Kai sportinis azartas kraują kaitina

Published by Rokas Arbušis on

mariu bures

Jau galime pradėti kalbėti (oficialiai) apie naują Lietuvoje buriavimo varžybų darinį — „Lietuvos klubinių regatų taurę“. Idėja paprasta – jau rengiamose ir naujose regatose dalyvaujančios jachtos kartu dalyvauja vienoje bendroje įskaitoje ir sezono pabaigoje greičiausia jachtą laimi naują taurę.

Kreiserinių jachtų varžybų, mano subjektyvia nuomone, mūsuose mažoka. Tad dar vienos varžybos gal iš uostų pajudins ir tų jachtų įgulas, kurios plaukioja tik savo malonumui. Varžybų rengimo ekvatorija – Kuršių marios ir Baltijos jūra. Tad yra vilties, jog jachtos, tradiciškai nedalyvaujančios Kuršių marių regatoje ar rudeninėse varžybose jūroje, plauks taurės varžybose.

Idėja rengti įskaitines varžybas savaitgalį Nidoje vykusiame kapitonų suvažiavime išsakė ir LBS viceprezidentas Naglis Nasvytis. Kadangi apie rengiamą taurę žinojau gerokai anksčiau (diskusijos kaip būtų skaičiuojami rezultatai užvirė dar vasarį ), pamaniau: gal idėją nukniaukė? Bet paskaičius „Vėjo pamušaluose“ diskusijas dėl varžybų pavadinimo, taip neatrodo – nauja idėja LBS vadovams buvo žinoma, tad Nidoje nuskambėję Naglio žodžiai – savais žodžiais pristatyta nauja regata.

Juolab, ten pat, Nidoje, tą pačią kovo 21 dieną, klubinių regatų taurės iniciatoriai pasirašė dokumentą (kaip gudriai jį pavadinti, nežinau), kuriame ir įvardino varžybas, jų pavadinimą, idėją. O dar prieš suvažiavimą, Klaipėdoje, išsirinko taurės vadovybę.

Lietuvos klubinių regatų taurės siekiančios jachtų įgulos galės dalyvauti 8 rengiamose varžybose. Visose dalyvauti neprivalu – tik save nuskriausi kurioje nors nedalyvavęs skaičiuojant taškus.

Ant bangos“ pristato taurės regatas:

  • „Pilypo taurė“ — naujokė šį sezoną. Nenuoramos Bitlo iniciatyva. Sezono uždarymo varžybų Vakarų Lietuvoje nestinga, o štai atidarymo trūko. Puiki idėja. Vyks gegužės 9-10 dienomis (Kuršių marios).
  • Gero vėjo“ regata – jau tradicinė, šeštoji. Gegužės 23-24 dienomis (Baltijos jūra).
  • „Neringa FM“ — buvusi „Nidos taurė“. Natūralu, kad klausytojus užkariavusi Neringos radijo stotis, kuri bičiuliaujasi su buriuotojais ir dalyvauja vėjaračių varžybose, rengia varžybas ir davė joms pavadinimą. Vyks birželio 6-7 dienomis (Kuršių marios). Žiūrėsim, kiek įskaitinėje taurėje dalyvaujančių jachtų neplauks – juk tuo metu prasidės „Baltic Open Regatta’09“.
  • „Joninių regata“ — pavadinimas ne naujas, bet aš tokios nepamenu Kuršmarėse ar Baltijos jūroje (Kauno mariose teko ir pačiam dalyvauti – smagumėlis). Tikros naktinės varžybos, tad įgulos patikrins, kurios Kuršių marių farvaterio bojos šviečia (ir ar ryškiai). Vyks birželio 19-20 dienomis (Kuršių marios).
  • S.Marcinkevičiaus atminimo taurės regata – tradicinės regatos, manau, pristatyti nereikia. Rezervuokit rugsėjo 11-13 dienas (Baltijos jūra).
  • NDBL III regata – paprasčiau tariant, „Marių burių“ regata. Minijos jachtklubo iniciatyvių buriuotojų surengta, praėjusiais metais pagal dalyvių gausą tapo antrąją regata Lietuvoje (nusileido tik Kuršių marių regatai). Šiemet klubo nariai jau svarsto kaip pagerinti tokiai gausiai sportininkų bendruomenei gyvenimą krante prisišvartavus po etapų. Rugsėjo 18-20 dienos (Kuršių marios, Krokų lanka).
  • „Rudeninė Baltija“sporto klubo „Ostmarina“ rengiama, taip pat jau tradicinė. Praėjusiais metais dėl orų sąlygų keitėsi data, šiemet planuojamas pirmasis spalio savaitgalis – 3-4 dienos (Baltijos jūra). Dalyvių stokojo (paskutiniu metu bent du kartus plaukė tik 3 jachtos), bet gal šiemet spalį Baltijos jūra iki Liepojos plauks daugiau laivų?
  • „Paršelio regata“ — dar viena Bitlo iniciatyva. Kadais buvęs tik vienos jachtos („Keturi vėjai“) plaukimas iki Nidos, skambiai pavadintas varžybomis. Bet jau trečią (ar ketvirtą?) sezoną sulaukia vis daugiau norinčių paskanauti kepto paršelio. Šiemet vyks anksčiau, nei tradiciškai – spalio 17-18 dienomis (Kuršių marios). Dėl laivų iškėlimo nerimavusiems buriuotojams papildoma savaitė (jei ne dvi), tad dalyvauti kone privalu.

Štai taip. Visose (ar beveik visose) regatose dalyvavusios jachtos įgula, laimėjusi klubinių regatų taurę, galės drąsiai (nors ir neoficialiai) vadintis šalies kreiserinių jachtų čempione.

Puiki pačių buriuotojų, nelaukusių „nurodymo iš viršaus“ iniciatyva. Ir tokių šiemet (taip, taip – ne tik šiemet) vis daugiau. Džiugu.

Categories: Buriavimas

1 Comment

Arturas · 03/25/2009 at 12:02 PM

Puikus projektas. Pries kokius 6 metus Klaipedoje buvo susiorganizaves panasus Cempionatas. Kas dvi savaites dalyvaudavo apie 4-5 jachtas be jokiu prizu ir be jokiu laiko skaiciavimu: kas pirmas, tas pirmas. Bet budavo neiprastai smagu ir komandos, dalyvavusios bendrose lenktynese, lig siol atsimena ta laikotarpi su malonumu. Ypac patikdavo regatos, kuriu metu budavo tarpinis finisas (Juodkranteje ar Nidoje), nes budavo galima aptarti, startuoti dar karta ir pataisyti padarytas klaidas.

Comments are closed.