš kurių neiškrisi. O šis skirtas miegui, kai jachta ramiai stovi.

Ir ji paaiškino: erdvė šonuose padaryta tam, kad žmogus jaustųsi įprastai kaip namuose. Kuomet jis ateina, atsisėda ant lovos krašto nusirengia ir atsigula. Tai ypač patogu, jei miegi ne vienas – taip, sėdėdamas ant lovos krašto, netrukdai partnerei (-iui). Žodžiu, amerikėnų mintis aiški: ir jachtoje turi jaustis kaip namuose.

O jei nori miegoti per sūpavimą, rinkis kitą gultą.

Arba neplauk.


1 Comment

G. · 11/11/2010 at 11:54 AM

nes kitaip darai klasikini sukamaji 180° judesi ant sedynes smaigalio

Comments are closed.