Banguotas humoristų pasirodymas

Published by Rokas Arbušis on

  • Apie mano bendravardį. Kol kas – geriausias ir jau legenda tampantis pokštas. Nemačiusiems rekomenduoju. Mačiusiems – šiukštu nežiūrėkit. Kai gero per daug, jis tampa atgrasus.

Aha, pamanėt, kad nieko neberašysiu apie humoristus? Štai ir neišdegs! Parašysiu.

Šis tinklaraštis jūrinėms temoms, tad šįkart „pritempsiu“ pastebėjimus apie humoro vakaro „Tribūna“ praėjusio trečiadienio filmavimą prie banguotos jūros. Nes ir mėgėjų humoristų pasirodymai banguoti – tai geriau, tai blogiau. Ir pats vakaras buvo banguotas – vieniems sekėsi iškilti, kiti blankiai nupleveno.

Aukščiausia banga, stipriausias vėjo gūsis – Justo pasirodymas. Taip gerai mėgdžioti kadais LNK rodytą žaidimą „Takeshi pilis“ komentavusį japonas Fumito retas sugebėtų. O prilyginti riaušes prie Seimo šiam žaidimui – jau ir originali idėja. Tad kaip ir reikėjo tikėtis, kylanti humoro žvaigždė, vienos mano tinklaraščio komentatorės „svajonių jaunikiu“ pavadintas Justas susilaukė daugiausiai aplodismentų.

Beje, apie publiką. Kaip pastebėjo eilėje prie įėjimo laukę, lietuviai labai jau santūrus. Vakarietiškame „stand-up“ vakare nepatikęs humoristas būtų nušvilptas. O pas mus? Švilpti galima buvo ir trečiadienio vakarą. Nebūtinai atlikėjams, bet tikrai — konkretiems jų pokštams, kurie kai kurie tokie nevykę, jog jų ir nepamenu.

Ir dar apie publiką (o jos buvo daug, jau pirmadienį visi staliukai rezervuoti, teko stovėti „galiorkoje“). Jūs manote man vienam mėgėjų pokštai atrodo per riebūs? Būtumėt pamatę ir išgirdę, kaip šalia manęs raudo ir piktinosi tautos avangardas – studentės.

Laukiau naujokų ir beveik nenusivyliau. Ypač jaunesniuoju Mantu. Brol, pas jus rimtai „fizrukas“ (kūno kultūros mokytojais juos dabar vadina) greičiausią siųsdavo alaus parnešti? O knygnešių intermedija (kurie, jei teisybė, tebuvo kontrabandininkai, šalia viso gėrio ir knygas nešę) buvo liuks.

Kito naujoko, Gerberto, bandymas pasijuokti iš skelbimų atrodė neišbaigtas. Skaitydami tekstą mes jį suprantame savaip, pagal savo nuotaiką. Tas pats skelbimas vienam bus juokingas, kitam nelabai. Tad pakomentuoti, kad būtų juokingas visiems, reikėtų šiek tiek svaresnių argumentų. AŠ jų neturiu. Bet manau, kad rasti būtų galima.

Nacionalinės komedijos lygos (yra ir tokia?) atstovų nesupratau. Gal todėl, kad mažai televizorių žiūriu ir ne visada aiškų, kokią reklamą ar laidą jie parodijuoja.

Žiūrėdamas į humoristus vis svarstau: o ką aš daryčiau kitaip? Faktas – rašyti humoreskų nemoku. Gal tik kartais pašmaikštauti. Vaidyba? Aš juk aktorius iš prigimties. Arba – iš sudegusio teatro. Jei rimčiau – visad mokyklos spektakliuose vaidindavau, ankstyvojoje paauglystėje kelis metus pantomimą lankiau. Suvaidinčiau. Manau.

Tiksliau – maniau. Iki vakarykščio Justo pasirodymo. Kur man…

Bet vis dėl to, ką pirmiausia daryčiau vaidindamas? Pauzes tarp pokštų. Žiūrėdamas vaidinimus

ne visada supranti kada baigėsi vienas, o prasidėjo kitas pokštas. Tai ypač akivaizdu tą patį stebint TV ekrane – režisieriams (kurių darbą vertinčiau kaip labai atmestiną) sunku montuoti laidą.

O į klausimus „Ar ten būna humoro?“, arba teiginius „Jie manęs neįtikina, kad tai juokinga“, tegaliu atsakyti – kai nusiteiki linksmai praleisti vakarą, nekreipi didelio dėmesio į trūkumus, būna visai linksma ir juokinga.

P.S. Atrodo, kad „Tribūna“ ne tik surenka sausakimšas sales, bet ir turi grįžtamąjį ryšį.

  • Jei pasiunti Vilniaus merą velniop – po sulauktos reakcijos gali gimti dar vieną intermedija.
  • Jei pasiunti didelio dienraščio redaktorių velniop – pasirodyme sulauki jo žurnalistų.
  • Jei pasiunti ir pašiepi (o yra už ką) pramogų verslo atstovus… Ko laukti? Brolių šaunuolių?

P.P.S. Prie Pauliaus pasirodymo finalinį akcentą uždėjęs Justas – puikus sumanymas. Bet ar tai matys/girdės ir supras TV žiūrovai?


10 Comments

Laura · 01/29/2009 at 6:39 PM

Naiviai tikiuosi, kad ir matys ir supras :D

Rokas Arbušis · 01/29/2009 at 7:09 PM

aš gi visad sakiau, Laura, kad tu esi naivuolė-geruolė :)

Laura · 01/30/2009 at 1:19 AM

Pamiršai pasakyt, kad tau taip atrodo:) O čia blogai?

vb · 01/30/2009 at 10:47 AM

aš labai noriu pakomentuot Manto pasirodymą. Kuris iš tikrųjų buvo labai smagus ir šaunus, ir būtų buvęs dešimtukui įvertintas, tačiau pats galas buvo žiauriai nevykęs.. ne todėl, kad kad juokelis pernelyg riebus, o todėl, kad iš dvidešimtirsosososo metų vaikinuko ir dar atrodančio taip, kad jo dar reikia prašyti asmens dokumento, perkant cigaretes, tas juokelis LABAI LABAI neskambėjo, tiksliau reakcija buvo tokia – žinai, viskas neblogai, bet gal tu pirma pieną nuo lūpų nusibrauk.. jei šitą juoką būtų pasakęs pvz. Modestas, tokio klaikaus įspūdžio tikrai nebūtų. nereikia nei studenčių, priekyje sėdintys šiek tiek vyresni žmonės irgi nesijuokė.. Todėl linkiu Mantui nesimėtyti tarp temų, ir nesistengti perspjauti save patį – juokeliai apie mokyklą ir buvo geriausi, nes tiko pasakotojui.. sėkmės.

Rokas Arbušis · 01/30/2009 at 11:02 AM

@ vb
puiki įžvalga. man galvon tai nešovė, bet dabar jau aišku, kas buvo “neskanu”.

@Laura
ne, tikrai nėra blogai :)

Laura · 01/30/2009 at 11:57 AM

:) gerai tada

ztkp.lt (Paulius) · 01/30/2009 at 12:15 PM

Aha, Mantas būtų tobulai užbaigęs, jei būtų sustojęs ties Kalnapiliu. Bet šiaip bendrai paėmus Mantas man žiauriai patiko.

benamis · 01/31/2009 at 10:42 PM

Velniškai geras video įdėtas. Sukau gal keis kartus. Draugei parodžiau tai visą vakarą skambėjo frazė: Say my name bich. Aš Rokas Žilinskas. :D
Labai skeptiškai aš tokius visokius humoristinius vakarus vertinu,, bet keli matyti video nuteikė neitin prastai, o ir labai pakylėjo nuotaiką.
Kažkaip humoras arčiau žmonių.

Martynas Snieganas · 02/02/2009 at 2:01 PM

Pirmiausia, Aciu Rokui uz nuolatini demesi Tribunai ir taiklius komentarus. I jo pastabas stengiames atsizvelgti. Kaip ir i visa kita konstruktyvia kritika:] Tai, kad nuo Tribunos gimimo iki siol sales buna sausakimsos, man rodo tik viena: svajuko dramblionei virtus visaverte LT entertainmento dalimi nebegalim pluduriuot vienam lygy. Tribuna isliks tiek renginiuose, tiek TV, plesis ivairiom formom ir vasara pakvies i maza stand-up comedy festivali. O po keliu metu, ziurek, pyst, ir jis jau tarptautinis :]Pasirodo, lietuviai yra kur kas imlensi naujovems negu galvojau. Su tokiais tempais, kokiais dirbam dabar, po metu turetume tureti bent 20 semi-pro stand-up komiku, solo vakarui galinciu surinkti ta pacia Tamstos sale. Lauksim Tribunoj Jumi ir toliau!

Rokas Arbušis · 02/02/2009 at 2:16 PM

viečikę tik rezervuokit prie staliuko :D

Comments are closed.