„Kelionė į vandenyno gelmes“

Published by Rokas Arbušis on

Tokie jau tie vyrai – jie nuolat kovoja dėl moterų arba maisto“, — citata iš filmo „Kelionė į vandenyno gelmes“  (Oceans 3D: Into the Deep). Nesutinku. Jei moteris nenori pati, kovok nekovojęs – ji ne tavo. O ir dėl maisto išmirsiančioje buržua civilizacijoje kovoti nereikia – gali nusipirkti. Bet taip pas žmones, vandenynuose kitaip, tad grįžkime prie filmo.

Siužetas. Neišduosiu didelės paslapties jį trumpai pristatęs: gimsta vėžliukė, kuri (filmuose taip būna) akimirksniu tampa vėžle (vėžliene?) ir plaukia namo per vandenynus į savo gimimo vietą padėti kiaušiniu. Kelionės metu ji patyria nuotykių, slepiasi nuo pavojų, kovoja dėl maisto (ha! ir damos dėl jo kovoja), aplink ją vyksta kitų vandenynų gyventojų gyvenimo dramos, kova už būvį, filme yra mirties, sekso scenų. Bet stebėdami gyvūnus į tai reaguojame kitai, ar ne?

Vandenynų gyventojai. Jų įvairių, nors faktas, kad filme parodyta tik labai labai menka dalis jų. Man krito į akis panašūs į jūrų žirgelius, bet ne jie. Ir negražūs pasirodė banginiai, filmuoti iš arti – tie jų odos „spuogai“ ir kita augmenija estetinio pasigėrėjimo nekelia. Kaip ir nemalonūs ryklių snukiai. Tačiau visa kita – gražu. Filmas, manyčiau, būtinas pamatyti vietoje biologijos ar geografijos pamokos.

3D. Žiūrint kino teatre be specialių akinių (gerai, kad dideli – dar ir ant paprastų telpa) vaizdas dvejinasi, bet įspūdžio, kad žuvys plaukia į tave, nėra. Kartą Palangoje mačiau pigų trumpametražinį filmuką su geresniu įspūdžiu. Ir šiame spalvos per 3D akinius ne tokios ryškios, kaip be jų. Bet iš principo trimatį vaizdą žiūrėti įdomu.

Vertimas. Manęs neerzino balso už kadro intonacijos, net pagyvino siužetą, o pasirinkimas įgarsinti balsu teisingas – titrus nebūtų kaip žiūrėti, kai visas dėmesys sutelktas į pasakiško grožio vaizdus. Tik erzino į metrinę sistemą neišverti matai – aš kokio ilgio metrais yra 60 pėdų banginis, bet nenutuokiu, kiek sveria kilogramais kelis tūkstančius svarų sveriantis ryklys.

Nuomonė. Jei yra nemačiųjų – primygtinai rekomenduoju nepražiopsoti. Aš jau pražioplinau panašų filmą apie paukščius, o jo kopijos žiūrėti TV ekrane net nenoriu.

Categories: Krantas

5 Comments

Salomėja · 11/09/2009 at 1:00 AM

Jap jap, aš kaip visada ne į temą. Blogeriai.net skaitydama užkibau už pirmų frazių “Jei moteris nenori pati, kovok nekovojęs – ji ne tavo” ir atėjau pareikšt kompetetingos nuomonytės. Na kaip atstovė. Tikslingas, ilgalaikis, originalus ir strateginis dėmesys gali nukabinti bet kurią. Išskyrus tuos atvejus kur net ameba nenusidomėtų kabinačiuoju :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Salomėja,
viskas į temą :)
užsirašau tavo žodžius didelėmis raidėmis ir kitą kartą jais vadovausiuos :)

Soldier · 11/10/2009 at 2:05 AM

Ziurejom ta filma su drauge kino teatre ir gerokai nusivylem. Pats siuzetas dar dar, bet labiausia kliuvo netaisyklingi vertimai, faktu kraipymas ir isvis labai atgrasus vertejos balsas, intonacija… kalba kaip vaikams, bet apie rimtsu dalykus.. o apie nerimtus bando rimtai. ir is to nieko nesigauna ir slykstu klausytis, jau geriau butu palike originalo kalba.

Rokas Arbušis atsakė:

@Soldier,
gal čia “skonio reikalas” — aš prie balso įpratau. o kaip seansas visai šeimai, t.y., ir vaikams, o jie originalo kalbos (jei pagal statytojus — tai prancūzų) dar nemoka, tad vertimas natūralu.
dėl faktų kraipymo sunku ginčytis, nes povandeninio pasaulio nepažįstu.

nauticalis · 11/10/2009 at 3:31 PM

Mano stomatologo laukiamąjame, berods, ano filmo ištraukos sukasi… Tai kažkaip žiūrėti ar su 3D, ar be jų – nebesinori po to. :)

Comments are closed.