Dar vienas taškas buriuotojų naudai

Published by Rokas Arbušis on

Desafio Cabo De Hornos 1

Suskaičiuoti kiek jachtų šiemet apiplaukė Horno ragą, ne tik dviejų rankų pirštų neužtenka. Jau ir skaičiavimo mašinėles gali prireikti. Juokauju, žinoma, bet skaičius nemenkas.

Vien iš aprašomų „Ant bangos“ dukart apiplaukė „Ambersail“, neseniai tai padarė 5 „Volvo Ocean Race“ jachtos, kiek anksčiau — keliolika „Vendee Globe“ vienutininkų. Dar du vienutininkai plaukia link Horno — britas Michaelis Perhamas ir japonas Minoru Saito)

O dabar prie apiplaukusių prisijungė pirmoji „Portimao Global Ocean Race“ regatos jachta „Desafio Cabo de Hornos“ (nuotraukoje)  – čiliečių dvejetas Felipe Cubillos ir José Muñoz. Horno ragą jie apiplaukė naktį į kovo 19-ąją. Paskui juos dar seka trys regatos jachtos – viena vienutininko, ir dvi dvejeto.

Teigiama, kad „Desafio Cabo de Hornos“ yra pirmoji Class 40 klasės jachta, plaukusi taip žemai Pietų vandenyne.

Gali pasirodyti, jog ne toks jau ir baisus tas Horno ragas, kai tiek daug nedidelių burlaivių jį sėkmingai aplenkia. Bet žvilgterėkime į nuotraukas:

The Chilean Training Ship Esmeralda rounding Cape Horn - Photo Chilean Navy

Čilės mokomasis burlaivis „Esmeralda“ ties Hornu.

The Chilean Leander class frigate Almirante Lynch rounding Cape Horn

Čilės karinė fregata Almirante Lynch ties Hornu.

cape horn air Photo Guy Wenborn

O čia pats žymusis, legendomis apipintas Horno ragas iš paukščio skrydžio.

P.S. Kol vieni buriuotojai sėkmingai rungiasi su stichijomis, kai kurių laivininkų pramoginiai laivai skęsta „lygioje vietoje“ — Klaipėdos jachtklube „šnicelių vežiotojas“ „Jūrų liūtas“ tapo marių naru”.

Categories: Vandenynai

1 Comment

Ayo · 03/20/2009 at 5:44 AM

Ot ir tikek tais zhurnaliugom –
Vienas aishkina kad nuskendo “JURU VILKAS”, kai straipsnyje minimas, o nuotraukose matomas pavadinimas “JURU LIUTAS”…. Kitas niekaip neapsisprendzhia kokia nuskendusio laivo savininko pavarde – Babenskas, ar Babianskas…
Klausimas ar reikia zhurnalistams smegenu? Bent jau tam, kad pasitikrintu informacija, ar bent gramatines klaidas…

Comments are closed.