„Ambersail“ — Cape Horn 2:0

Published by Rokas Arbušis on

ambersailVI

Įvyko kaip ir planuota. Neptūnas, regis, nesupyko – vasario 16-ąją „Ambersail“ antrą kartą apiplaukė Horno ragą ir pasuko link Atlanto vandenyno. Prieš akis VI etapo įgulai – maždaug 6000 jūrmylių ilgio kelias.

Kaip sekėsi buriuotojams kelionės pradžia, gražiai aprašo įgulos narys Naglis Šulija. Man įstrigo, kad ten, prie Horno, yra jachtklubas, kurio dušas pagal aprašymą panašus į Minijos jachtklubo, yra pernakt veikiantis baras ir keletas jachtų iš viso pasaulio.

Vienas įdomumas iš būsimos kelionės. Aplankyti Beriso lietuvių bendruomenę, jachta dalį kelio plauks… upe prieš srovę. Kaip prieš kelionę sakė Naglis Nasvytis, „tikimės, kad vanduo bus pakilęs ir gylio užteks“.

„Tūkstantmečio odisėjos“ rengėjai akcentuoja, kad ties Hornu „Ambersail“ buvo iškėlę Lietuvos trispalvę. Bet ne jie vieni vasario 16-ą dieną didžiavosi, jog yra iš Lietuvos.

Ir trispalvę, ir tarptautinio kodo vėliavų girliandą Karibuose kėlė Andrius Varnas. Jo laišką spausdina ir minge.lt, ir minija.com . Kaip rašo Andrius, jei ne Nepriklausomybė, vargu ar „Ragainė II“ būtų išplaukusi aplink pasaulį. Manyčiau, kaip ir „Ambersail“.

Belieka pridurti Bitlo žodžiais – džiugu, kad apskritai buriavimas Lietuvoje „kyla iš pogrindžio“, vis daugiau žmonių apie tai žino. Tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.


13 Comments

Laura · 02/16/2009 at 9:37 PM

Va ką pastebėjau, kad per žinias, kai būna reportažas apie Ambersail, trumpam susidomiu būtent dėl tavo blogo:) Vadinasi, naudos yra :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Laura,
tuo ir siekiu – supažindinti kuo daugiau žmonių su buriavimu :)

beje, ar sakiau, kad mačiau tave knygmugėje? gulėjai sau lentynoje ir oriai žiūrėjai į praeivius…. mergaitė su deimantiniu auskaru… :)

Laura · 02/16/2009 at 11:32 PM

Skaičiau ir jau įsivaizdavau, kaip rašiau, kad klydai, nes joje nebuvau. Perskaičiau iki galo sakinį ir supratau esmę :)) Turbūt dar daugelio lentynose guliu, taip pat ir savo :)

Darijus · 02/17/2009 at 6:46 PM

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/article.php?id=20451247#a_emb_123488891510842_21
Renka Delfis metu moteri, balsuojam uz buriuotojas! Nors vistiek isrinksime Grybauskaite. Tik nezinau uz ka, del ko?

Martynas · 02/18/2009 at 12:26 PM

nors as ir esu tik pradedantis buriuotojas, bet noreciau bent cia issakyti savo nuomone apie VI odisejos etapa… Man asmeniskai juokinga, kai į Ušają šiltais lektuvais atskrenda tegul ir nusipelniusiu buriavimui asmenų kompanija, ramiu oru (ir veidu) seda i jachtą ir per pusdienį “apiplaukia” horno ragą. Nonsensas. pasityčiojimas iš horno. Jei kas per šią odisėją ir gali laikyti save tikrai apiplaukusiu horno ragą, tai yra V etapo įgula..
Sorry uz subjektyvuma.

PIJUS atsakė:

@Martynas, 100 % pritariu Tamstos nuomonei. Reikejo sveikinti ir Lauru vainikus kabinti V etapo igulai o ne dirbtinai isgarbintiems veikejams….

bitlas · 02/18/2009 at 12:44 PM

ui
normalu ir iveresta kartais nusileidzia malunsparniu
i baze ir uzlipa ispaskutines stovyklavietes
formaliai hornas yra hornas
nieko nepadarysi
ir man norisi bet shio kart neteks

o V igula zinoma super plius
o III manu ekstrim neblogiau nei v o II irgi nelengva
zodziu visiem savas horns

PIJUS atsakė:

@bitlas, …kvailai atrodo kai zmogus zinantis juros skoni pradeda postringauti apie visiskai svetima stichija – kalnus. Pirma pabandyk uzlipti tuos 3000 m nuo bazines stovyklos iki virsunes, o paskui lygink. Manyciau, kad net JUOZAPINES kalvoje (293.6 m) nesi Tamstele pabuvojes…

P.S Tai parasyta be pykcio…

baraka · 02/18/2009 at 1:14 PM

geriausia kaip VOR dabar – iš Kinijos, ir paskui iki Rio. Va či atai Horną aplenks. Nors ir kiti vyrai maladiec, juk HOrnas ne kelio ilgiu matuojamas, o oro ir vandens sąlygom prie jo. Galima skraidyt neskraidyt lėktivais, jei audra bus, ir tų 50 mylių pakaks kol apiplauksi…

Rokas Arbušis atsakė:

@baraka,
taip, ir orų sąlygos.
juk “Aura” kai Horną apiplaukinėjo, anot istorijos pasakotojų, jie ten laukė palankių orų. kaip ir dar ne viena jachta iš viso pasaulio. ten net verslas šioks toks – yra jachtos, kurios paims už pinigus į įgulą ir apiplauksi aplink Horną. bet dėl orų sąlygų niekada nežinai, kada tai pavyks padaryti.

bitlas · 02/18/2009 at 1:31 PM

tikra tiesa
barakos luposna

baraka · 02/18/2009 at 2:28 PM

gera pripažinimą turėt ;-)

bitlas · 02/19/2009 at 8:21 AM

sere pijau
buvau toj juozapineje
buvau ir kalnuose
o ka
ar ne tas pats rimto stormo salygom
kad ir 10 myliu nuplaukti
kalnu nepamegau nes su kalnais susijuses mano amzina atilsi tevuko likimas
plius ten kaip ir jachtose reikalinga gera komanda
man kelis kartus tokioje neteko pabuvoti
o prie ygytu maniju alpinizmas ir buriavimas zengia salia
o istorijos delei vaikysteje mane i buriavima kaip tik ir ipainiojo praeitje garsus alpinistai
sekme Pijau kalnuosei ir jurose
visuomet is savu varpinu kitu judesei sunkiai pastebimi

Comments are closed.