„Gold of Lithuania“: atsakymai į klausimus

Published by Rokas Arbušis on

su_veliava

Kai ko nors nežinai, paprasčiausia yra paklausti. Ne visada taip elgiuosi, bet šįkart taip padariau ir pačiam rūpimus bei „Ant bangos“ skaitytojų komentaruose užduotus klausimus el. paštu nusiunčiau odisėjos „Gold of Lithuania“ dalyviams.

Atsakė Tomas Staniulis, „Gold of Lithuania“ bocmanas, www.goldoflithuania.com kūrėjas.

— Kaip atsakote į teiginius, kad jūsų odisėja yra Tūkstantmečio odisėjos kopija?

— Tai nėra kopija, kadangi mes plaukiame į tuos miestus ir uostus, kuriuose Tūkstantmečio odisėja nebuvo užplaukusi, t. y. Viduržemį. Mūsų yra visiškai kita misija – mes bendraujame su vietos savivaldybės atstovais, kuriems pristatome savo istorinę misiją ir tikslus – vystyti diplomatinius, kultūrinius ir ekonominius ryšius.

Nuo „Ambersail“ skiriamės ir tuo, kad turime aiškiai išreikštą istorinę misiją – simboliškai atkartoti LDK didiko Mikalojaus Kristupo Radvilos Našlaitėlio kelionę į Šventąją Žemę. Jo kelionė driekėsi panašiu maršrutu, nors dėl sudėtingos situacijos Jeruzalėje ir Palestinoje, nusprendėme į tuos kraštus neužsukti.

— Kas finansuoja jūsų odisėją, kiek rėmėjai skyrė pinigų, ar viskas daroma savomis lėšomis?

— Iš valstybės ar savivaldybės biudžetų pinigu nebuvo skirta nei vieno lito, viskas atlikta privačiomis lėšomis. Savanoriškai prisidėjo vienas kitas rėmėjas simbolinėmis sumomis (1 000 lt), tačiau labai nedaug.

Iš esmės tai buvo rėmėjai, kurie norėjo patys plaukti ir džiaugėsi galėdami prisidėti prie šios misijos įgyvendinimo.

— Paaiškinote, kodėl pasirinkote tokį maršrutą, o kam kilo ši idėja?

— Idėja atkartoti M.K. Radvilos Našlaitėlio maršrutą kilo prof. A. Bumblauskui, kuris ir pasiūlė istorinį kelionės pagrindimą.

Visa pagrindimą galima atrasti internete (www.goldoflithuania.com -> „Press“ -> istorinis pagrindimas).

— Kodėl odisėją visur pristatote tik anglišku vardu?

— Todėl kad tai palengvina komunikaciją su kitataučiais, yra gražus sąskambis ir sąsajos su Lietuva.

Be to, tikrasis auksas yra jachtos įgula – žmonės, kurie skyrė savo lėšas ir atostogas kilniems tikslams — garsinti Lietuvos vardą ir Vilniaus, kaip Europos kultūros sostinės titulą.

Viena iš misijos rengėjų yra organizacija JCI, kuri ir palaikė šį pavadinimą.

— Kaip buvo formuojamos įgulos?

— Įgulos buvo formuojamos pagal du kriterijus: dalį įgulos sudaro buriuotojai, kurie baigė A.Dovydėno „Kreiserinio buriavimo mokyklą“, todėl nori pasipraktikuoti buriuodami atviroje jūroje (apie 60 proc.).

Antra įgulos narių dalis – organizacijos JCI Vilnius nariai, draugai ir pažįstami, patekę į įgulą turėdami bent dvi rekomendacijas.

Odisėja baigsis, o kas po?

— Planuojama tęsti Viduržemio jūros užkariavimą. Projektas galėtų trukti trejus metus. Antrais metais būtų prijungiamos Ispanija, Prancūzija, Portugalija, Marokas. Trečiais – Turkija, Palestina, Tunisas ir Egiptas.

Tokie būtų kuklūs atsakymai skubant juos sudėlioti Maltos uoste prisijungus prie interneto po trijų parų jūroje ;).

Linkėjimai.

„Ant bangos“: nuo savęs pridėsiu tik tiek, kad su Tomu esame bendravę kelis kartus, buvau vienos jo knygos („Herbas ir varlės“) pristatyme, kitą („Uranas-235“) pirkau pats. Tomas buriavimu jau tada domėjosi, buvo iškėlęs idėją Lietuvos rašytojus jachtomis nuplukdyti į Gioteburgo knygų mugę. Tąkart tai ir liko idee fixe, o štai dabar jis buriuoja. Gal gims dar viena marinistinė knyga? Ne apie odisėją (tokią, kaip supratau, Tomas nori nenori turės parašyti), o romanas. Gero vėjo jam ir visai įgulai. Ir aštrios plunksnos.

P.S. Nuotrauka — iš GOL tinklalapio.


18 Comments

bitlas · 09/09/2009 at 10:30 AM

che che
neuzsukti i tuos krastus (IZRAELIS, PALESTINA,EGIPTAS)
deja tai ir buvo pagrindinis radvilos naslaitelio keliones tikslas
buriavimas yra geris
pritempinejimas yra blogis

gramas · 09/09/2009 at 11:47 AM

Aš kažkaip nematau Didžiojo Blogio šiame projekte: kažkam tai verslas, dar kažkam jūrmylės, kitiems – atostogos, o gal visiems dalyvaujantiems tai viskas po truputį. Kad žmonės po kitus kraštus pakeliauja – tik geriau… kad buriuotojas iš buriavimo sugeba išgyventi – irgi puiku… Kad anksčiau neplaukioję žmonės į buriavimą pareina – super… Kokie tai lenkai su čarteriniu laivu atplauktų į S.Pilies uostą išleidę kokių 70m2 bialo-czewona savo – ar man nuo to skauda? Kaip ir ne… O kad našlaitėliai pasirinko keistoką marketingo būdą, tai … niekas to po kokių 3 metų nebeprisiminsim, tegu suplaukioja saugiai ir smagiai, vienzho…

gramas · 09/09/2009 at 11:54 AM

beje, reikalingas istorinis pagrindimas kelionei i Barbadosa:

http://www.sailineurope.eu/lt/naujienos

varijantu yra ?

troy atsakė:

@gramas,
Tobagas – LDK kolonioja buvusi.Tobagas greta Bbarbadoso.

Rokas Arbušis atsakė:

@troy,
bent nuorodą kokią mestelk savo teiginiui pagrįsti. smalsu gi.

Nauticalis · 09/09/2009 at 2:50 PM

Į mano klausimą tai ir neatsakė… :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Nauticalis,
tai gal nerašei, neuždavei? :)

Nauticalis atsakė:

@Rokas Arbušis,

Uždaviau ir GOLikų tinklaraštyje, ir, aišku (kaip be to?), savo:

http://nauticalis.livejournal.com/24735.html

Ginaitė atsakė:

@Nauticalis,

iš dalies atsakė: „tikrasis auksas yra jachtos įgula“.

Nauticalis atsakė:

@Ginaitė,

O mes juos našlaitėliais bei golikais vadinam… Aukseliais reiktų vadinti! :)

Tokią versiją apie auksinę įgulą ir auksinį kapitoną ir aš buvau išdėstęs, bet, kaip pameni, mane domino ir platesni klausimai – ypač, kai juos “pagrindžia“ istorijos profesorius, kuriam reiktų pasimokyti istorijos.

bitlas · 09/09/2009 at 5:03 PM

zinoma piaras sureiksmina ir tarytum sutaurina
gryni buriuotojai kaip antai varnas o dar labiau saulius is “giles” visai tyliai palaukia sau per vandenynus ir tiek.nors ambersailas buvo gausiai ir kartais net perspaustai piarinamas bet jo iskirtinumas buvo pirmas kartas toks laivas tiek zmogeliuku tokie greiciai ir tt
kiekviena kelione po buremis yra super as kiek maziau palankiai ziuriu i pritempimus
man cia kiek neskanu.
gero vejo
ikipasimatymo marcinkeviciaus regatoje.

Vadimas atsakė:

@bitlas, joooo… bitlai, snekejau su Mirka… As i tai ziuriu kaip i geras atostogas vidurzemio juroje su poilsinio buriavimo elementais.

bitlas atsakė:

@Vadimas, visiska tiesa
bet kai pritempia iki argonautu tai jau neskanu.pvz tuoj isplauks kompanija is rodo i haifa ir tai be pompos padarys, gal bus info ir fotkes.

Gintas · 09/10/2009 at 10:10 AM

Reikia pompos publikai plačiąjai, o Jūs, buriuotojai, ir taip viską suprantat: kodėl plaukia, su kuo ir už kiek.
Projektėlis fantastinis, ir daugiau tebūna tokių, panašių, ar kitokių. sail more ;)

olandas · 09/10/2009 at 11:00 AM

Bitlai fotkes ir info tikrai bus:)

troy · 09/11/2009 at 7:13 PM

Kelionė prie Viešpaties Karsto be Izraelio. Visiškas konfūzas ir afera.

Donatas · 09/14/2009 at 11:50 AM

Ir gerai, kad PR’ina. O tai labai jau lietuviškas bruožas patyliukais ant savo slenksčio sėdėti (ar šiuo atveju patyliukais plaukioti). Taip pasaulis ir nežino, kurioj Afrikos pusėj ta Lietuva yra. Gal su istorinėmis tiesomis kartais ir prasilenkiama (palikime tai istorikams), bet kad ir tokiu pretekstu iniciatyva pabendrauti su Viduržemio jūros uostamiesčių valdžios atstovais labai sveikintina.

andrius · 09/14/2009 at 3:50 PM

siap tas pritempinejimas ir romantizmas slykstus. kazkaip nesuprantu, na norit ir plaukiat nafik reikia kazkokius naslaitelius kisti cia? bet cia kazkoks ubagu kompleksas, issinuomavus jachta susireiksminti ir pijara pavaryti. pavieniai zmoguciai malasi po vidurzemuo jura non stop be jokiu ale pritemtu misiju ir jie tai daro del to kad myli buriavima, o ne del… pfui

Comments are closed.