Match race in ocean

Published by Rokas Arbušis on

Morning_Light_Topic19NotesImage2

Nesu sinefilas ir dažniausiai filmus žiūriu jei kas nors rekomenduoja. Paskutinį matytą savo pasakojimu rekomendavo jachtos „Piranija“  škiperis Audrius.

Morning Light“  — tai ne meninis filmas, o dokumentinis realybės šou su realiais veikėjas įvilktas į „Walt Disney Pictures“ įprastus rėmus su vaidyba, režisūra ir nekintančiu „gėris nugali“ scenarijumi.

Pasakojama apie tikrus 2007 metų įvykius: komandos parinkimą, treniruotes ir lenktynes regatoje „Transpacific Yacht Race“ to paties pavadinimo kaip ir filmas TP52 klasės jachta (jachtos statytos šiai regatai, vėliau tapo savarankiška tarptautine Grand Prix serijos klase).

Intriga 1. Iš kelių šimtų kandidatų buvo atrinktos kelios dešimtys, iš kurių filmuoti 15 turėjo patys išmesti 4, nes jachta gali plaukti tik 11 įgulos narių.

Intriga 2. Vandenynų lenktynėse jei horizonte matoma konkurentų jachta, reiškia ji yra „arti“. Pagal tokį matą „Morning Light“ konkurentai jau buvo labiau nei „arti“ — jie pasivijo, aplenkė, atsiliko (trūkęs genakerio falas – realybė ar režisūrinis sprendimas?) ir vėl aplenkė varžovus. Buvo beveik ranka pasiekiami.

Arba, kaip sako jachtos škiperis Jeremy Wilmot (man labiausiai nepatikęs filme tipas): „Regiu šypsenas jų veiduose“. Tikras „match race“ vandenyne.

Intriga 3. Vėjas. Kai rodė štilių, viskas aišku, buriuotojai jo nemyli. Buvo kita intrigėlė, kai netoli finišo dangų apniaukė toks „juodulys“, jog atrodė tuoj vanduo su dangumi maišysis, bet niekas net burių nerifavo, o jachta įsibėgėjo iki >20 mazgų ir viskas.

Pažiūrėjus filmą gali susidaryti įspūdis, kad šioje regatoje šturmuotė nereikalinga, striukės tik naktimis prireikia, o dienomis tikras šilkinis buriavimas su šortais po denį lakstant.

Nemačiusiems – treileris

Filmo herojai buvo jauniausia amžiumi regatoje iki tol dalyvavusi įgula: nuo 18 iki 23 metų. Pažiūrėjus filmą atrodo, kad tokio amžiaus amerikėnams barzda neželia. Arba jie kruopščiai ją skusdavo.

O nuotrauka viršuje visai ne iš filmo, bet susijusiu – kandidatų atranka vyko tokiomis jachtomis. Panaši iš JAV šią vasarą atgabenta į Klaipėdą ir jau varžybose dalyvavo. Sakau gi: panaši, dar nebūtinai ta pati.

Iliustracijoje tas laivapriekyje gauruotas ir buvo „Morning Light“ škiperis. Kaip teigia filmo titrai, dabar profesionalus buriuotojas.

Categories: Vandenynai