Mano simpatija finišavo trečia!

Published by Rokas Arbušis on

roxy (8)

Šv.Valentino dienos naktį, po 95 dienų, 4 valandų, 39 minučių ir vienos sekundės buriavimo, apiplaukusi Žemės rutulį finišavo britų buriuotoja Samantha Davies. Regatos „Vendee Globe“ finišo liniją Le Sablio (Sabl d’Olon) uoste Prancūzijoje viena iš dviejų regatoje dalyvaujančių damų kirto trečia.

Dar likus keliems šimtams jūrmylių iki finišo, Sam jachta „Roxy“ buvo ketvirta. Tačiau Neptūnas nusišypsojo ir artimiausiam varžovui pasiuntė išbandymų — Marco Guillemoto „Safran“ kone neteko falškilio.

Tiesa, ar šeštojoje regatoje Sam bus pripažinta prizininkų trejetuke, kol kas nežinia.

Buvo pranešimų, kad VG regatos komitetas trečią skyrė tėvynainį Jeaną Le Camą („VM Matériaux“) išgelbėjusiam, bet per manevrus savo laivą apgadinusiam ir netekus stiebo iš regatos pasitraukti turėjusiam  Vincent’ui Riou (PRB). Skyrė tą vietą, kurioje jis tuo metu buvo netoli Horno rago.

Dabar gi pranešama, jog Davies turės laukti dvi dienas ir dvi valandas, kol galutinai bus aiškus rezultatas, nes jis priklauso nuo Marc Guillemot finišo. Kai jis pasieks Le Sablio uostą, bus perskaičiuojamas laikas, nes jam buvo suteikta laiko kompensaciją už tai, kad praėjusių metų gruodį skubėjo į pagalbą koją susilaužiusiam Yannui Eliesui („Generali“). Beje, į pagalbą skubėjo ir Sam. Buriuotoją išgelbėjo Australijos karinių pajėgų laivas HMAS „Arunta“ .

Bet kol kas ji trečia, be rimtesnių gedimų įveikusi 27 470 jūrmylių vidutiniu 12,,2 mazgo greičiu. Sam yra pirmoji regatoje finišavusi Didžiosios Britanijos buriuotoja. Jei M.Guillemotas nefinišuos iki pirmadienio ryto, Sam bus antroji dama, užlipusi ant VG prizininkų pakylos. 2000-2001 metų regatoje Ellen MacArthur buvo antra. Sam priklausys ir dar vienas titulas – Didžiosios Britanijos vėliavą iki šiol VG regatoje ant nugalėtojų pakylos kėlė tik Ellen ir Mike’as Goldingas (2004-2005 metų regata, trečia vieta).

Dar viena moteris ir Anglijos atstovė – Dee Caffari („Aviva“) — šiuo metu (vasario 14 d.) plaukia šešta ir jai iki finišo liko daugiau kaip 300 jūrmylių.

Ir nesvarbu, 3 ar 4 vieta, tačiau su devynerių metų senumo jachta (nors ir skynusią pergales ankstesnėse regatose) toks pasiekimas 34 metų Samanthai yra tikrai vertas pagyrų. Ji buvo viena iš nedaugelio regatos dalyvių, nuplaukusi per dieną daugiau kaip 400 jūrmylių (414 jm/24 val.). O juk rožinė „Roxy“ tikrai nusileido gerokai jaunesnėms jachtoms.

Tad tiek apibendrinimų. Sam, ta, kuri kartais buriuoja nuoga, yra ne tik mano, bet ir dešimčių tūkstančių regatą stebėjusių buriavimo entuziastų simpatija.

Pažiūrėkite į filmuką, su kokia nuotaika ji aplenkia grėsmingąjį Horno ragą:

O pabaigai, keletas nuotraukų:

roxy (11)

roxy (12)

roxy (9)

roxy (4)

roxy (6)

roxy (2)

P.S. Iš 30 praėjusių metų rudenį startavusių jachtų, VG distancijoje link finišo plaukia 8. Trys jau finišavo.


2 Comments

ss · 02/14/2009 at 3:02 PM

simpatiska mergina
parasyk peikinimo laiskeli

Zygis · 02/14/2009 at 6:38 PM

butu simpatishkiausia jei simpatishkesniu nebutu :)

Comments are closed.