Vėjo nesulaukė

Published by Rokas Arbušis on

33rd America s Cup midle

„Billionaires can control everything… except the wind“

Citatos neverčiau specialiai. Ir nebeatkinsiu kas jos autorius. Bet man patiko — taikliai apibūdina pirmąjį „Amerikos taurės“ startą.

Penkis metus laukė, teismuose bylinėjosi, superines jachtas sukonstravo, o čia pyst!, ir išjungė vėją.

Pats starto nemačiau. Tik akies krašteliu twitteryje (?x, čia tau!) stebėjau trumpus, bet itin dažnus pranešimus. Dar spėjau ir facebooke perskaityti, ką vėjopamušalai.lt komentuoja realiuoju laiku. O vakare jau noro gilintis neliko.

Lauksime naujų plaukimų.

O ta proga dar viena citata:

Kažkokie myžniai jie yr…tai jiems vėjo per mažai, tai perdaug….tai per daug sukiojasi… Kauno jachtklube I aukšte kabėjo plakatas: Kas nori dirbt – ieško įrankių, kas nenori – ieško priežasčių.

P.S. Kaip sakydavo mano buriavimo guru a.a. Rimas Glodas: Prie stipraus vėjo visi gudrūs, o jūs laimėkit, kai vėjo nėra…

(c) Gintautas Deksnys


13 Comments

Nauticalis · 02/09/2010 at 8:33 AM

Tai kad šito ir buvo galima tikėtis – kas Europoje žiemą buriuoja? Laikas toje vietoje, kiek klausiau reportažą per Eurosportą, visiškai nebuvo tinkamas varžyboms surengti.

Tačiau pagal taisykles po teismo sprendimo buvo privalu surengti pagal terminus, vasara jau buvo per vėlu, o šveicarai užsispyrė, kad nori Europoje, ir buvo pasirinkta vėl Valensija. Nors buvo siūloma, tarkime, Auklan NZ ir pan. daug tinkamesnės varžyboms vietos.

Ironiška, bet šveicarai su mažesne kopija daugiausiai treniravosi tik savo ežere, tai jiems ir reikėjo “lygaus vandens“. Bet per lygus gavosi, matosi… :)

gramas · 02/09/2010 at 10:12 AM

Kas be ko, įvykis bus didelis ir intrigos jajam daug… gerai, kad ant silpno vėjo nepasirašė, ne lėtam trollingui tie aparatai sukurti. Prieš pora dienų Coppolos filmuka WIND šeimai parodžiau – tai dabar visi cup’o starto laukiam labai…

Rokas Arbušis atsakė:

@gramas,
romantiška meilės istorija tas filmas.
bet reikės dar pažiūrėti — noriu tą šokį ant denio išmokti. šoksiu kai bus rimtas reikalas.

gramas atsakė:

@Rokas Arbušis,
romantiška, bet tas filmas šeimynai sukūrė motyvaciją. būčiau sakęs žiūrėkit, čia American Cup, būtų pasakę – pats tu kap. Pažiūrėjo filmuką, pamatė kokios aistros verda, dabar AC ne šiaip sau kap.

baraka · 02/09/2010 at 10:22 AM

ką reiškia “ant silpno vėjo nepasirašė”? Ant kokio jie pasirašys, kaip atrodo? neskaičiau taisyklių, bet kažkodėl turiu įtarimą, kad esant vėjui virš 15 mazgų jiems irgi nieko gero nesigaus… Jei 7 m/s jau stiprus vėjas, tai apie ką čia kalbėt…

gramas atsakė:

@baraka,
jie ten patys komentuoja, kad didžiausia problema buvo vėjo krypties nepastovumas, ne tiek paties vėjo trūkumas. Nors sako, kad ir tas vėjo stiprumas svyravo nuo 5 distancijos vietoje iki 14 mazgų pakrantėje. Jei turės rytoj pastovios krypties bent kokius 7-10 mazgų – bus greičio ir bus įdomu. Kas dėl problemų ir kad nieko gero nesigaus – niekas jiems ir nesakė, kad bus lengva.

baraka · 02/09/2010 at 11:54 AM

tiesiog norėjau pasakyt, kad tie laivai (laivai?), skirti labai ribotam vėjui ir sąlygoms. todėl ir akvatorija parinkta, ir metų laikas, ir t.t.

Eimantas · 02/09/2010 at 12:24 PM

em, o ką aš bendro turiu su twitteriu? :)

Rokas Arbušis atsakė:

@Eimantas,
tęsiant diskusiją MAO “kam tau twitteris, jei yra RSS” :)

bitlas · 02/09/2010 at 6:09 PM

galim zaisti totalizatoriu ar ivyks plaukimas ryt

gramas atsakė:

@bitlas,
totalizuojuosi, kad plauks šiandien. Dienos ir nakties temp. skirtumas turėtų vėjo duoti pakankamai.

gramas · 02/10/2010 at 1:14 PM

prasilošiau juodai. kaip reiks toliau gyvent?

Dusia · 02/10/2010 at 9:29 PM

Vejo ir bangu apribojimai AC33 panaikinti, bet is praeities, kaip sako komentatoriai ir pacios komandos, “paskui juos velkasi ribojimo sleifas”. Alinghi sindikatas nuolat apeliuoja i zmoniu sauguma, neva del to supranta, kodel teisejai priima tokius sprendimus. Amerikieciu stovyklai stilis netinka, todel tyli, kaip prigere.
P.Cayard komentavo: “net snargleti pradinukai ant Optimist takeluojasi siandiena i eina i vandenyna, o rimti laivai ir rimtos (sic!) igulos mat issigasta tai vejo, tai bangos, tai per dideliu vejo pasisukimu” :)

Comments are closed.