Rokenrolas vandenynuose

Published by Rokas Arbušis on

berserk

Netoli Antarktidos krantų vasario pabaigoje dingo Norvegijos jachta „Berserk“, o kovo pradžioje nutraukta jos narių ir laivo paieška.

Nejaugi baigėsi pankų anarchistų vikingų rizikingas ekspedicijos vietose, kur ne tik buriuotojai, bet ir apskritai mažai kas plaukia?

Oficialūs šaltiniai praneša, kad nelaimės signalas iš jachtos buvo gautas vasario 22 dieną, į rajoną išplaukė Naujosios Zelandijos karinių jūrų pajėgų laivas, bet burlaivio pėdsakų neaptiko.

Vėliau buvo rastas gelbėjimo plaustas, daiktai, pagal kuriuos nustatyta, jog tai „Berserk“ įranga.

Į Roso jūrą atplaukusioje jachtoje buvo keli vyrai (duomenys skirtingi), kurių du anksčiau išlipo į Antarktidos krantą. Jachta kreisavo jūroje ir ten pakliuvo į labai smarkią audrą — vėjo greitis siekė 182 kilometrų per valandą, bangų aukštis – 6-8 metrus.

Į krantą išlipo jachtos kapitonas ir visų ekspedicijų idėjinis vadas Jarle Andhøy (34 metų) ir aštuoniolikametis Samuel Massie Ulvolden – jie sniego motociklais bandė pasiekti Pietų ašigalį ir taip pažymėti žymaus Norvegijos keliautojo Roald Amundseno ekspedicijos šimtmetį.

Jachtoje liko tryse: norvegai Robert Skaane (34), Tom Gisle Bellika (36) ir buriuotojas iš Pietų Afrikos Leonard Banks (32).

Jei nutraukta paieška, reikia suprasti, kad jie laikomi žuvusiais.

Įtaigiai ir gražiai (užkabino net tuos, kurie į nelaimes jūroje žiūri gana abejingai, nes dažnos jos, deja ) apie nelaimę parašė buriuotojas Lee Winters.

Valdžiažmogiškai ir su jaučiama ar tai panieka, ar tai menkinimu  — „Sunday Star Times“ rašinį perspausdina Stuff.co.nz.

Buriuotojams kliuvo ir už tai, kad jie į šeštajį žemyną leidosi be leidimų. To neneigia Naująją Zelandiją pasiekęs Jarle Andhøy, tačiau atkerta ten vykęs kaip į niekieno žemę .

Manau nenutrūks norvegų ekspedicijos, susiras ji kitą laivą ir vėl leisis į keliones. „Ant bangos“ jau rašė apie šiuos originalus – pasižiūrėkit filmuką su kokia jachta jie plaukiojo tarp ledų!

Vėliau įsigijo didesnę, su ja surengė ekspedicijas ir, manau, dabar vėl kita jachta leisis į naujas keliones.

Sunku įsivaizduoti tokius laisvus žmones atsisakant kelionių, kuriuose jie nekuria kičinio kulto iš senovinių tradicijų, spjauna į biurokratų draudimus, girdo Rusijos armijos karininkus, miega su ruoniais ir vėpliais, nuogi bėgioja po Arktį ir Antarktį, maivosi, chuliganavoja (ir visą tai įamžina video) ir tiesiog gyvena senu geru rokenrolo ritmu.

Tvarkos ir taisyklių saugotojai tai pavadintu mažų mažiausia neatsakingumu, bet… „O mums, pankams, nusimyžt“ (citata ne iš norvegų ir, žinoma, sušvelninta).


7 Comments

Gramas · 03/02/2011 at 7:43 PM

sorry kad ne į norvegų temą… bet apie tvarką ir teisingumą mūsų uostelyje. Pratęsiant pasibėdavojimus dėl augančių mokesčių už uosto paslaugas, bei naujoves saugant prieigas prie aliaktros ir prie jachtų – kaip žnote, įvesta nauja kortelių sistema. Šiandien turėjau garbės tokią įsigyti. Tai va, uosto budintis, besirandantis rimtame ofise ten kur įėjimas į Watski kromelį, išduoda tas korteles nuolatiniams uostelio klientams nemokamai. Tuo pačiu galima į kortelę įleisti kažkiek pinigų, t.y,. sumoki budinčiam, o jis kompu tą sumą įdeda į tavo kortelę. Ta kortelė duoda prieigą prie uosto tuliko/dušo/skalbyklos, bei atidaro vartelius į krantinę, ja galima sumokėti už aliaktrą, jei turi ten įleidęs pinigą. Kol kompu kimšo mano krovnus Lt50 į tą kortelę sumaniau, kad reikia ismėginti kaip ji veikia ir išvis ar ji ką nors daro. Prie wc duru kairėje sumontuotas pultelis, prieš kurį paburi ta kortele, ir Sezamas atsidaro. Įeini vidun- durys užsirakina. Nori išeiti – ir, reiškiantis inteligentiško žmogaus kalba, xren prasrat ka ten spausti, kad durys atsidarytų ir išleitų į laisvę… Ten aibė jungiklių per abi sienas, viską išbandžiau, viskas ten degiojasi, ventiliuojasi pagal pilną programą, o lauk manęs neišleidžia. Liko paskutinė knopkytė nedicka visai “emergency” – nu galvoju emergency tai jau tik nelaimės atveju, gal ten kokia gelbėjimo tarnyba su gaisrine atvažiuos, ar bent jau sirena ant viso senamiesčio užkauks… Nu sukaupiau drąsą, paspaudžiau emergency ir durys atsidarė. Spauskit broliai EMERGENCY nedvejodami, negaiškit laiko su ventiliatoriais, šviesų jungikliais ir kita įranga metodom nauchnogo tyka. Aha, dar nebandžiau, bet budintis tvirtina, kad aliaktra parduodama tokia tvarka: jungiesi savo laidą prie kolonėlės,kiši kortelę į skaitytuvą, kažkas ten sublyksi du kartus, ir tau nuo sąskaitos nuskaito 2 Lt. Per kiek laiko ten tie 2 litukai sudega – neaišku, bet sako kad nelabai ilgai. Jei nori sumokėti pvz. 10Lt, tai mirksi/kaišioji 5 kartus, t.y. po 2Lt už kyštelėjimą. Jei ten prikaišiojai be proto daug – ir pvz, tau išplaukti jau norisi ir tu nori susigrąžinti savo pinigus į kortelę – įkiši ją ir laikai, t.y. neištrauki kai ten sublykčioja. Kiek ten stovėti įkišus – kai sužinosit , tai ir man pasakykit, ok?

Rokas Arbušis atsakė:

@Gramas,
man aiškino: ~6 sek palaikai ir pinigai sugrįžta. bet praktikoje nežinia.
emergency? gerai, kad perspėjai. ačiū.
ir vis tik pačiam pažiūrėti bus įdomu. o gal…

boa atsakė:

@Gramas, nu bet ir sukomplikuotas gyvenimas nuo to laiko, kai kažkas išrado, kuo žmogus nuo makakos skiraiasi (atseit – žmogus dirba…). mano galva, daroma viskas taip, kad tik kuo daugiau iš visur paimt – nuskaityt tai nuskaito, o ar priskaito, pabandyk surask.
beje, gal kaip banke ir išklotines dalins, kur ir kiek kas nuskaitė? ir dar – kas toks nuolatinis klientas, kaip budintis nusprendžia?

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,

O tu visai nemokamo komunizmo nori? Taigi UAB’as, turi biznį daryti.
Bet jei sąskaitų faktūrų neišrašys (jau nekalbu apie išklotines), tai jau nelegaliu bizniu kvepia… Bet juk išrašys, ar ne?

boa atsakė:

@Rokas Arbušis, jei dabar buvo (iki kortelių) komunizmas, tai gal ir noriu. bet labiausiai noriu, kad būtų paprasta, aišku, suprantama ir tavrkinga. Kaip Gramas sakė – atėjai, laidą įkišai, koretlę pakaišiojai – gavai elekstros. taip, į rozetę – gavai, ir pinigėliai tiū-tiū, tik yra vienas “bet” – kas man garantuos, kad to laidas niekas neištrauks iš rozetės, ir kad elektros apskaita vyks pagal elektros skaitliuką, o ne laiko rele??? va tau ir komunizmas.
faktūrų man nereikia, bet norėtųs mokėt (tiksliau – nesinorės, o teks) bent jau už tas paslaugas, kurias realiai gauni. nes šiuo metu uostelis dirba pagal tvarką: “saugojimo aikštelė 100% garantuoja savo suteiktas paslaugas – jei jūsų automobilį pavogs ar apvogs, už tą dieną pinigų neimsime”.

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,

Optimistas: Gal ne viskas taip blogai ir sudėtingai kaip mes įsivaizduojame?
Pesimistas: Gal sezonui prasidėjus bus dar blogiau, nei mes dabar įsivaizduojame?

G. · 03/06/2011 at 11:07 AM

jau liabai geniali ir turbut liabai brangi korteliu sistema eilineje monopilijoje

Comments are closed.