Jūrinei kelionei ruošėsi dykumoje

Published by Rokas Arbušis on

Pictures of "Musandam" the Oman Sail trimaran and her crew as they celebrate after crossing the finish line

Musandam

Šalin stereotipus! Arabai ne tik po dykumas ant kupranugarių joja – jie ir buriuoja. Vienas jų — Mohsin Al Busaidi – tapo pirmuoju arabu, apiplaukusiu aplink pasaulį burine jachta be sustojimo.

Tiesa, plaukė jis ne vienas – kaip trimarano „Musandam“ įgulos narys.

Įdomu: šis trimaranas iki tol vadinosi „B&Q/Castorama“ ir žymioji britė Ellen MacArthur juo yra apiplaukusi Žemės rutulį vienui viena per rekodiškai trumpą laiką – 71 d. 14 val. 18 min. ir 33 sekundes (2005 m.).

Dabar 75 pėdų trimaranas su arabu buriuotoju Žemės rutulį apiplaukė per 76 d. 1 val. 12 min. ir 42 sekundes — į Omano Sultonato sostinę Maskatą atplaukė kovo 25 dieną (išplaukė sausio 9 dieną).

Namuose Mohsinas buvo pasitiktas kaip tikras didvyris. Pati Ellen arabo plaukimą įvertino kaip „neįtikėtiną pasiekimą“ — juk dar prieš metus Mohsinas net nebuvo kojos ant jokio burlaivio užkėlęs, o užaugęs arabiškame kaime Al Khoud gal net apie jūras nesvajojo.

Dabar arabas plaukė su patyrusia tarptautine įgula – prancūzais Loik Gallon (škiperis), Thierry Duprey Du Vorsent ir britais Charles Darbyshire, Nick Houchin.

Plaukiant aplink pasaulį, „Musandam“ įveikė daugiau kaip 24 tūkstančius jūrmylių, o trimarano ekipažas patyrė viską, kas priklauso tokioje kelionėje – štilius ir audras, šaltį ir karštį. Net džiovinto maisto dietą, jau nekalbant apie tai, kad beveik 80 dienų prabuvo ankštame sportiniame laive be jokių patogumų.

Tačiau namo sugrįžęs Mohsinas sakė esąs laimingas ir didžiuojasi savo žygių, kuris, galbūt, paskatins daugiau arabų pasaulio atstovų buriuoti (tuo tikslu „užsuktas“ projektas „Oman Sail“)

Nes iš tiesų juk arabai ne vien kupranugariais joja – jie garsėja kaip puikūs jūrininkai, Omano Sultonate per amžius plaukiota. Naujasis šalies didvyris tikisi, jog šalies uostuose padaugės jachtų stiebų.

Įdomu: kelionei Mohsinas ruošėsi… dykumoje, kelias savaites intensyviai treniravęs kūną ir protą. O buriavimo pradžiamokslio mokėsi Jungtinės Karalystės buriavimo sąjungos (UKSA) kursuose.


1 Comment

Aivaras · 03/30/2009 at 10:25 AM

Ziurint kokie arabai :)) Dubajui tai ir ferrari vazineja, dangoraiziai statosi, milzininski prekybos centrai:) Ir, ko gero, kupranugariu mazeja :)) Tikrai, kad salin stereotipus:))

Comments are closed.