IV VOR etapas: „O mes į šiaurę dumsim!“

Published by Rokas Arbušis on

VOR leg4 start

Tropikų karštis ir kremas nuo saulės. O vėliau – lediniu šalčiu smelkiantys vėjo škvalai. Ketvirtasis „Volvo Ocean Race“  etapas iš Singapūro į Čingdao (Kinija) neilgas, bet tikriausiai kaip ir trečiasis, bus įdomus. O apskritai, buvo nors vienas neįdomus? Man regis, ne.

Ketvirtojo etapo startas toli Rytuose prasidėjo, kai mes dar miegojome (sekmadienio rytas – ko anksti keltis?).

2500 jūrmylių Pietų Kinijos jūroje – dar vienas išbandymas VOR veteranams. Šios regatos distancija dar niekuomet nėjo per šiuos vandenis. 40 mazgų vėjas „į nosį“. Volvo Open 70 jachtos ne tokiems vėjams konstruotos. Joms duok stiprų vėją, bet „į galą“. Arba į šoną. Labiau pavėjiniams kursams pritaikytų burlaivių ekipažai turės daug darbo. Kaip ir jų škiperiai bei šturmanai – ir greitį išlaikyti, ir jachtą saugoti nelengvas uždavinys.

Praėjusiais metais šiuo etapu plaukusios regatos „Clipper Race“  dalyviai VOR kolegas įspėjo: nenustebkite, jai įkaitę saulėje po kurio laiko ant denio rasite sniego. Tad buriuotojai papildomai pasiemė termosų, aprangos ir kitų šilumai išlaikyti reikalingų daiktų. Įgulų nuotaikas įtakos ir labiau į šiaurę plaukiant ilgėsiančios naktys. Bet miego daugiau nebus – vien nusirengti po vachtos buriuotojui prireiks 25 minutes. Tai brangus pusvalandis poilsio!

Na ir žinoma, naktimis ant jachtos denio reikės papildomų akių stebėti horizontą. Piratų pavojus čia ne ką mažesnis, nei ankstesniame etape. Kita kliūtis – daugybė žvejybos laivų, kurių įgulos nesivargina įžiebti signalinių šviesų.

Prie viso to – pirmoje etapo dalyje distancija driekiasi šalia salynų, dėl kurių priklausomybės kariauja visos aplinkinės valstybės: Vietnamas, Kinija, Filipinai, Malaizija, Taivanis, Brunėjus. Vėliau – karinėmis bazėmis paverstos salos, kuri, aiškus reikalas, niekas buriuotojų nelaukia.

Ir lyg dar to būtų maža: šios teritorijos jūrlapiai paskutinį kartą tvarkingai sudaryti XIX amžiuje. Jokios garantijos, kad lėkdama 25 mazgų greičiu jachta neužlėks ant povandeninio rifo.

Tad koks bus šis, anot buriuotojų, sudėtingiausias etapas per visą VOR istoriją, plaukimas? Žiūrėsim.

Kas dabar lyderiauja sunku ir pasakyti, „pirmojo korpuso“ vietą buvo užėmusios ir „Ericsson 4“, ir PUMA, ir „Telefonica Blue“. Iki sekmadienio vakaro tarp jachtų buvo vos jūrmylės-dviejų skirtumas.

Categories: Vandenynai