Turim naujus Europos čempionus!

Published by Rokas Arbušis on

ice-blokart

Nuo šiol į savo bičiulį Darių (buriuotojų tarpe žinomą Bitlo vardu) galėsiu kreiptis „Sere, Europos čempione“. Ir jis, žinoma, kiek kilstels nosį į viršų, kaip kad moka.

Juokas juokais, bet jis to nusipelnė – netikėtai pačiam sau tapo pirmuoju Europos čempionu pirmajame Europos čempionate. Ak, tiesa, čia dar reikėtų įrašyti – ledrogių Ice-Blokart čempionate lengvojo svorio (iki 85 kg) kategorijoje.

„Šią pergalę skiriu savo sūnui Antanui, kad greičiau sveiktų. Jis labai norėjo dalyvauti, bet begalėjo“, — jau važiuodamas iš Nidos, kur vyko čempionatas, telefonu sakė Bitlas.

Jis neslėpė: jei ne Fortūnos šypsena, gal ir nebūtų laimėjęs. Realiausiam (mano subjektyvia nuomone) kandidatui į laimėtojus, dideliam vėjaračių (žiemą ratukus pakeitus į pačiūžas jie tampa ledrogėmis) entuziastui Matui Mizgiriui sutrukdė techniniai nesklandumai.

„Čia ir mano pilvukas prisidėjo, buvau ant ribos ar į vieną, ar į kitą kategoriją“, — juokiasi Darius, startavęs su lengvasvoriais.

O sunkiasvorių (virš 85 kg) kategorijoje pirmasis – patyręs ledrogininkas Algirdas Žižys. Dar vienas Europos čempionas, dar vienas džiaugsmas už mūsų buriuotojus. Taigi ir į Algirdą galėsiu kreiptis „Sere, Europos čempione“.

Pirmasis Europos Ice-Blokart čempionatas rengiamas Lietuvoje. Skamba išdidžiai. Bet sekmadienį jau buvo internete (gaila, dalyvauti negalėjau, tad įvykius sekiau iš toli) burbeklių, kurie teigė neva tai tik pramoginė klasė ir derėjo rengti „aukštesnio lygio ledrogių varžybas“.

Tikriausiai būtų tas pats, kas žiūrėti reportažą apie Lietuvos ralio čempionatą per TV ir garsiai piktintis: „Šūdas čia, duokit mums WRC!“. Bet tiek to. Ne karališkas tai užsiėmimas… (husarai, tylėt!) komentatorius kritikuoti.

O juk pirmoji diena, kaip Emilis rašė, nebuvo sėkminga. Sniego daug, vėjo mažai. Net lengvasvorių sportininkų ledrogių neišjudino, jie patys daugiau jas stumdė, nei važinėjo.

Belaukiant vėjo kone visos trasos sniegą nukasė. Bet ir tai nepadėjo. Varžybos buvo atidėtos kitai dienai. Įdomu, ar turi ledrogininkai kokius prietarus ar burtus vėjui iššaukti? Ar galioja tie patys, buriuotojiški? Nežinia kaip su burtais, bet sekmadienį prognozuotas ciklonas atėjo ir „uždudolino“.

Vėjo buvo net per daug – 10-12 m/s, kai palankiausias Ice-Blokart ledrogėms — 8 m/s vėjas. Netrūko ne tik greičio, bet ir virtimų. Per vieną dieną įvyko ir atrankiniai, ir finaliniai važiavimai. O kadangi važiavimų buvo nedaug, nebuvo atmestų blogiausių. Tai irgi koregavo rezultatus.

Taigi pirmojo Europos ledrogių Ice-Blokart čempionato rezultatai:

Lengvo svorio (iki 85 kg) kategorija

  • Darius Gerasimavičius, Vilnius;
  • Matas Mizgiris, Nida;
  • Edgaras Ragauskas, Klaipėda.

Sunkaus svorio (virš 85 kg) kategorija

  • Algirdas Žižys, Vilnius;
  • Vilius Bestauskas, Klaipėda;
  • Rane Nappa, Estija.

Čempionate dalyvavo 25 ledrogininkai iš šešių šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Nyderlandų.

Nuo šiol Europos ir pasaulio Ice-Blokart ledrogių čempionatai vyks kas dvejus metus. Metas pagalvoti apie nuosavus vejaratį/ledroges. Tik jei jis kainuotų tiek nedaug, kiek vietos užima…

Bet iki kito Europos, o gal net pasaulio (dar nežinia Lietuvoje ar Estijoje jis vyks) įmanoma įsigyti. Čia aš ne tik apie save. Ir kitus gundau, agituoju.

P.S. Žadėtų Nicko nuotraukų nesulaukiau, tad įdėjau Emilio.


11 Comments

Matas · 02/23/2009 at 1:58 AM

sveikinu čempionus! ir įteikiu pakvietimą į Pasaulio Blokart čempionatą 2010 m. rudenį, kuris vyks Ostende, Belgijoje. Pasivaržyti tarp 100-150 blokartų tikrai bus smagu. Taip pat generuojamos mintys apie Pasaulio Ice-Blokart čempionatą 2010 metais Lietuvoje ir Europos – 2011 m. – Estijoje. Welcome ;).

Rokas Arbušis atsakė:

@Matai,
kaip čia taip – du pasaulio čempionatai per vienerius metus?
o kodėl gi ne? kuo daugiau – tuo geriau :)

Vadimas · 02/23/2009 at 8:04 AM

Sveikinu prizininkus (ypatingai Bitla!)ir dekui organizatoriams, kurie rupinosi dalyviais ant ledo ir krante. Gal skeptikams ir atrodo, kad tai pramogine klase, taciau tik del to, kad yra “pamyleti” organizatoriu: karsta sriubyte ir arbatyte su brendziuku ant ledo, krante pirtis… uztakelotas inventorius. Niekur jokiose ledrogiu varzybose to nemaciau. Tiesa, vaikams su Ice Opty duoda karsto sultinio su bandele ant ledo, kad nesusaltu ir neverktu. O kas sedejo sekmadieni Blokarte, zino, kad ekstrimo uztenka. Kai uzpucia iki 13m/s, tai vartosi, nesuvaldo Blokarto, ir cempionai. Vyresni dalyviai, net prase trumpinti distancija del nuovargio. O vakare ilendi i karsta kubila prie jachtklubo ir tada jau pramoga:) Saunuoliai organizatoriai.
Ir dar keletas foto
http://picasaweb.google.lt/Vadimasgrigonis/2009ECIceBlokart#

Aivaras · 02/23/2009 at 9:01 AM

Tuo pat metu ten vyko ir jegos aitvaru maratonas, chebra su kaitais ir snieglentemis leke Nida – Juodkrante – Nida berods marsrutu. Ech, gaila, kad sestadienis buvo darbo diena :)

Darijus · 02/23/2009 at 9:18 AM

Sveikinmai Čempionams!

Matas · 02/23/2009 at 10:37 AM

Dėl Pasaulio Ice-Blokart mintis kilo todėl, kad keletas australų užsiminė kad gal pasiliktų Europoje ir sudalyvautų ant ledo (vėjaračių pasaulio čempas lapkritį). Bet šis klausimas dar tik gerų intencijų formoje. Aišku tokiam renginiui reiktų dar platesnių organizacinių pastangų. Taigi galvojam.

Laura · 02/23/2009 at 11:56 AM

Džiaugiuosi kartu su visais:)

Vadimas · 02/23/2009 at 2:58 PM

Ruslanai, o straipsnio pavadinimas turetu buti “turime PIRMUS Europos cempionus”:)

Rokas Arbušis atsakė:

@Vadimas,
kadangi EU čempionų įvairiose sporto šakose ir buriavimo klasėse turime nemenkai, tai pasąmoningai kilo toks pavadinimas.
intrigai, žinoma, tiktų “pirmi”.
bet paliksiu, ok? :)

galileo · 02/24/2009 at 10:27 AM

nauja klase nauji cempionai
gerai kai lt iniciatyva rodo
tube ziurejau neblogai pajuriais laksto butu smagu prasinesti
gal kas zino kokios kainos to aparato

pamušalas · 02/25/2009 at 10:54 AM

http://www.blokart.lt

Comments are closed.