Pristatau: magiški skaičiai 470

Published by Rokas Arbušis on

470 class

Jų bijo net RS-280. Kadais jos valdė marias, dabar jų nedaug. Bet jos – išrinktųjų klasė. Jos – olimpinė klasė. Greitos, maveringos, grakščios. O man taip niekad ir nepavyko jomis plaukti.

Tai – 470 klasės jolės. Švertbotai. Bet „jolė“ skamba gražiau. Kartais išties Bronys Stundžia sugalvoja puikių žodžių. Manding, šiuokart tinka.

Ui, įsivažiavau, lyriškai nukrypau… O tenorėjau pasakyti, kad ne be reikalo savo nuorodų skiltyje įsidėjau 470 klasės jachtų lietuvišką tinklapį . Jame informacijos dar nedaug. Kaip ir šiuo metu aktyviai šiomis jachtomis buriuojančių.

Bet buriuotojai susibūrė, įkūrė klubą, „paleido“ tinklalapį, rengia savo varžybas. Buriuoja ir, manding, auga. Pasižiūrėkite į lietuvišką 470 pasiekimų istoriją. Įspūdinga. Pirmieji olimpiadoje dalyvavo „semiorkininkai“. Taip, nuo tada šioje klasėje jokių žymių pasiekimų. Gal nepelnytai užmiršta. Bet jei atsigauna, gal turėsime Europos, pasaulio čempionatų dalyvių, olimpiečių. Nežinia, bet būtų smagu.

„Padugnini“, o tu savo „semiorką“ susitvarkei? Priimtum į „matrosus“? :)

Tiesa, o kodėl 470 jūreivius jungomis vadina? Aš, kiek pamenu, jūreiviais, „matrosais“ vadinome. Ar „Cadet“, ar 420, 470, FD, „Tornado“. Tik aš iš „Cadet“ ir nepersėdau į šias klases. Petrauka, o po jos – į kreiserius. Kartais taip nutinka.


14 Comments

Ricardas · 01/16/2009 at 2:10 PM

Aciu :)

Rokas Arbušis · 01/18/2009 at 6:17 PM

prašom, kolegos :)

Darijus · 01/22/2009 at 11:03 PM

Del to paplaukimo. 470 nezinau kur rasti. Gal atsilus su “Linda” galetum mane pamokyti buriuoti Klaipedoje? Bo sunkiai man sekasi su tais sverbotais, niekad nepasiseke apsiversti. Nemoku atversti, emke Plateliuose nesiskaito, buvau mazas ir lengvas jureivis.

Rokas Arbušis · 01/22/2009 at 11:53 PM

Darijau,
taigi memelyje gali rasti ui kiek geresnių nei aš mokytojų :) bet buriuoti ‘linda’ – mielai. pamenu, kai mačiau juos plaukiant į ‘marių bures’ truputi pavydu buvo – senokai tokia jachta buriavau.

Rimantas · 01/23/2009 at 9:01 PM

O praktikuojantys buriuotojai!, jei Jūs į buriavimą įsijungėte tiesiai ant kylinių “kreiserių”, praleidę vaikystę – jaunystę – paauglystę, neplaukėte jolėmis, nebuvote kelis kartus apsivertęs, atsistatęs laivą ir dar nepaskutinis finišavęs lenktynėse tai reiškia daug gyvenime esate praradę, neturite ką svarbaus prisiminti. Prarastą etapą su “O”, “C”, “L” geriausiu atveju “Fin” ir kitais būtina bent simboliškai praeiti, tuomet Jūs būsitę Buriuotojas.

Rokas Arbušis · 01/23/2009 at 9:53 PM

aš nemažai praradau…
bet ką reiškia atversti “optiką”, “kadetą”, “lučių” žinau ne iš pasakojimų :)
ir kas yra “overkilis” patyriau ne kelis, o keliolika kartų.
va tik su varžybomis prasčiau – niekaip į pirmųjų dešimtuką neįsipaišydavau :)

baraka · 01/24/2009 at 10:48 AM

truputį sudubliuosiu postus, bet manau, ne į blogą – reiktų LBS puslapyje rezultatus paskelbti. Kur senesni, gal į istoriją, o kur naujesni, tai prie aktualijų kažkur. Nes nei Marcinkaus, nei GeroVėjo už praėjusius metus nėra. O apie sportinių jachtų, vaikų varžybas išvis patyliu…

Rokas Arbušis · 01/24/2009 at 2:29 PM

taip, baraka, ne visai vietoje pataikei :)
bet galiu atsakyti:
a) kol kas darau apskritai prienamą redagavaimui lbs.lt
b) dar neturiu informacijos
turi? pasidalink, įdėsiu :)
rašyk el.paštu :)

Darijus · 01/24/2009 at 2:53 PM

Gerbiamas Rimantai, sunku buvo testi buriavima po 1989 m. -1992 m. metu. Teko sesti tiesiai i kylines, kai atsirado pinigu. Tokia jau ta musu vaikyste. Ir as niekada nepretenduoju i tikrus buriuotojus – “daug gyvenime esate praradę, neturite ką svarbaus prisiminti” – vat tam ir mokomes. Neseniai pabandziau ciuozti paciuzomis, snipstas gaunasi. Po 15 metu atbulyn atsitraukti prie vartu nebemoku, greityje daryti posukio nemoku. Jauciasi priaugtas 40-50 kg svoris. o galvojau kad su paciuzom kaip su dviraciu, jau ismokai tai visam gyvenimui. As namuko noriu, man nereikia formules.

Ayo · 01/24/2009 at 3:23 PM

Rimantai!

Visa beda, kad Lietuvos buriuotoju tarpe labai daug arogantishku, nosis uzhrietusiu “kietuoliu”. Skersa dejau ant Jusu “pasiekimu” – overkiliu skaichiaus. Pradejau buriuoti kylinemis – kreiserinemis jachtomis, ir matyt baigsiu gyvenima jomis buriuodamas. Deja liudna kad atsiranda “labiau buriuotoju” nei visi kiti, kurie savo gyvenima leidzhia vejuose po buremis. Ir labai liudna, kai susitikus tokius “labai buriuotojus” tolimuose krashtuose tenka girdeti, kaip jie giriasi savo “pasiekimais” – laiva ishsinuomavom, net kelias dienas buriavom, nuotykiu turejom – ploteris “luzho” tai teko net jurlapius susirasti ir ysivaizduok – susigaudem! Palinguoji galva ir nutyli, kad su savu laivu, per visa Baltija nusibeldei, kad naviguoji vien popieriniu jurlapiu pagalba ir t.t. Per daug nesididzhiuoju savais pasiekimais. Bet kai kazhkas “labiau buriuotojas” pradeda aishkinti kad neturiu ko prisiminti… tampa liudna, kad shaukshtas deguto visa medaus statine gadina. Tebunie ash neburiuotojas. Tachiau esu juros zhmogus. Tai matyt ir bus esmine riba tarp nosis uzhrietusiu ir arogantishkuju “labai krutu buriuotoju” ir zhmoniu, kurie stengiasi pazhinti jura, jos desnius, ir dzhiaugiasi sutiktais kitais juros zhmonemis…
Sekmes gausinant overkilingo pasiekimus…

Rokas Arbušis · 01/24/2009 at 8:12 PM

aš tai džiaugiuosi patyręs ‘overkilių” ;)
ir smagu būdavo ir kartais baisu :) ir klausimų nekyla, kodėl jachta be ‘bulbos’ plaukti negali

Ayo · 01/25/2009 at 10:34 AM

Klausimas buvo kiteip suformuluotas – ne “kodel”, o ar nei “kiek”!
Bet tokie realybes ishkraipymai lietuvishkos zhiniasklaidos atstovams atleistni – jie matyt mokomi vandens stiklineje uraganus kelti, ir be optikos pagalbos vaizdus ishkraipyti…
Man tik keistoka, kaip toks “overkylistas” nesuvokia kas yra vimpelinis vejas ir kaip jo vektoriai skaichiuojasi! Jau neshneku apie tai, kad turinchiam Juru Kapitono atestacija, butu neproshal jurlapiuose nors kazhkiek gaudytis ir orientuotis…. ;)

Rimantas · 01/25/2009 at 6:00 PM

Ayo, gal ir kituose komentaruose skleidžiamas užsigavimo siūlelis, – neužsigaukite, yra daug žinomų buriuotojų kastoje neoverkiliavusių žmonių, kuriuos aš rašysiu didžiaja raide. Valio. Rimantas.

Rimantas · 01/25/2009 at 11:41 PM

Užvedėte kalbą apie emkas, tai iki 70 – tųjų Kaune sajungos susitikimuose gimė serija “sporto meistrų” ant emkų (istorijoje tai užrašyta). Teko įšbandyti keturias rūšis emkų: 1954 Nevėžio reg. į Baptus su Manium ant “sorokos” (ATA Marijonu Tarasevičiumi) atplaukėme pirmi, 1972 Ministrų Tar. taurėje Kaune II vieta, Nemuno regatoje 1973 ne paskutinė – su “strižu”, o 1975 – 79 Plateliuose su M “lindajumi” (kaip kas vadino triviečiu S.Olandu) kovėmės su S Žukausku ir paskutiniu sėdėjau, bet neplaukiau į bandymus (nebuvo kada) su Stružilinu Leningrade 1986 m kai jie bandė didžiulį optimistą, sakė, kad tai sekanti emkos konstrukcija. Tiek žinių.

Comments are closed.