Austrų Terminatorius užbaigė vienutininkų regatą

Published by Rokas Arbušis on

Sedlacek4

Po 126 dienų, 5 valandų 31 minutės ir 56 sekundžių sekmadienį, 17:33:56 GMT, regatos „Vendee Globe“ finišo liniją kirto paskutinis jos dalyvis – austras Norbertas Sedlacekas su jachta „Nauticsport-Kapsch“.

Jis tapo vienuoliktas vienutininkų regatos aplink pasaulį dalyviu (kai prieš tai rašiau, kad Raphaelis Dinelli finišavo dvyliktas, pamirškit, suklydau, pasitaisiau), sėkmingai pasiekusių finišą po starto Le Sabalio uoste praėjusių metų lapkričio 9 dieną. Tąkart startavo 30 buriuotojų iš įvairių pasaulio kraštų.

Buvęs tramvajaus vairuotojas, buvęs vieno baro padavėjas, savo buriuotojo karjerą pradėjęs paties sumeistrautu šverbtotu, N.Sedlacekas nuplaukė 27 707 jūrmylių vidutiniu 9,15 mazgo greičiu.

Tai jau antroji VG regata, kurioje dalyvauja šalies, viliojančios kalnais, bet neturinčios jūrinių uostų, atstovas. Iš 2004-2005 metų regatos jis turėjo pasitraukė sugedus jo 1996 metų statybos jachtos „Brother“ falškilio mechanizmui.

1998 metais automobilių stovėjimo aikštelėje jis pasistatė 28 pėdų jachtą, su ja plaukiojo Viduržiemio jūroje. 2004 metais jis plaukė Transat regatoje, o 2000 dalyvavo odisėjoje „Ice Limit“ — aplink pasaulį pietiniais vandenynais iš Keiptauno į Keiptauną ir tapo pirmuoju austru, metusiu iššūkį Antarktikai. Tąkart jo kelionė truko 93 dienas.

Apskritai austrų jūrininkai gyvas pavyzdys, jog net neturint savos jūros galima pasiekti puikių rezultatų – medaliai „Tornado“, burlenčių, „Laser“ jachtų klasių varžybose.

Paauglystėje Norbertas svajojo apie futbolą ar kitą aktyvų sportą. Būdamas dvidešimties susidomėjo buriavimu ir dirbdamas tramvajaus vairuotojų galutinėse stotelėse taip įsitraukdavo skaityti knygas apie buriavimą, jog pavėluodavo išvažiuoti į maršrutą. Nuosekliai dirbdamas jis pasiekė savo tikslą ir tapo pirmuoju austru, dalyvavusiu VG regatoje.

N.Sedlacekas yra vienas tų šiųmetinės VG regatos škiperių, kuris itin daug laiko praleido savarankiškai ruošdamasis plaukimui, praktiškai pats persukęs, sutvirtinęs visus IMOCA60 klasės burlaivio mazgus.

Ir ne be reikalo. Varžybose jam yra tekę patirti rimtų išbandymų: Pietų Atlante jo jachtai teko atlaikyti 80 mazgų gūsius, trūkus vienam forštagui, vos neprarado genujos, kurią, nukritusią už borto, atgal į jachtą užtempė tik per keturias valandas (kam yra teką traukti burę iš vandens (kaip taisyklė, dažniausiai tai būna spinakeris), puikiai žino, koks tai sunkus darbas), vidurį vandenynų ropštis į stiebą taisyti gedimų.

Gal ne be reikalo jį praminė Terminatoriumi, nors veikiausiai ši pravardė suteikta prisiminus

jo tėvynainio aktoriaus, dabartinio JAV Kalifornijos gubernatoriaus Arnoldo Schwarzeneggerio filmų herojų.

Pabaigai, jau tradiciškai, dar pora foto:

Sedlacek

Sedlacek1

Categories: Vandenynai