„Ambersail“ sustojo kepsnių, „Ragainė II“ — ruonių

Published by Rokas Arbušis on

union island

Aplink pasaulį plaukiančios lietuvių jachtos „Ambersail“ ir „Ragainė II“ šią savaitę (jai skaitote pirmadienį, tai praėjusią) trumpam stabtelėjo sausumoje. Tiesa, kiek ilgai sustojus bus „Ragainė II“, galime tik numanyti, o „Ambersail“, žinia, toliau skuba tęsti „Tūkstantmečio odisėjos“ misiją.

Skaitant „Ambersail“ įgulos nario Audriaus Murausko laišką,  pusiau juokais galime pasakyti, kad kauniečiai (nes VII etapo įgula – kaunietiška) į Sąjungos salas skubėjo… išsiilgę kepsnių ir pritrūkę gėlo vandens.

Dėl kepsnių viskas aišku – sportinė jachta ne kruizinis laineris. Bet kaip geriamas vanduo VII etapo įgulai baigėsi po septynių parų plaukimo, tai, žvelgiant iš čia, nuo kranto, šiek tiek mistikos. Nežinau, kokia situacija yra ten, vidury Atlanto, tik žinau, kad maistui jachtoje vanduo naudojamas iš plastikinių bakų, o prausimuisi – gėlintas vandenyno iš stacionarių. Arba taip turėtų būti.

Pagal Audriaus parašymą galima buvo numanyti, jog „Ambersail“, karštuose tropikuose išeikvoję visą gėlą vandenį, į krantą skuba jo atsargas papildyti. Bet išties tai buvo planuotas sustojimas. Tiesa, į planus įtrauktas jachtai jau plaukiant Karibuose – iki tol ketinta (ir iš planų neišbraukti) sustojimai Tobago Cays rife ir Martinikoje. Karibus „Ambersail“ paliks balandžio 2 dieną, Majamyje švartuosis balandžio 7 dieną.

„Tūkstantmečio odisėjos“ kvieslių šaukliai („piarščikai“), kaip ir tikriausiai visi, kas seka jachtos kelionę internete, atkreipė dėmesį į „gūgliniame trekeryje“, rodančiame „Ambersail“ kelią, Grenados saloje esantį užrašą – „Mindaugo karalystė“:

mindaugo karalyste ambersail karibai 090329

Mistika…

O „Ragainė II“ tuo tarpu mistikos turėjo tik tiek, kad Ramiajame vandenyne Galapagų salas pasiekė greičiau, nei planavo. Pakeliui link jų, kirto pusiaują ir… nepagavo nė vienos žuvies, kuo taip džiaugėsi Atlanto vandenyne.

Kaip sekasi Galapaguose, lauksime jachtos kapitono Andriaus Varno laiško, o kol kas galima pažiūrėti į nuotraukas (mažiau, bet didesnių yra čia). Nuotraukose – daug ruonių. Iš čia ir pavadinimo įrašui dalis. Ir viena nuotrauka:

ruonis


1 Comment

Mariusha · 06/08/2009 at 2:42 AM

nu bet google trackas tai nuostabus – kraunuos chiumodanus ir griztu i “tevyne” skubiai :)))

Comments are closed.