„Humoro klubas“: puikus progresas. Bet ar ilgam?

Published by Rokas Arbušis on

NEWS4086

  • Antrajame „Tribūnos“ komedijos vakare Marijonas buvo žiūrovas. Dabar jis – „Humoru klubu“ per TV virtusios „Tribūnos“ vedantysis.

Jau žadėjau nebekritikuoti neprofesionalų pasirodymų scenoje (o dabar ir TV) „Humoro klubo“. Bet neparašyti negaliu.

Nes:

  • reikia pasireklamuoti – matau, kaip paieškos sistemose įvesti raktiniai žodžiai „humoro klubas“ atveda internautus pas mane,
  • šio trečiadienio vakaras klube „Tamsta“ buvo geriausias iš visų mano matytų – jei taip ir toliau progresuos neprofesionalūs humoristai, tai nebus gėda ir į tarptautines arenas išeiti.

Bet vistiek nevertinsiu atskirų pasirodymų. Palikime ir intrigą TV žiūrovams – šįkart buvo nufilmuotos dvi „Humoro klubo“ laidos. Nežinia, kaip jas sumontuos, bet turėtų būti geros. Arba tikrai kelis kartus geresnės už „Dzin“ ar „Ambrozijos TV“ (sprendžiu pagal tai, ką mačiau netyčia anonsuose, o juk anonsuose sudedami „perliukai“).

Įdomu, o ŽAS intarpas bus rodomas per TV?

Beje, TV operatorius Šaras (mano Runcės krikštatėvis), patikino: ne operatoriai kalti, jog kai kurie humoristai prie mikrofono taip kalba, jog atrodo, kad mikrofoną jie į burną kaip kokį pimpalą susigrūdę.

Ir vis tik nesusilaikysiu nuo kritikos. Sakykit ką norit, ponai, bet nuo scenos rusiškai pasiųsti vieną garbaus amžiaus vieno lakūno partijos narį aplankyti ežero Pietų Amerikoje (neberandu tos nuorodos), mažų mažiausia vidinės kultūros stoka.

O jei šie humoristai išsižios (na, dabar daugelis mėgsta tokius kaltinimus), jog žiniasklaida paviršutiniška, tai tegu peržiūri savo pasirodymų įrašus – minties gilumo kai kur taip pat trūko.

Manęs nepriskirsi prie tų trijų milijonų krepšinio ekspertų, tad aštrūs ir drąsūs „Žalgirio“ ar „Lietuvos ryto“, pačios „religijos“, žaidėjų pašiepimai – sveikintina. Gal kiek per drąsūs. Tačiau jei puls krepšinio fanai, aš – humoristų pusėje.

Man patinka šių žmonių mokėjimas pasišaipyti ir iš savęs. Dievaž, tai ta savybė, kurios taip pasigendu aplinkui.

P.S. Buvo ir į TV filmavimą nepapuolęs naujokas, pasivadinęs, berods, Zbingnevu. Ponai, laužyta anglų kalba keikti Valstybinę lietuvių kalbos komisiją ir rodyti jai gestą, už kurį baudžia policija, yra mažų mažiausia kvaila. Išėjau nebaigęs žiūrėti pasirodymo, kaip ir nemenka dalis žiūrovų.


31 Comments

Laura · 01/15/2009 at 2:20 AM

Tikiuosi praleidau gerą vakarą. Noriu, kad tobulėtų:)

ztkp.lt (Paulius) · 01/15/2009 at 5:01 AM

Grynai dėl nesugebejimo įtikti blogo arbusis.lt autoriui, palieku stand-up scena…NOT. O apie mano vidinę kultūrą lai sprendžia žmonės, kurių nuomonė man yra svarbi.

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 8:04 AM

@Laura,
žiūrėk TV :)

@Pauliau,
man įtikti nereikia ir nuo scenos nevarau. tik manau, kad tą žąsiną iš savivaldybės galima ir gerokai “skaniau” pajuokti. humoras, IMHO, tai ne punk grupės pasirodymas.

irgi nuo scenos · 01/15/2009 at 10:13 AM

tai kad nieko neparašei. straipsnį užvadinčiau “google mane mylės po šito įrašo”. kultūra… tsakant…

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 10:46 AM

scenos artistui (ar darbininkui):
taigi aiškiai parašyta – pasireklamuoti norėjau :)
o jei humorą visą surašyti ir jį aptarti, televizininkai supyks – juk kokie 3 žmonės dėl to gali tv nebeįsijungti. bėda…

Povilas · 01/15/2009 at 11:00 AM

Pagaliau ir į Lietuvą atkeliauja stand-up pasirodymų mada. Kokybiško, bet neprofesionalaus humoro atstovų ir talentų manau Lietuvoje tikrai nemažai, tik reikia juos surasti ir duot pasireikšti. Tik aišku, proto ribose (čia sutinku su autorium dėl įžeidinėjimų nuo scenos)

monkey in the reasonanly priced car · 01/15/2009 at 11:02 AM

sneak-peak: Rokas Žilinskas. :)

Aidas Puklevičius · 01/15/2009 at 11:07 AM

Rokai,
Pauliaus palinkėjimai Imbrasui (prie kurių prisijungiu tiek turiniu, tiek forma :) yra gėlytės palyginus, ką leidžia sau ant scenos tokie stand-up grandai kaip Ricky Gervais kalbėdamas apie Stepheną Hawkingą :)

Inga · 01/15/2009 at 11:11 AM

Vakarykstis Pauliaus pasirodymas buvo bene silpniausias. Kazin ar necenzuriniu zodziu lavina gali atrodyti juokinga. Manau paskutiniu pasiuntimu buvo perzengtos visos imanomos moralaus ir padoraus zmogaus ribos. Talentingas zmogus kritikuoti ir “parodyti kelia” moka subtyliai (kaip tai daro keli Jusu kolegos). Linkiu pasitelkti siame darbe samojinguma(jei toks yra), o ne lekstus zemo lygio necenzurinius siuntinejimus.
P.S. vakar nuosirdziai gaila buvo Zbignevo. Zmogus atsirades netinkamoje vietoje, netinkamu metu, po tinkamo pasirodymo.

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 11:35 AM

@Aidai,
tikiu, kad pasaulinėse scenose (nuo grandų iki mozambiko lūšnynų) dar ne to galima išgirsti. ir tam ponui iš savivaldybės to paties ne tik palinkėčiau, bet ir fizine jėga padėčiau nukeliauti kur tolėliau.
na bet šiuokart man neskanus pasirodė “pasiuntimas”. ir toks iš konteksto ištrauktas, ne vietoje.

O Zbignevą tikrai galėjo per vidurį įkišti. po ŽAS. tada antra dalis būtų dar geresnė buvusi :)

asia · 01/15/2009 at 11:53 AM

rokai, ar ne homofobas netycia busite?;)

Irgi_ten_buvau · 01/15/2009 at 11:59 AM

Pritariu Ingai. Nereikia uzlipus ant scenos kiekvienam sakiny nusikeikti, kad prajuokinti ziurovus. Per Justo ir Bingelio pasirodymus didzioji dalis ziurovu verke is juoko, nors jiem nereikejo nieko siusti na… (nekalbant apie ta dali, kai buvo tyciojamasi is besikeikianciu lietuviu, prie kuriu deja reikia priskirti ir kai kuriuos atlikejus). Visada galima pasiepti tam tikra zmogu, bet tai bent jau daryti korektiskai. O lekstos snekos sukels tik daugeliui nusivylima ar pasipiktinima. Paziurekit kad ir i ta pati rusiskaji “Comedy club”, iki kurio zinoma mums dar zinoma toli, bet ten niekad neisgirsi keiksmazodziu ar tokiu izeidinejimu.
Ir Pauliui siulyciau susimastyti, nes kokias Imbrasas antipatijas kam besukeltu, bet siusti Vilniaus mera uzlipus ant scenos na…, gali labai nesunkiai baudziamaja atsakomybe uztraukti, jei seniokas tarkim baisiai isizeistu ir sugalvotu, kad patyre didelius dvasinius isgyvenimus del to (galit nepradet pasakot, kad cia yra fignia ir nieko cia but negali, tikrai taip nera, nes zmones lygtinai ar baudas gaudavo dar ne uz tokius, o cia viskas buvo issakyta dar ir viesai).
O pats show buvo tikrai labai geras, labai dvejojau ar eit ar ne, nes ka maciau youtube buvo dar labai toli iki vakaryksciu pasirodymu. Vakaro vedejas tikrai saunuolis, zodziu kisenej neieskantis, taip pat matosi Justas talenta turi ir patiko tas vyriokas, kuris Byno stiliumi vaidino ir jam tai labai gerai gavosi. Na Bingelis kaip senas vilkas turbut ir negalejo prastai pasirodyti. Na o kitiem linkiu sekmes tobulejant… ypac Zbignevui (gaila tiesa sakant jo pasidare, nors ir isejau tik del jo).

Inga · 01/15/2009 at 12:02 PM

man susidare ispudis, kad Paulius nelabai zino zodzio homofobas reiksme. paprastas heteroseksualas, kuris netrukdo gejams ir praso ju jam neprimetineti savo gyvenimo budo tikrai nera homofobas.

Ayo · 01/15/2009 at 12:14 PM

Nepraleisiu progos pabambeti… :D
Kadangi irgi nepatingejau savo sedimaja nuneshti iki TamstosClub’o..
Juokiausi tikrai nuoshirdzhiai ir daug! Ir mano akimis zhiurint, kai kuriu lipusiu ant scenos progresas – milzhinishkas! (palyginus su pirmosiomis video medzhiagelemis youtube ) Net Bingeliui ir tam plojau negailedamas letenu! Jeigu vertinti ( teigiamai, zero, minus )
Tai ishskyrus du pasirodymus, visiems pliusas, kai kuriems net mazhyty antra pliusiuka galima prirashyti, kaip paskatinima ateities ydirbiui skatinti.
Damai tektu zero… O Pauliui – minusas.
Yra posakis – Shuo loja, o karavanas eina. Tai vakar Paulius atrode kaip nuo grandines nutrukes brisius, kuriam skirta kelios minutes ir jis per jas stengesi kuo daugiau kartu ykasti. Nesvarbu kam, nesvarbu uzh ka, nesvarbu kaip… Taip sakant – zhmogus, neturintis ka pasakyti… bet labai ishtroshkes demesio sau!

Bendras yspudis apie renginy liko tikrai geras. Ir tikrai nuoshirdzhiai linkiu shiam renginiui tobuleti tokiais pat tempais!
Vejo burese!

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 12:27 PM

mačiau mačiau, Ayo, kaip juokeisi už pilvo susiėmęs :) o prieš tai matęs tik “videką” piktai burbėjai :)

nesu aš homofobas, nesu, Asia. va kadais, kai buvau jaunas ir gražus (dabar esu gražus ir šiek tiek vyresnis), mylėjau mergaitę, kurios brolis – gėjus. dabar mergaitė tolimojoje šaly, bet su jos broliu nei tada pykomės, nei dabar :)

ztkp.lt (Paulius) · 01/15/2009 at 1:52 PM

Ayo teisingai pasakė: “Šunys loja – karavanas eina”.

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 2:02 PM

posakis tai teisingas, bet kam tu jį taikai, Pauliau? :)

ztkp.lt (Paulius) · 01/15/2009 at 2:13 PM

Šunims ir karavanui ;)

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 2:20 PM

;)

Ayo · 01/15/2009 at 3:15 PM

Pauliau!
Nebijei kad karavanas praeis pro shaly?

baraka · 01/15/2009 at 3:32 PM

nei buvau, nei per teliką mačiau, bet komentus skaityt įdomu, ypač kai kurių ;-)

asia · 01/15/2009 at 3:39 PM

nzn mano galva tai paulius pasake tai, ka jau seniai reikejo pasakyti. tik labai jau mes visi netolerantiski pikciurnos matomai.
o del keiksmu scenoj – tai is esmes stand-up’o klasika. carlin’as ir pradejo nuo septyniu zodziu, kuriu negalima sakyti i eteri, pasakymo i eteri.

monkey in the reasonanly priced car · 01/15/2009 at 3:49 PM

Keiksmai (arba kieno nors pasiuntimas) iš esmės stand-up’e skirti šokiravimui, dėmesio pritraukimui. Pasakai “Dėde, eik nx!” ir tada žiūrovai suklusta “kas čia toks drąsus? nu nu, pažiūrom, ką dar pasakys, kaip argumentuos”. (Carlin’o atvejis, jei neklystu jis taip šou savo pradėjo).
Kažkaip niekas neburnoja ant Pauliaus, kad jis praėjusioj laidoj švelniai pasiuntė Alina (“Jinai užpisa”).
Skirtumas tas, kad su meru nebuvo pratęsimo, argumentų. Tiesiog teiginys. Šokiruot šokiravo. Ar tai juokinga? Vieniems juokinga, kitiems ne.

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 3:50 PM

pripažįstu – galimas ir toks humoro žanras, kai be keiksmažodžių, slengo neišsiversi. klasikinis variantas – kaip vienu žodžiu pasakyti daug (rusiškai).
sutinku dėl to asmens – jam į akis išrėžti neigiamą nuomonę galima, o net ir reikėtų.
bet kai tai nuskamba kaip pylypo iš kanapių išsišokimas, jis neatrodo juokingas. klausi savęs – kas norėta tuo pasakyti? kada čia juoktis?

čia aš netolerantiškas? čia aš pikčiurna? jomajo… senstu, ar ką? :D

monkey in the reasonanly priced car · 01/15/2009 at 3:51 PM

btw, manau, kad tą galą su meru vis tiek nukirps TV laidoj :) Taigi buvę gyvam šou džiaukitės pridėtine verte ir galimybe dalyvauti diskusijoj :)

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 4:25 PM

taip taip /yep yep
humoro vakaras buvo šaunus /show buvo jėga

:D

asia · 01/15/2009 at 4:43 PM

rokai, ne tave taip isvadinau, kai kuriuos komentatorius:)

Rokas Arbušis · 01/15/2009 at 4:55 PM

uf… asia, palengvėjo :)

Ayo · 01/15/2009 at 4:55 PM

Cha! Stan-Up’eriai pasigedo shvelnumo ir tolerancijos!
Jeigu jau lipi ant scenos py(p)..avoti kitu, ir dar paskutiniais zhodzhiais… buk mielas, pasiruoshk ir ish kitu gauti y subine… ( Asia vakar net du kartus prashe… Ish pradzhiu koto, paskui ilgesnio koto… Net asharas ishspaude kai ji prisipazhino kad TAI, ji moka geriausiai! )
Jeigu as neklystu, Romoje nepatikusius artistus nuzhudydavo ( gladiatorius – tikrai ), teip kad chebryte – dzhiaukites kad uzh jumis sergam, neliudekit per daug, kad scenoje nieks koto neystato… O y kritika ishmokite reaguoti teigiamai – ji kartais ishsakoma ne tam kad jus pazheminti (skirtingai nuo to ka jus darote scenoje su kitais subjektais), o tam kad pamatytumete save ish shalies…
Kaip te hipiai sakydavo-
Peace and love ( Piskis lovoje, ne darbe )

irgi nuo scenos · 01/16/2009 at 11:40 AM

“Peace and love ( Piskis lovoje, ne darbe )” irgi žiūriu toks prie bajerio :)

Trockis · 01/19/2009 at 2:15 PM

Atgijusi “Tribūna” be TV:

Trečiadienis, 20 val.
“Havana Social Club”

Comments are closed.