Kam atiteks keptas paršelis?

Published by Rokas Arbušis on

Nuo Mariu Bures 2008

Jau šį šeštadienį, spalio 25 dieną, mūsų kreiseriniame buriavime „skambės paskutiniai akordai“ (nesugalvojau nieko apart šios klišės). Jau minėjau, kad Vilniaus jachtklubas ketina rengti „Match Race“ rungtynes (pagal šių metų varžybų kalendorių, įsikelkite jų grafiką), Kauno mariose vyks paskutinysis Kauno miesto kreiserinių jachtų čempionato finalas ir furšetas.

Na, o svarbiausias (te nesupyksta kiti) bei masiškiausias (spėju ir viliuosi, nors Kauno gal ir neaplenks) renginys (taip, renginys, ne vien varžybos) vyks Kuršių mariose – dešimtoji „Paršelio regata“ ir pobūvis Nidoje, kurio akcentas – nuotraukų paroda bei kito sezono aptarimai. Na, buriuotojai žino, kokie tai aptarimai :)

Jau rašiau apie savo „namų darbus“ prieš „Paršelio regatą“ – pagal Dariaus „Bilto“ sugalvotą distanciją nubraižiau distanciją „MapSourse“. Bet čia, anot „Bitlo“ tik tiesės, nesimato kaip reikia plaukti:

Parshelio regatos distancija

Aš ne dailininkas – dar ankstyvojoje paauglystėje manęs po paruošiamojo kurso nepriėmė į Klaipėdos dailės mokyklą. Paišyti nepramokau nei pieštuku (ar teptuku), nei kompiuterinėmis programomis. Tad Darius pats nusipaišė (ar kas kitas jam padėjo) štai tokį distancijos marlapį:

parselioregatosdistancija

Vienok, abu marlapius sudėjus, distancija aiški. O čia jos paaiškinimas raštu:

Distancija:

Startas: „Pilypas“ -> 41a boja dešiniu bortu -> „Pilypas“ kairiu bortu -> 41a boja dešiniu bortu -> 31 boja kairiu bortu -> 41 boja dešiniu bortu. Finišas: Nidos naujojo uosto vartai (tarp „švyturių“).

Gerokai keblesnė starto procedūra. Prisipažinsiu, kol gyvai nepamatysiu, jos veikiausiai ir neperprasiu. Tad palieku „Bilto“ aprašymą (jei kam neaišku – stverkit „Bitlą“ jau nuo penktadienio vakaro Minijos jachklube ir kamantinėkit):

Starto procedūra:

Atviro taško sartas 12 00

Starto ženklas „Pilypas“.

12.00 startą atveria dešiniu halzu prieš vėją startuojanti jachta (praėjusioje regatoje laimėjusi ketvirtą vietą -„FESTINA“, arba organizatorių paskirtas „patphander“, ji neša vėliava G). Jachta „patphander“ arba lietuviškai „triušis“ startuoja maksimaliai aštriu kampu į vėją, starto linijos atvėrimui skiriama 2 minutės laiko.

Po šios procedūros „patphander“ gali pasirinkti norimą kursą ir nuleidžia vėliavą G.

Startuojančios jachtos startuoja prieš vėją kirsdami starto liniją tarp „Pilypo“ ir „patphander“.

Atgal kirsti linijos renkantis naudingą kursą negalima, reikia aplenkti ženklą ar „patphander“ jam nemaišant.

Jachta nekirtusi starto linijos diskvalifikuojama.

Jachta trukdanti „patphander“ startui diskvalifikuojama.

„Patphander“ po 2 minučių keičiant kursą, vėluojančios startuoti jachtos startas laikomas teisingu apsukant „Pilypą“ prieš vėją – ženklas lieka priešingame borte nei jachta „patphander“.

Startas atviras 30 min.

Įdomu tai, kad, pasak „Bitlo“, šiemet „Paršelio regatoje“ ketina dalyvauti Latvijos buriuotojai, kurių priešakyje – pats „Sony Baltic Open“ rengėjas Ilguonis. Dar įdomu, kad veikiausiai jie plauks viena iš Aurimo Gloso jachtų – šiemet parplukdyta „Albin Viggen“ klasės jachtute. Smagus laivas. Nesukalibruotas mano GPS rugpjūtį parodė šia jachta pasiekus 14,4 mazgo!

Dalyvauti „Paršelio regatoje“ Darius prie mano akių įkalbėjo jachtos „Kirkė“ kapitoną A.Virbicką. O ilgamete nenugalima šių varžybų jachta „Keturi vėjai“ (cic! Tik nesakykite, kad ji ar ne 8 regatose buvo vienintelė dalyvė…) šiemet plauks moteriškas ekipažas. Ei, kas sako, kad buriuotojai nepriima moterų? Pasiimkite savo žodžius atgal!

Taip pat laukiama jachtų „Jigi Jigi“, „Carpe diem“, „Albatross“, „Pufin“, „Raganė“ ir kitų komandų dalyvavimo.

Ėt, smagios turėtų būti varžybos. Dėl labai subjektyviai objektyvių priežasčių aš nedalyvausiu, tad operatyvaus reportažo iš įvykio vietos nebus. Bet jei pavyks pakilti man nuo savo gimtadienio (beveik jubiliejus) stalo, o „Bitlui“ – nuo užstalės Nidoje, jis sakė man paskambins ir informuos apie eigą, tad galėsiu parašyti. „Bet tu žinai – iš mano lupų tiesos bus tik 30 procentų“, – jau perspėjo šmaikštuolis.

Ok, dabar prie kitų rimtesnių dalykų. Kaip minėta, tai ne vien regata. Nidos „Prieplaukoje-boulinge“ įvyks iškilmingas regatos uždarymas ir angliško sezono pradžia. Bus rodomos nuotraukos iš „Marių burių“ regatos. Gros Leonidas, vyks kitos akcijos ir atrakcijos.

Vos nepamiršau, tradicinis šios regatos prizas – keptas paršelis. Laimėjusi komanda jį galės dalintis su visais, o galės pasiimti tik sau. Ir kodėl aš manau, kad paršelį pasidalins su visais?

Tą patį šeštadienį vyks ir antrasis varžybų etapas. Naktinis. „Kuršių marių“ regatoje, kiek pamenu, naktinis etapas pats ilgiausias ir sunkiausias. O čia toks paprastas, be tikslo. Ir geriausiai jį apibūdiną „Bitlo“ mėgstamos istorijos, kaip radosi buriavimas, citata:

“Jau XVI amžiuje olandų princas jam pastatydintu buriniu laiveliu skrodė Ežero bangas ir tą dyką laiko leidimą pavadino regata, po kelerių metų pabodus vienam dalyvauti regatoje pasikvietė Anglijos princą paburiuoti, taip prasidėjo visų šiandien egzistuojančių buriavimo regatų istorija.“

Iš buriavimo pradžios knygos

Tad visiems GERO VĖJO!!!


8 Comments

bitlas · 10/24/2008 at 6:52 AM

he
4 vejai lyderiai ir galu gale jau treti metai sulaukia konkurentu
sekmes rokai svenciant 35 sukakti
tikiuosi surengsi ri berniukmas vakareli
po savaites laiko mes rasim
bitlas

Rokas Arbušis · 10/24/2008 at 12:03 PM

@bitlas
ačiū ačiū :)
jums sėkmės ir lauksim žinių :)
beje, jei vakare neužbaliavosiu, ketinu jums ir orų prognozes pateikti. tad sekite blogą :)

Vesiolas · 10/28/2008 at 4:34 PM

pathfinder – rasyba

1 vedlys; pėdsekys; (neištirto krašto, naujo dalyko) tyrinėtojas; pionierius, pradininkas

2 rad. kurso rodyklė (radiolokacijoje)

3 av. lėktuvas vedlys (nustatantis bombardavimo taikinius)

rabbit

triušis

Rokas Arbušis · 10/28/2008 at 6:14 PM

@Vesiolas
priviet :)
ačiū už patikslinimą. bet jei pastebėjai, tai citatoje viskas, nedaug ją koregavau. tad į autorių kreipkis. manau, žinai, kas autorius :)

Vesiolas · 10/29/2008 at 1:18 PM

@rokas
Sveikutis. žinojau, žinojau… (autorių), bet pamaniau – papriekabiausiu.Ar labai pasenęs jautiesi,- ilgiausiu!:)

Rokas Arbušis · 10/29/2008 at 1:32 PM

@Vesiolas
a ką blogai jaustis? 70 (čia su sesę dvyne sudėjus) – labai gražus skaičius. pats jėgų žydėjimas, kaip saka :)

bevarde · 05/08/2009 at 8:39 PM

kaip vyruciai sekasi a?

Rokas Arbušis atsakė:

@bevarde,
puikiai :) jau ir apie kitas varžybas rašome :)

Comments are closed.