Iš praeities. Smiltynės jachtklubas

Published by Rokas Arbušis on

Smiltynes jachtklubas 1979a

Vis dar randasi žmonių, teigiančių, kad „prie sovietų buvo geriau“. Ir netgi tokių, kurie okupantų kariuomenės šventę vadina „tikrų vyrų diena“.

Nesakau, kad viskas anuomet buvo blogai, tačiau visas komunistinis-socialistinis sistemos pagrindas buvo blogas ir jei sėkla bloga, kaip vaisius bus geras? Kiek iš anuomet save visažiniais laikiusių žinojo, kad CCCP grėsė badas kaip dabar Šiaurės Korėjai?. Primiršusiems ar nežinojusiems — Rokiškio rašinėliai.

Bet ne apie tai dabar daina.

Žvelgiant į įrašo nuotraukas viršuje ir apačioje galima pamanyti, kad prieš 30 ir daugiau metų, Klaipėdoje buriavimas klestėte klestėjo – jachtos vos tilpo Klaipėdos jachtklube Smiltynėje.

Jei dabar visas Pilies uostelyje (imkime dar ir Mingę – anuomet ten jachktlubo nebuvo) prišvartuotas jachtas perplukdyti į kitą jūrų uosto kanalo pusę, senajame jachtklubo baseine jos nesutilptų.

Dalį sugrūdus, vaizdas būtų toks pats, o kitos lauktų reide.

Net jei Smiltynės uostelio senąjį baseiną skirti tik svečių laivams per tarptautines regatas, tikėtina, kad būtų panašus vaizdas.

O iš kitos pusės… Gražu toks stiebų ir takelažo miškas. Ir nors planų buriuoti jūroje įgyvendinimas anuomet prasidėdavo dokumentų pildymu dar žiemą (aš nesusidūręs, jaunas dar, pasakojo), buriavimas ir anuomet, ir dabar yra tas pats — bangos ir vėjas nepasikeitė. Priemonės kitos, naujesnės.

Nuotraukos iš 1979 metais išleisto Klaipėdos jachtklubo lankstinuko (šis – iš mamos archyvo).

Smiltynes jachtklubas 1979


4 Comments

boa · 05/20/2011 at 9:01 AM

į vieną iš temų kalbant – o dabar negresia badas, netyčia?
man visada buvo įdomūs žmonių supratimai, a-lia “kaip aš dabar daug suprantu…”. nėr abejonių, kad yra ir suprantančių. bet užrašas “бесплатное пиво завтра” lieka amžinas.

Rokas Arbušis atsakė:

@boa,
tyčia gal ne, o netyčia visko nutinka…
lietuviška citata kabutėse tokia pat amžina, kaip rusiška citata kabutėse, nes abejoms galioja tas pats — jos ir rytoj, ir kitą dieną, ir vėl rytoj, ir taip toliau bus teisingos, reikšmė nekis.

Raimondas · 05/23/2011 at 9:49 PM

Kaip suprantu “okupantu kariomenės šventė”, tai antro pasaulinio karo pabaigos šventė? Manau neteisinga taip kalbėti. Vis dėlto Hitlerio laimėjimas tikrai būtu daug blogiau Lietuviams ir Lietuvai. Ir šitą šventę švenčia ne tik exokupantai, bet ir visa Europa.

Rokas Arbušis atsakė:

@Raimondas,
ne, neteisingai suprasta: čia nekalbama apie gegužės 9 dieną (visa Europa ir pasaulis švenčia gegužės 8).
taip, Hitleris Lietuvai ir kitoms Baltijos šalims planavo “ištirpti kaip lašui ant įkaitusio akmens”, tad šlovinti nacius — mažų mažiausiai neišmanymas.
įraše omeny turima vasario 23-ioji.

Comments are closed.