Škvalas

Published by Rokas Arbušis on

skvalas

Vis dar nerimsta aistros dėl praėjusio savaitgalio (iš šetadienio vakaro į sekmadienio naktį) škvalo. Nidoje jis neatrodė toks grėsmingas, kiek aibių pridirbo žemyne. Juolab tądien praūžė du „juoduliai“.

Tik vėliau sužinojome, kad Kuršių marių regatos apdovanojimų ceremoniją maždaug valandai sutrukdęs škvalas toliau žemyne pareikalavbo aukų, o Kaune nukentėjo ir jachtos.

Po šios stichinės nelaimės pasirodė svarstymų, kad valdžia (bendrine prasme) turėtų informuoti žmones apie tokias nelaimes. Iškelta idėja net SMS žinutėmis visus perspėti (kam nubyrės „atkatas“ už sistemos įdiegimą?).

Suprantu perspėjimus apie uraganą, cunamį, bet apie škvalą? Matai danguje atslenkančius juodus debesys – ruoškis, tuoj bus. Ir greitai baigsis. Ar spės žmogus, pavyzdžiui, savo automobilį patraukti nuo sutręšusio medžio, jei gaus SMS ar per TV (radiją) išgirs apie švalą? Ar gaus per makaulę nukritusiu medžiu begelbėdamas automobilį…

Škvalų šiemet gausu. Tą patį šeštadienį jachta „Odisėjas“, kaip kalba jos škiperis, bures mariose susiplėšė. Birželio mėnesį, neduos Mingės buriuotojai sumeluoti, viena jachta per škvalą mariose nosimi į motorlaivio šoną gerokai bakstelėjo.

Ar per tą patį, ar per kitą škvalą motorlaivio „Venus S“ iškylos dalyviai neteko maisto ir gėrimų – viską nuo viršutinio atviro denio vėjas nupūtė. Kas turėtų apie tokį škvalą informuoti – kažkuri ministerija SMS žinutėmis, ar laivo kapitonas?

P.S. Pasibaisėjęs vėjo jėga, blogeris „laivdžournalininkasRokiškis išsiaiškino ir kas per daiktas tas škvalas. Pravartu nežinojusiems.

Categories: Krantas