Aplink Europą: Lietuva. Kaip ten nuvykti?
- Tekstas: François-Xavier Ricardou.
- Nuotraukos: Laurent Charpentier ir Marie-Catherine Georgelin.
- Iliustracijos: Chevalier.
[ Ankstesnis ] [ Pradžia ]
Žiūrint iš Prancūzijos, atrodo, kad Lietuva labai toli. Ir vis dėlto, ši graži šalis yra tik 2200 km kelio nuo Paryžiaus (važiuojant per Vokietiją ir Lenkiją.) Paprasčiau skristi lėktuvu (dviejų valandų kelionė), nei važiuoti automobiliu. Yra keletas skrydžių Paryžius – Vilnius (Lietuvos sostinė), dažniausiai su „Air Baltic“ avialinijomis. Jei taip netinka, galima žvalgytis skrydžių per Kopenhagą į Palangą. Šis oro uostas yra į šiaurę nuo Klaipėdos.
Tai tiesiog idealus maršrutas, jei norima paplaukioti. Nereikia jaudintis, jei atskrisite į Vilnių. Neieškokite traukinių stoties, geležinkeliai yra mažai išvystyti. Yra vienas maršrutas iš Vilniaus į Klaipėdą vienąkart per dieną, kurio metu vežami ir kroviniai, ir keleiviai. Skirtingai nei traukinių maršrutai, autobusai važiuoja į Klaipėdą pakankamai dažnai ir kelionė užtrunka daugiau nei tris valandas.
Žinoma, kad vartojama kalba yra lietuvių (tai kalba, kurią sunku suvokti), bet susikalbėti galima ir angliškai. Visada įmanoma kažkaip išsisukti. Nors Lietuva ir yra Europos Sąjungoje (nereikia vizos), ši šalis dar neturi įsivedusi euro. Šalies valiuta yra litas — apie 0,30 euro.
Klimatas: buriavimui tinkamas laikas yra tik keletas mėnesių per metus nuo gegužės iki rugsėjo. Žiemą dauguma vandens telkinių yra užšalę, todėl buriuotojai praktikuojasi ant vėjarogių. Mes svečiavomės birželio mėnesį ir mus pasitiko vasariškos klimato sąlygos. Saugomi vandenys, Kuršių marios suteikia daug galimybių išplaukti bet kuriuo metu į jūrą. Bet turėkite omenyje, kad Lietuvos pavadinimas kilęs nuo žodžio lietus…
Pramogos Lietuvoje. Šioje šalyje mes susidarėme įspūdį, kad pramogų sritis yra gerai išvystyta. Mes matėme, kad mūsų atvykimo metu buvo atidarytas naujas uostas lagūnos pietuose, Drėvernoje. Kartu su šia infrastruktūra laivynas greitai vystysis. Kol kas yra keletas laivų Klaipėdoje, kuriuos galima išsinuomoti su arba be škiperio.
1 Comment
Pijus · 12/28/2009 at 10:17 AM
Grazus staripsnis. Aciu Rokai.
Comments are closed.